şükela:  tümü | bugün
 • tbf lisansı olmayıp, türk vatandaşlığından çıkarılmış; askerliğini yapmamak için hollanda vatandaşlığına geçmiş, türkiye ile alakası olmayan yaşamayan, gelmeyen, ikametgahı olmayıp binicilik dalında türk milli takımına seçilip vatandaşın vergisiyle oluşturulan devletin bütçesinde biniciliğe verilen parayla müsabakalarada yer alan eski bakan evladı.
  http://arsiv.sabah.com.tr/2006/08/18/gnd137.html
  http://www.binicilik.org.tr/haber.php?id=651

  bravo.
 • tekirdağlıdır.
 • [www.1000atli.net www.1000atli.net] sitesinde verilen bilgiye göre, ömer karaevli, atı dadjak ter puttenen ile katıldıkları 75 yarışmada toplamda 927.25 puan alarak rio 2016 olimpiyat oyunları’na kota aldı ve 56 sene sonra olimpiyatlarda türkiye adına bireysel olarak koşmaya hak kazanan ilk binicimiz oldu.

  fei (bkz: federation equestre inernationale) sitesinde binicilerin ve atlarının bilgilerinin tutulduğu bir veri tabanı bulunuyor. burdan ömer karaevli'nin atı dadjak der putteneni sorgulattığınızda sahibinin rıza sarraf olduğu görülüyor.
 • sen o kadar imkanlardan faydalanıyorsun, gerek kendi yarattığın imkanlarla gerekse babanın sayesinde, nasıl olduysa bilmiyorum ama rio'ya gitmişsin, atınla engelden yan geçmeye çalışıyorsun, ne kadar engel varsa deviriyorsun, süreyi de kullanamıyorsun ve 75 sporcu arasından 61. olarak eleniyorsun. gurur mu duymamız gerekiyor? he babam he.

  (bkz: ahmet karaevli)
 • katar'da düzenlenen international equestrian competition 2017 - show jumping'de 42 katılımcı ve 12 ülke arasından ülkemize 2. lik getirmiştir. dün tesadüf eseri hayatımızda ilk kez izlemeye gittiğimiz bu organizasyonda bize inanılmaz heyecan ve mutluluk yaşatmıştır, kendisini tebrik ederim. umarım modern bir cumhuriyet çocuğudur da ülkemizi ne güzel temsil etti diye fazladan sevindirik olmamışızdır. sevinince tam sevinmek istiyor insan.

  (bkz: sevdim mi tam severim)