şükela:  tümü | bugün
 • allahçı komünist parti‘nin ünlü savunucularından ömer turan’ın twitter’da yaptığı çağrıdır

  https://twitter.com/…tatus/1040986520973389826?s=21
  --- spoiler ---
  1. gelin krizi fırsata çevirelim. ankara'nın doğusunda devasa ağır sanayi kompleksleri kuralım. yüzlerce fabrikadan oluşan, yüz binlerce kişinin çalışacağı demir, çelik, alüminyum, petro kimya, makine, motor fabrikaları kuralım. ıthal ekonomisinden üretim ekonomisine geçelim.
  --- spoiler ---

  https://twitter.com/…tatus/1040988924389347329?s=21
  --- spoiler ---
  4. devlet, tmo üzerinden tahıl, et balık kurumu üzerinden et balık fiyatları, tarım bakanlığı üzerinden de yağ şeker çay gibi temel gıda maddelerinde fiyatı belirlemelidir. temel ürünlerde devlet fiyatları sadece denetlememelidir belirlemelidir.
  --- spoiler ---

  (bkz: gosplan)
  (bkz: sosyalist planlama)
 • daha geçen aylarda şeker fabrikalarını satan partinin yalayıcısının önerileri.
  önerilere özünde bir itirazım yok sadece akp'de bunları yapacak göt yok.
 • ömer turan kim amk
 • vay canına tepkisi vermeme sebep olan çağrı.
  çok zekisiniz...
  sizi çoğaltmak lazım...
  nasıl çoğaltacağımıza siz karan verin.

  ülke yap boz tahtası mı? isterseniz yok pahasına sattıklarınızı kamulaştırarak başlatın bu hamleyi.
  hıı... ne dersiniz?

  akepe seve seve karma ekonomik modele dönecek zanneden adamın tuhaf bir çağrısı.
  bak sen şu konuşana.
  ilahi islamcılar, siz adamı öldürürsünüz.
  mecazen değil fiilen.
 • bayındır-ortaköy ile elmadağ-karacahasan arasında yüzlerce dönüm ucuz arsa kapatmışsa gayet mantıklı açıklamalar. ben de yozgat-çorum arasında fabrikalar kurulmasını öneriyorum, isteyene dm'den en iyi nereye kurulur lokasyon atabilirim.
 • allah bunlara da böyle ceza veriyor işte, daha bir kaç hafta önce söylediklerini yalamak! trolluk zor meslek.
 • dünyanın endüstri 4.0 yani yapay zeka destekli 3d yazıcılar kullanılan yüksek teknolojili robotik fabrikasyon sürecine geçtiği dönemde, siz yüzbinlerce işçi çalıştırarak ürettiğiniz ürünleri üçte bir fiyatına pazara sürecek olan şirketlerle baş edemezsiniz bu bir.

  dahası tarım ürünleri ihracatçısı olabilmek için de yine yüksek teknoloji makineleşmeye geçmek, tohum modifiyesi için arge kurmak, toprak ıslahı için yoğun çalışma yapmak ve çiftçiyi bir plan program dahilinde yönlendirmek zorundasınız. yani burada da dışa bağımlısınız.

  ben size çözümü bir çırpıda söyleyim, nüfus artış hızının acil bir şekilde azaltılması lazım.

  ben bakamıyorum devlet baksın diye ana babası hayatta çocukları çocuk esirgemeye ver, sonra onları memur yap, zeka fışkıran dahi seviyesinde çocuklarına uygun eğitim programları üretme ve onları batılı ülkelere kaptır, eğitimsiz psikolojisi bozuk işsiz ve aynı zamanda yeteneksiz milyonlarca çocuğu iş gücü piyasasına dahil et devlet destekli verimsiz işler yaratıp bir de ülkeye yük et, ne idüğü belirsiz milyonları ülkene palas pandıras kabul et sonra ağla niye ekonomik kriz var diye.

  bu ülkenin nüfusu şu an 80 yerine 40 milyon olsaydı, eğitime daha rahat kaynak ayrılır, o gençlere uygun ortam sağlanır ve üretim faaliyetine dahil olmaları kolaylaşırdı.

  aşırı nüfusun getirdiği kriminal olay sayısındaki artış da cabası. sgk'nın devlet bütçesinden her yıl milyarlarca lira kaynak aktarılarak ayakta tutulmasını denkleme eklemedim bile.

  sosyal yardımla yaşayan milyonların olduğu ülkede, gemi taşıyan gemileri taşıyan gemilere çay içip bakarız dostum, o kadar.
 • abi yukarıda yazmışlar şeker fabrikaları diye. ama gerçekten amk ulan daha 6 ay önce ülkenin şeker fabrikalarını sattınız amk taşak mı geçiyorsunuz ? bak telekom, petkim, tarım falan demiyorum. ankaraya ağır sanayi fabrikaları açacakmış 16 senedir nerdeydiniz lan ? sanırsın dün iktidara geldiler. (bkz: he amk keli bi akıllı sensin)
 • devlet kapitalizm bari diyeydin emmoğlu. bi de bunu yazarken gıda enflasyonuna neyin bakaydın. en azindan tarım marim derdin belki. ağır sanayi kompleski kurururueeeeooogggk diyerek kusmazdın en azından.