şükela:  tümü | bugün soru sor
  • istanbul tıp fakültesi ortopedi ana bilim dalı öğretim üyesi. ortopedi ve travmatoloji profesörü. spor hekimliğinde türkiye'nin bir numarasıdır muhtemelen. baliç'in real madrid döneminde kadavra ile yapılan ön çapraz bağ ameliyatı ertesinde galatasaray'da tekrar sakatlanınca opere eden, son olarak ümit karan'ın ve yalçın ayhan'ın ameliyatlarını yapan hocadır.
  • konusunda sadece turkiye'nin degil dunyanin sayili isimlerindendir. bununla beraber oldukca mutevazi bir hocamizdir.
  • gercekten su ana kadar tanistigim ve tedavi oldugum en muhtesem doktordur kendisi. acıbadem hastanesini kurduktan sonra da ameliyatlarina acibadem hastanesinde devam etmektedir. spor sakatlanmalarinda bir numaradır.
  • kendisinden randevu almak şu sıralar imkansıza yakın sanırım. sekreteri "bizi hiç beklemeyin, acıbadem'e gidin isterseniz" diyor.
  • randevu alınması pek güç olan, randevu alınsa dahi randevu gününde muayenesine mazhar olmanızın zor olduğu ünlü ortopedist.

zamanında uzun süre uğraştığım halde, kendisinden randevu alamamıştım(bir keresinde, ömer bey'den aylar önce randevu almış bir kadının, randevu gününde geldiğinde, ömer bey'in sekreterinden "eee, şey, ömer bey yurtdışında bir sempozyuma gitti" cevabını alıp eliboş döndüğüne bizzat şahit olmuştum). sonunda onun acıbadem hastanesi'ndeki ekibinden doktor sarper çetinkaya'ya muayene oldum. ömer bey'e ulaşamayanlara tavsiye ederim. teşhis aşamasına önem veren bir hekim, sorunu iyice anladıktan sonra tedavi aşamasına geçer, ki bugünlerde alelacele ilaç tedavisine ya da operasyona girişmek isteyen hekimlerin bolluğu düşünüldüğünde, bu önemli bir artı. ama sadece bakırköy acıbadem hastanesi'nde çalıştığını da not etmek gerek.
  • aynı zamanda fenerbahçe spor kulübü'nün sağlık kurulu başkanıdır...
  • dizimdeki ön yan çapraz bağ ameliyatımı yapan, çok memnun kaldığım doktor ve aynı zamanda bir vergi rekortmeni.
    spor yaparken kopan yan çapraz bağlarım sonucunda, hayatıma devam etmekteydim ama spor yapmam zor oluyordu.
    önceburhan uslu'ya gittim, kendisi keselim biçelim edebiyatı yaptı, ordan kaçtım.
    sonra 1-2 diz doktoruna gittim, ve tesadüfen ömer taşer'i biri tavsiye etti.
    5 ay sonrasına randevu aldım, çünkü ona baktırtmadan dokundurtma dediler.
    randevuya gittim, muayene oldum ve ben bu adama direk ameliyat olurum dedim.

kendisi çok sakin ve iyi bir insan. operasyonum da çok başarılı geçti... herkese tavsiye ederim.
    yalnız gerçekten yoğun biri, ama o kadar yoğunluğu arasında hastasıyla sohbet etmeyi esirgemez ve kesinlikle hasta psikolojisinden iyi anlar. bazen yardımcısı sırrı bey size bakar, bu duruma alışınız.
    ameliyat olduktan sonra fix herkesin karşılaştığı lafı:

egzersizleri yapıyor musun bakalım belgian waffle bey ? bak iyi durumdasın ama aksatma sakın, tamam?

ps: muayenehanesinden ziyade acıbadem hastanesinden randevu alırsanız, daha erken bir vakte alma şansınız vardır, ikisini de deneyiniz.

edit: aradan 4-5 sene geçti tazı gibi koşuyorum, allah razı olsun kendisinden tekrardan.
  • bir numara bir doktordur.

iki dizimden ameliyatimi yapmis, 1 sene sonra da baska bir diz sakatligimi tedavi etmistir.

super bir kisidir ayriyetten.
  • 2008 yılından beri başında olduğu tff sağlık kurulu başkanlığı görevine tekrar atanmış ve 1993 yılından beri dopingle mücadele kurulunun başında bulunan turgay atasü'nün yerine başkanlığa seçilmiş profesör.
  • kendisine muayene olmak istiyorsanız, en az 2 ay önceden randevu almanız şart. şu sıralar sadece, fulya acıbadem hastanesinde pazartesi ve cuma günleri hasta kabul ediyormuş.. onun haricinde kendisi muayenesinde bulunmaktaymış. bakalım, kısmetse ulaşacağız kendisine.