• bir arkadaşımın "lan çok ilginç bir karakter, kesinlikle izle" dediği video serisine konu olmuş hafif kolpacı karakter. 15 temmuz sonrası darbeye destek vermek suçundan tutuklanmış irfan aydın isimli boş beleş elemanla birlikte mafya sırlarını açıkladıklarını sanıyorlar... bıyıklar çok şey anlatır ya, neyse. ama var olma sebepleri çok açık, operasyon çekmek. bunu da başaracak gibi duruyorlar. nasıl mı? in aşağıya.

zamanım vardı malum videonun ilk üç bölümünü izledim.(2. videonun başından itibaren sıkıla sıkıla izledim) her şeyden önce birileri sedat peker'in ayağına basmak için kendisini gazlamış, gazlıyor. ömer korkmaz da sık sık devlet büyüklerinden bahsediyor. savcısından, müsteşarına... aklıma başka da bir şey gelmiyor. olay sadece çakıcı'nın işi değil, belli. mhp'ye yakın emekli devlet adamları gazlamış olabilir. aynı şekilde sedat peker'in allame-i cihan gibi ortalarda takılıp alaattin çakıcı'nın içeride olmasını sindiremeyen birileri de olabilir. sedat peker'in ittifak öncesi bahçeli'ye ve genel merkeze yaptığı atarları, parti merkezinin kurşunlanmasını aklıma getiriyorum. bir şeyler oturuyor gibi... hazır genel af falan da yalan olduğuna göre sistemli bir itibarsızlaştırma yolda sanırım. "bu denli kritik bir dönemde neden bahsettiğin çevreler sedat peker'i hedef alsın?" diyecek olanlar da olabilir. bahçeli hiçbir zaman s.p'i adam olarak görmedi, yanına çevresine yöresine sokmadı. kendisine yakın olan teşkilatları azletti. tam da akp'yi kendi çizgisine çekmek için uygun zamanda sedat peker'e dolaylı yoldan zarar vermek win-win olur.

gelelim ömer korkmaz'a. anlattığı şeylerin birçoğu boş beleş zırva. buna heyecanlanıp "yaauww adam mafya" diye buraya taşıyanlar sanıyorum ya aşırı korunaklı bir dünyada büyümüşler ya da türkiye gerçeklerinden habersizler.

öncelikle alanya'da turizm patlaması yaşanmadan önce alanya'ya hükmeden adamların birçoğu yörük köylerinden gelmiş ensesi kalın kişiler. yörük köylerinde ağa, baba olmak da öyle kolay bir iş değildir, baştan söyleyelim. kim olduğunu bilmediğim üç beş büyük ailenin tarıma elverişli arazileri oğullarına, deniz kenarındaki boktan arazileri de kızlarına verdiğini herkes bilir. antalya lara, dedeman bölgesi de böyledir. o gördüğünüz avm'ler oteller falan hep büyük ailelerin kızlarına ait, istenmeyen topraklara kurulmuştur. daha sonra o arazilerin büyük bir kısmı bahsettiğim çevre kazalardan ve köylerden gelen yörük babaların hakimiyeti altına girmiş. özal ile birlikte gelen turizm patlaması sonrası da alanya iş güç imkanı sağladığı için nerede it uğursuz varsa akın ettiği bir iş sahasına dönüşmüş. bu adamlar da genelde ankara'nın ilçelerinden, sakarya ve çevresinden ve karadeniz'den gelen boş beleş serserilerdir. ortak profil gözünüzde canlanmıştır sanırım.

gelelim olayların cereyan ettiği yıllara. kafayı taktığı enis karaduman hariç alanya yıllarından mafya olan adam yoktur. bahsettiği karakterlerin hepsini alanya'da o yıllarda yaşayan birine sorarsanız icraatlarını öğrenirsiniz. çek kırdırma, kupon arazi kovalama, arsa parseli büyütme (kamu arazisinden pay çalma), kaçak silah, esrar ticareti, almanya'dan dönen alamancı mercedesi alıp satma, assolistle iş adamını otele odasına sokup kaset doldurma gibi bok püsür ayak takımı işleri... evet, mafya her işe bulaşandır. ancak bunları yapan adam mafya değil ancak ayak takımı olur. burada size ağır baba övecek kıvama geldim... o derece vasat işler. yok ben kürt mafyası kovaladım, yok ruslarla iş yaptım falan. ne lan bu james bond musun sen abicim? ayrıca bu adamların buralarda konuşlanmasını sağlayanlar da bölge yerlileri, yörükler ve turizm atağını başlatan özal'dır. kimse şikayetçi değil, bölge sakinleri bile. kimse kürt tefecilerden borç alıp otel yap, kat çık diye bölge halkının gırtlağına bıçak dayamadı.

sedat peker'le yolunun kesiştiği ve hüseyin zamanoğlu mevzularına gelecek olursak da oralar hakkında bir fikrim yok. ancak sedat peker'in alanya'da enis karaduman'ın olduğu yıllarda iş yapmasının olanağı yok. kankisi hüseyin zamanoğlu da en fazla çek tahsil edip bir iki otel, kumarhane işletiyordur. büyük babanın olduğu yerde 10 tane sedat peker anca fedai olur, geçiniz.

fedai demişken ömer korkmaz da, ancak kurtlar vadisinde polat alemdar'ın tak tak diye öldürdüğü fedailerden biri olur. büyük mafya görmek istiyorsanız tatil beldesinde belediye başkanı öldürecek kadar kafayı çizmiş saykolara odaklanın, devletin baş edemediği kürt uyuşturucu kaçakçılarına bakın, ülke sınırları üzerinden yüz bin tane silah transfer etmiş topal mafyalara bakın, arap kökenli ülkü ocakları başkanlarına falan bakın.

ben biriyle zamanında aynı masada yemek yedim. oturduğumda sıradan kabadayı sandığım adamlardan biri. çökmüş, belinde bir sıkıntı var. dakikada 5 sigara falan içen melankolik bir adamdı. anlatmaya başlayınca gözümde büyüdü. 60 senelik hayatını 3 saatte bitirdi. yattığı cezaevlerinden asala'ya, yurt dışına kaçırdığı adamlardan çöktüğü mekanlara kadar. şimdilerde antalya'da bir otelin taksi durağına bakıyor. 5 6 taksi, yaylada bir ev, bankada biraz para. geri kalan her şeyi yardıma, hayıra adanmış. hangi taksi durağına gitse insanlar ayağa kalkıp hoş geldin ağam çekiyorlar falan. sayısını hatırlamadığım kadar aileye bakıyordu.

bu adamların sonu hep aynı şekilde bitiyor. kendi ayağına basılmadıkça sesleri çıkmıyor. hep birilerine tercih ediliyorlar. en babası da en küçüğü de. hiç şaşmaz. parası biten referansıyla bir şeyleri yoluna sokmaya çalışıyor. azledilmişse pis işlere karışıyor. parası olan da iyi kötü bir iş kurup yoluna bakıyor. ömer korkmaz da elindeki parayla yoluna bakmaya çalışanlardan. olmamış, yapamamış. zamanında içeride bıraktığı 250 bin doların peşinde. o asan kesen, james bond ömer. karşıdaki almış, yürümüş. kendisine dokunacak tek allahın kulu yok. o adam sana 5m dolar da verir ve koymaz.
    asıl soru şu: neden versin?

son olarak videolar yayınladığında bulduğum bir twitter hesabında sedat peker'e "gel borcunu öde, helallik iste, helalleşelim" şeklinde bir tweeti vardı. silinmiş. yani sedat peker adama 250k usd ateşlese adam yoluna devam edecekti... videoların altındaki yorumlarda da "adam gibi adam ömer baba" falan yazıyor.

yazık bu ülkeye.
  • gerçekten çok ilginç bir röportaj serisi var. son röportajında alanya'lı bir aileye odaklanmış, bir çok cinayet hakkında konu kişileri , birebir isim ve olay örgüsünü de anlatarak itham etmekte.

x kişisi y adına z yi öldürdü. x kişisi hapishanede öldü(hastalığı sebebi ile öleceği zatenbelliydi diyor) ve y kişisi de azmettirici olarak x in kızına daire aldı gibi çok direkt suçlamaları var.

herifin satır aralarındaki 30 sn lik hikayeleri bile çok ilginç, çok alakasız bir şey anlatırken hop;
    "gittim manukyanın müteahhit ini dövdüm, koydum şamarı gitti beni şikayet etti."
  • röportajı yapan gazeteci muhtemelen haydar baş fanı. yeni mesaj gazetesinden bahsetti ve haydar baş'ı övdü. bu kısım önemli değil.

bu ömer korkmaz denen adamın anlattığı her şeyi dinledim. yayınlanan röportajların hepsini izledim. anladığım kadarıyla türkiye'de karadenizliler olmasa ülkede suç ve mafya kalmayacak.

bir ara istanbul yalı yangınları hakkında konuşurken özer çiller yalılardaki devlet arşivlerini israil'e sattı diye fena kahve edebiyatına bağladı. 2. abdülhamid falan dedi bir şeyler saçmaladı. o kısımda kahvede konuşan sözde evlad-ı osmanlı akpli dayı muhabbeti yaptı. ama genel olarak fena değildi.

türkiye'de mafya 500 milyar dolar kontrol ediyor kısmı da aşırı abartı ve saçmalık. türkiye o kadar parayı nereden bulmuş da mafyaya kontrol ettirmiş acaba ?
  • bu adam alenen isim vererek onun adına bunu öldürdüm, bu onun adına bunu öldürdü şahidim, alanya gazetesine bomba atıldı bombayı ben yaptım vs. gibisinden somut örneklerle açıklamalar yapıyor günlerdir ve henüz bildiğimiz kadarı ile zamanoğlu ailesi ve sedat peker hakkında her hangi bir soruşturma açılmış değil.

adamın söyledikleri ne kadar doğru derseniz, alanyada yaşamış biri olarak diyebilirim ki o bölgedeki herkes zamanoğlu grubunun mafya olduğunu bilir. aynı şekilde janus barı işletenlerinde mafya bağlantılarının olduğu söylenirdi hep.
  • adam mafya olacağım, racon keseceğim diyerek youtuber oldu galiba

https://www.youtube.com/watch?v=m7ghhui_any
  • izlemesi keyifli , çok değişik kafada bir abi.
    ömrüm tefecilerle mücadeleyle geçti falan diyor ama vakti zamanında bir tahsilat işine girmiş 1.4 milyon dolar kadar. 250 bin dolarını alırım falan demiş bu abiye vermemişler parasını.
    şimdi o parayı istiyor ama , tefeci falan çağırın-çağrılsın onun hesabına göre diyor.
    e dayı sen faize tefeciye falan karşıydın ?
  • boş adam, kahve ağzı yapıyor diye bahsettiğiniz adam döneminin başbakanına suikasttan içeri alınıyor. ne komik adamsınız lan siz.
  • şu videoda iyice saçmalayıp "türkiye cumhuriyeti'ni yahudiler kurdu" ya kadar gelmiştir. adama mafyayı anlat diyorlar. o da israil şöyle yaptı böyle yaptı diye kahvehane ezberlerini tekrarlıyor. son 10 yılda büyük oyunu bozduk dediği kısımda artık kapattım.
  • vatan sevdasından falan bahsediyor ama bakıyorsun amaçları sadece tamamen para pul.
  • röportajından anladığım
    -alaattin çakıcı bunu vatan millet aşkına kullanmış.
    -allah rızası için 250bin dolar tahsilat yapmaya gitmiş.
    -sedat peker'den 250bin dolar istiyor da alamaz.
hesabın var mı? giriş yap