şükela:  tümü | bugün
 • ismi ömer faruk olan bireylerin sıkıntılı olması durumudur.

  ilkokulda ömer faruk isimli bir resim öğretmenim vardı, 2 tane resim sınavı yaptı bize, biri karakalem, diğer perspektif, son sınavda da portre çizdirdi. daha 10 yaşındayız bak. bununla kalsa yine iyi oturup resim dersinden performans ödevi yapmıştık bir de. sınıfta 5 alan kişi sayısı bir elin parmağını geçmedi, veliler okulu bastı.

  lisedeyken fetöcülerin yurdunda kalan bir arkadaşım vardı. (o zamanlar araları iyiydi) herif boğaziçi endüstri’yi kazandı, mezunlar buluşmasında karşılaştık, nihilist olduğunu iddia etmişti, geçenlerde öğrendim ki son senesinde intihar etmiş. not olarak da “kelemeleklerden biriyim artık” yazmış.

  üniversite’de bir ömer faruk vardı. eleman bir proje için otomobil rulmanı yerine yanlışlıkla sipariş ettiğimiz kamyon rulmanını eve götürdü. boynuna asıp instagrama fotoğraf atıyordu. bir resmine “yeni aşkım” yazmıştı.

  kocamustafapaşa’da öğrenci evinde oturuyordum. komşunun bir ömer faruk’u vardı, üniversite olayını merak ettiğinden, özendiğinden filan olsa gerek arada bize falan gelirdi. o kadar saygı duyuyordu ki bize gecenin ikisinde bira almaya gönderdik, tekel kapalıymış, sahibi abisinin arkadaşının babasıymış. tek tek hepsini aramış, dükkanı açtırmış. ilginçtir ki tekel içeride demleniyormuş zaten. bu vesileyle ben, ev arkadaşım, ömer faruk, abisi, abisinin arkadaşı, onun babası, babasının 2 arkadaşı allah affetsin sabaha kadar çok güzel içtik.
  yine o zamanlar derya diye bir sevgilim vardı. (derya bunları okuyorsan hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum) bir gün “abi senin sarı saçlı yenge gelince yan odada oturup bir kerecik sizi dinlesem olur mu” demişti. kafalara gel. annesi çarşaflı falan, duysa kesecek oğlunu.
  bitmedi.

  şu anki mahallemde bir tekel var, koyu beşiktaşlı. 5-0 maçının akşamı yine 2-3 bira alacaktık. bize 2 litre yeni rakı verdi. “abi bak emin misin, hem genelde yenince ısmarlanmaz mı” dedik, “canım benim içeceğiz güzelleşeceğiz, bugün bize her şey serbest üzülmek haram” dedi. daha doğrusu o sarhoşlukla diyemedi, cümleleri biz tamamladık.
  bugün hemen bitişiğindeki pideciden öğrendim ki aynısını kiev maçında da yapmış, “bunu hafızalardan silmemiz gerek” demiş. te allam ya... ulan arasak daha neler çıkacak kim bilir?
 • "komşunun bir ömer faruk'u vardı" kısmında koptuğum tespittir.

  golden mı lan bu komşuda oluyor ahahahah.

  aynı zamanda katıldığımdır, ben de 2 tane sıkıntılı ömer faruk tanıyorum.
  tanıyordum daha doğrusu ikisiyle de irtibatı kestim.