şükela:  tümü | bugün
  • çok güzel yemek yapar. nargile ve rakıyla birlikte sohbeti daha da tatlıdır. urfalıdır. ankara'da edebiyat okuduktan sonra sırf oğuz atay düşkünlüğünden ötürü itü'ye gelmiştir.
    o yılarda* ilk dersinde hep "oğuz atay'ı tanıyanınız var mı?" diye sorardı. bir zamanlar tarabya'da bir evde yaşardı. evlendiğini duymuştum en son. okulda yemekhaneye giden yolun bir ucunda ben vardım bir ucunda da o. el sallamıştık birbirimize.
    bazen itü'yü özlememin sebeplerinden biridir.
  • türkeçemize verdiği önemi daha ilk dersten gözümüzün içine sokan ve bize okumamız için mükemmel bir kitap tüm kalaler henüz fethedilmedi adlı hulki cevizoğlunun kitabını tavsiye etmesi gelecekte ki derslerin nasıl olacağı konusunda fikir verdi, konuşulası tatlı insandır kendileri.
  • evinde, dil - kultur baginin onemi uzerine bir kompozisyonu hazirlayip, sinavda konuyla ilgili detaylara bagli bir iki degisiklikle bu hocaya teslim edenler vardi. cunku degismiyordu turkce i, ii' nin kompozisyon konulari hicbir zaman icin...
  • genellikle itü taşkışla kampüsünde ders açan, esprileriyle ve eğlenceli dersiyle ünlü türkçe hocası. alternatifi var mıdır tartışılır. dersinde irrite olmak, jenerasyon gibi kelimeler kullanilmasi hariç hiç bir şeyden rahatsizlik duymaz.
  • taşkışla'da verdiği derslerden sonra (bkz: emin alp malkoç) ile avluda öğlen yemekleri yiyen, öğrenciye derslerden haz aldırabilen itü öğretim üyesidir.
  • hazır cevap bir hoca. öğrenci ile etkileşimli ders yapmayı sever ancak şu yazarı yada şu kitabı/hikayeyi sevmedim bana göre değil dediğiniz anda tüm sınıf içierisinde ders sonuna kadar hedefi haline gelirsiniz. notları boldur, sorunun cevabını doğru yazmasanız bile gittiğiniz yoldan güzel puanlar verebilir.
  • okulum son senesinde aldığım türkçe dersi sayesinde tanıdığım itü'nün güzel ve ender hocalardan biridir kendileri. birçok hocada olan jenerasyonu yakalayamama durumdan kurtarmış olması ayrıca onu sevmeme sebep vermiştir. oğuz atay konusuna gelirsek, hocanın başlığını yeni gördüm ve artık bahsettiğiniz gibi üzerinde durmamasına çok üzüldüm. galiba artık uzun uzun oğuz atay'dan bahsetmek yerine(yazar yorumlarından çıkardım.) birçok yazardan kısa kısa bahsediyor ve sürekli kitap öneriyor. umarım tekrar yolumuz kesişir de oğuz atay üzerine uzun uzun konuşuruz.

not: ben de oğuz atay sevdası sayesinde itu inşaat okuyanlardan biriyim.