şükela:  tümü | bugün
  • hukukçu.

bugünkü tarafsız bölge programında kendisinin muhteşem fesli meczup çıkışının ardından yaşanan kısa diyalog aşağı yukarı şöyle gelişmiştir:

burhan kuzu: kadir mısıroğlu nezdimde büyük bir tarihçidir. kendisiyle herhalde hiç aynı ortamda bulunmadığınızdan bu şekilde konuşuyorsunuz.

öla: evet bulunmadım, bulunmak da istemem. (gülümser)
  • gündem özel proğramında, diğer bir katılımcı olan (bkz: mehmet sarı) ile isimlerinin altında aynı ünvan yazmaktadır.(bkz: hukukçu)
  • 2018 yılı ankara barosu seçimleri demokratik sol avukatlar dsa grubu başkan adayıdır. ankara barosu’nun hasret kaldığı; birikimi bol, entelektüel ve cesur söylemleri ile avukatlığın geleceği için umut veren kimsedir.

ankara barosu ve türkiye barolar birliği nezdinde, avukatlık mesleğinin değerler manzumesini yıllardır sömüren 3-5 aynı kişi ve türevlerinin aslında hep kendilerine katıp hiç mesleğe bir şey katmayışlarını, avukatlıkta bulamadıkları başarıyı, bir kariyer olarak gördükleri baro yönetimi ve meslek örgütünün manipülasyonunda aradıklarını; bu kimselerin ankara barosu ve türkiye barolar birliği’nde, bulundukları makamları ne kadar sömürüp boşalttıklarını, ülkenin bu duruma gelmesinde birinci derecede sorumlu olarak, bulundukları mevkileri nasıl beceriksizce doldurduklarını ve doldurmaya doyamadıklarını korkmadan anlatandır.

dsa grubu başkan adaylığı konuşmasından bir alıntı yapmak gerekirse;

“avukatlık mesleği üç beş kişinin oyuncağı değildir.

sanki ankara barosu’nu, türkiye barolar birliği’ni başkaları yönetiyormuş gibi biri çıkıyor diyor ki; “vakti geldi” birisi diyor ki; “yeniden umut” bir diğeri onu ben desteklemiyorum şimdi bunu destekliyorum.

arkadaşlar, “bu meslek üç beş kişinin oyuncağı haline geldi.”

hepiniz görüyorsunuz ve biliyorsunuz ki ne türkiye barolar birliği ne de ankara barosu avukatlar adına 2008 yılından beri, 10 yıldır hiçbir şey yapmadı.”

ayrıca;

https://www.youtube.com/watch?v=pjav_xkgwxe

#dikdurvegülümse #dsa #denizyildizi

www.omerlutfuavsar.com
  • çok kaliteli bir insan izlenimi verdi. mahalle karısı gibi car car konuşan akp tetikçileri karşısında çok efendi duruyor.
  • şahsıma ‘oh my god’ dedirtmiş hukukçu.

sesini tv’de duyar duymaz mutfaktan kalkıp salona koşar adımlarla gelmemi sağladı.
    bu nasıl bir diksiyon, nasıl bir ses tonu?
    kulaklarım bayram etti. kendisini sabaha kadar dinleyebilirim, ne söylediğinin bir önemi yok.*
  • idris kardaş karsisinda efendiligini kaybetmeden, arada azcik heyecanin dozunu arttirsa da sogukkanliligini kaybetmeden yeni sistem hakkindaki fikirlerini beyan edisi saniyorum hukukcu olmasindan ziyade bilginin fanatiklikle savunulamayacagini bilmesinden kaynaklaniyordur.

ekleme: cnnturk'teki akıl çemberi programinda biraz once idris kardas ile girdigi tartisma icin tum nezaketiyle ve ictenlikle kardastan ozur diledi ve kardasin gergin suratini bir an icin gulumsetti. ne seker beyefendiymis yahu. *