şükela:  tümü | bugün
  • kaya familyasının yetiştirdigi jokeylerden biri. arada yarışlarda olmadık işler yapıp büyük cezalar alsa da iyi jokeylerdendir. selim, hüseyin, mehmet adında 3 jokey kardeşi/kuzeni daha vardır.
  • yarışseverin nefret ettiği jokey. hiçbir zaman favoriyi getiremez. plaseyi bile getiremez. arada bir alakasız koşularda sürprizi patlatır ve ganyan bayiinde yedi sülalesine küfürü yer. 2007'de inspector ile bala göte gazi koşusu'nu kazanmışlığı vardır. yanlış anlaşılmasın inspector kötü bir at değildi ama ömer kaya çok kötü bir jokeydi hala daha öyle.
  • 2015 cumhurbaşkanlığı koşusunu sanzatu ile kazanan jokey. yine bombayı patlattı 31.25 ganyanla. bu sefer bende var. hayret ömer nasıl kazandın?
  • anamur koşusunu serhantay ile kazanamazsa beni günaha sokacak olan jokey.

edit: evet tek attım. dört at koşuyor zaten, sonraki iki koşu maiden ve handikap daha ne yapaydım. :/ güveniyorum sana.

edit 2: al işte gelmedi ahahah.
  • bugun ankara yarislarinda talihsiz bir kaza yapan jokey. durumu ciddiymis.

link
  • 3 gündür yoğun bakımda olan jokey. beyin kanaması 2 gün evvel durduruldu ama doktorlar uyutmaya devam ediyorlar. camiadan hikmet kızılca twitterdan bugün bir açıklama yaptı, yarın 11 de çekilecek tomografiye göre doktorlar uyandıracaklar yada uyutmaya devam edecekler. ameliyat durumu da buna göre belli olacak muhtemelen. umarım en kısa zamanda uyanıp eşi ve çocuklarına kavuşur. at yarışı tuhaf bir camia çok kızdırır jokeyler bizleri ama ne yaparlarsa yapsınlar böyle acı olaylar hepimizi derinden etkiliyor.

edit:maalesef kaybettik, sevenlerinin ve ailesini sabırlar dilerim.
  • maalesef hayatını kaybetmiştir.
  • maalesef hayatini kaybetmistir. mekani cennet olsun.
  • inna lillah ve inna ileyhi raciun.

allah rahmet eylesin.
  • bir sporcu gibi yaşayıp hayatını bir spor müsabakasında kaybetmiş olan jokey.