şükela:  tümü | bugün
 • hukukçu.

  bugünkü tarafsız bölge programında kendisinin muhteşem fesli meczup çıkışının ardından yaşanan kısa diyalog aşağı yukarı şöyle gelişmiştir:

  burhan kuzu: kadir mısıroğlu nezdimde büyük bir tarihçidir. kendisiyle herhalde hiç aynı ortamda bulunmadığınızdan bu şekilde konuşuyorsunuz.

  öla: evet bulunmadım, bulunmak da istemem. (gülümser)
 • gündem özel proğramında, diğer bir katılımcı olan (bkz: mehmet sarı) ile isimlerinin altında aynı ünvan yazmaktadır.(bkz: hukukçu)
 • 2018 yılı ankara barosu seçimleri demokratik sol avukatlar dsa grubu başkan adayıdır. ankara barosu’nun hasret kaldığı; birikimi bol, entelektüel ve cesur söylemleri ile avukatlığın geleceği için umut veren kimsedir.

  ankara barosu ve türkiye barolar birliği nezdinde, avukatlık mesleğinin değerler manzumesini yıllardır sömüren 3-5 aynı kişi ve türevlerinin aslında hep kendilerine katıp hiç mesleğe bir şey katmayışlarını, avukatlıkta bulamadıkları başarıyı, bir kariyer olarak gördükleri baro yönetimi ve meslek örgütünün manipülasyonunda aradıklarını; bu kimselerin ankara barosu ve türkiye barolar birliği’nde, bulundukları makamları ne kadar sömürüp boşalttıklarını, ülkenin bu duruma gelmesinde birinci derecede sorumlu olarak, bulundukları mevkileri nasıl beceriksizce doldurduklarını ve doldurmaya doyamadıklarını korkmadan anlatandır.

  dsa grubu başkan adaylığı konuşmasından bir alıntı yapmak gerekirse;

  “avukatlık mesleği üç beş kişinin oyuncağı değildir.

  sanki ankara barosu’nu, türkiye barolar birliği’ni başkaları yönetiyormuş gibi biri çıkıyor diyor ki; “vakti geldi” birisi diyor ki; “yeniden umut” bir diğeri onu ben desteklemiyorum şimdi bunu destekliyorum.

  arkadaşlar, “bu meslek üç beş kişinin oyuncağı haline geldi.”

  hepiniz görüyorsunuz ve biliyorsunuz ki ne türkiye barolar birliği ne de ankara barosu avukatlar adına 2008 yılından beri, 10 yıldır hiçbir şey yapmadı.”

  ayrıca;

  https://www.youtube.com/watch?v=pjav_xkgwxe

  #dikdurvegülümse #dsa #denizyildizi

  www.omerlutfuavsar.com