şükela:  tümü | bugün
  • konya'da düzenlenen 2014 gençler avrupa şampiyonasında şampiyon olan türkiye genç milli takımının baş antrenörü.
  • çok şanslı koç belkide türk basketbol tarihinin en yetenekli jenerasyonu olan 1996 doğumlu altın jenerasyonu çalıştırıyor u16 ve u18 de bu çocuklarla şampiyonluk yaşadı. alt yapılar için oyuncu kalitesi okadar yüksek ki berbat coaching yönetimiyle bile bir şekilde her maçı alıyor takım yaklaşık 4 yıldır aynı oyuncularla çalışmasına rağmen hala takımı rotasyon manyağı yapmakta koç, roller belirsiz 2016 draftında ilk turda seçilmesi beklenen takımın 3 yıldızı benchden geliyor ve malesef bu süper yetenekli takım seyir zevki çok düşük maçlar çıkartıyor bu jenerasyonun böyle vasat bir koça teslim edilmesi ciddi anlamda üzücü dile kolay takımda 4-5 tane nba prospect ve bir okadar da euroleague materyali olan oyuncular var.
  • şampiyonaya 4 uzunla gitmenin bedelini çok ağır ödedi koç (koç diyorum ama..) ayberk olmaz zaten hiç bu seviyelerin oyuncusu olmadığını gösterdi keza mehmet alemdaroğlu hayatım boyunca gördüğüm hücum yönü en kısıtlı oyuncu olabilir kaldı sana 2 oyuncu egemen güven zaten herkesin malumu basketbolunu geliştirmeyi bırak bilakis çok fazla geriye gitmiş metehan akyel gibi harika bi sezon geçiren pota altı oyuncusu hangi akla hizmet kadroya dahil etmediğini kendide düşünüyordur keza metehan hem atletik hemde açık ara en güçlü pota altı oyuncumuzdu dünkü maçta hırvat uzunlarıyla başa çıkabilecek yegane oyuncuydu belkide yani koçun saçmalıkları turnuvayla sınırlı değil turnuva öncesi verdiği kararlarda ayrı bir rezalet.

kadroda furkan gibi bir oyuncu varsa ona 30dk ya yakın süre kafadan zaten vermelisin furkana back up olarak oğulcan ve yiğiti kadroya alarak o bölgeyi şişirmenin mantığı nedir?keza doğuş özdemiroğlu'da aslen sg pozisyonunda oynuyor berbat bir kadro yapısıyla gitmişiz şampiyonaya aynı şekilde bazı oyunculara gereğinden fazla şans vererek berbat rotasyonlarla ritim bulmamızın önüne geçmeyi başardı koç, iran ve çin gibi 2 zayıf rakibi son dakikalarda ancak yenebildik bu kadroyla ve tabi ki seyir zevki çok düşük oyunlarla yani bir takım ne kadar kötüyönetilirse o kadar kötü yönetti takımı benim kişisel gözlemim oyuncularda sevmiyor bu adamı hem sahadaki hem de benchde ki oyuncular turnuva boyunca yürüyen ölü gibiydi sahada tepki veren takımı ayağa kaldıracak hiçbir hareket göremedik lafın kısası yol yakınken istifa et bu altın jenerasyonun bireysel becerileri sayesinde oldukça prim yaptın fakat daha 18 yaşındaki çocukları motive edemiyorsun a takım düzeyinde iyice maskara olursun koçluk senin işin değil 20 yılın üzerinde basketbol izleyen biri olarak senden daha kötü bir koç görmedim.
  • ne zaman izlesem, maç boyunca bütün oyunculara aralıksız bağırmaktadır. "buraya gel şuraya git"ten tutun da "oğlum nasıl pik lan bu"ya kadar çok geniş bir yelpazede bağırmaktadır. çok doğru bulmadığım böyle bir yöntemi olan, iyi sonuç alan koç.
  • (bkz: reserved)

bir gün bu ülkenin en büyük basketbol koçlarından biri olacak olan muhteşem lider.

demişti dersiniz.
  • üsküdar fen lisesini ve itu'yu bitirdikten sonra sonra hayallerinin peşinden giden, su an darusafaka dogusta blatt'in yardimciligini yapan kisi. 24 saat calismanin sonucunu aliyor. blatt'in 21 nisan 2017 real madrid darussafaka dogus macinda yaptigi akil oyunlarinin bircogunun altinda imzasi olduguna eminim.
  • istanbul teknik üniversitesinde okurken kapalı spor salonunda bölümler arası turnuva yapılırdı. bu vatandaş elektrik fakültesinde basketbol oynardı. iyi bir ozelligi olmayan hatta gulunc sayilabilecek hareketler yapan vasat altı bir basketbolcuydu. oynarken veya benchteyken böğürdüğü için herkes ona tribünden ayı diye bagirirdi. kendi arkadaşları dahil ekseriyetin onu kontrolsüz, kırıcı ve sevimsiz buldugu bariz anlaşılıyordu. çünkü oyun kalitesi arkadaslarina yön verebilecek durumda olmadigi icin komik ve bazen dramatik geliyordu. maçlarda herkes sadece onu "volkan demirel" gibi yuhlar oda el hareketi yaparak milleti azdırırdı. saçma sapan zamanlarda, tahrik etmek için benchte salonda aniden aygırca gülüşler yapardi. bilirsiniz böyle zayif karakterli tipleri...neyse şimdi böyle bir karakter tahlili yapilan adam sonra birde baktikki itü'nün takimına girmiş!!! nasıl bir lobiyse, hangi meziyet, hangi özelliktir bilinmez takimla mukayese edildiginde pota altında paspas yaptirmayacagin adam "cenk renda"kalitesizligiyle benchte oturup böğürüyor. inanilmaz şaşirmistik arkadaslarla. bu vatandaş bende turkiyede bazı insanların nasıl böyle çeneyle lobiyle yancilikla bir yere gelebildiginin bariz örneklerinden biridir. burdan yillar yıllar sonra a milli takimda tanyevicin yaninda, ordan milli genc takimda antrenor olarak, simdi de dackada blatt'in yaninda yardimci antrenor olarak gördüm son 15 senesinde hic gozlemleyemedim desem yeridir ama allah yolunu açık etsin. sadece şunu biliyorum ki basketbolu çok seviyor ama bir yere ulaşmak için yapamayacağı şey yok gibi. bu da çok tehlikeli.
  • altın jenerasyon diyebileceğimiz 2000 jenerasyonunu kullanamayan, u18 turnuvasında japonyayı bile zar zor yenmemize neden olan vasat koç.
  • eskişehir basket'le ismi geçen koç