• futbol bilgisini bilmem ama matematik bilgisini taktir ettiğim insan. maçın 67. dakikasını biraz geçtikten sonra "maçın dörtte üçlük kısmı bitti" dedi. önce içimden dedim dörtte üç değil, üçte iki, ama sonra düşündüm tekrar hesap yaptım ve hakkaten dörtte üç olduğunu anladım. büyüksün ömer abiii!!!1111birbirbir111!!!!iiii
  • sesini duymak istemeyenler dünya kupası finalinin kalan dakikalarını http://www.eurovisionsports.tv/fifaworldcup/ adresinden spikersiz kesintisiz yasal ve hd olarak izleyebilirler.
  • tarih 11 temmuz 2010 hollanda - ispanya arasında dünya kupası finali oynanmakta.
    1. uzatma devresi, dakika 99, ömer abimiz rıdvan dilmen'in "gol olur" kalıbının bir benzerini piyasaya sürme hazırlığında o dönemlerde ve tabi ki her yeni girişimci gibi büyük düşünüyor ve şu tezi öne sürüyor:

- bir gol olacakmış gibi bir hava var.
  • anatomi bilgisiyle futbol zekasını harmanlayan ve aynı zamanda kartal gözleriyle hiçbir pozisyonu kaçırmayan trt yorumcusu.

ör: "torres sekiyorrrr, sakatlandııı galibaaaaa?!"

ömer üründül: "lifi attı lifi. lifi attı lifi. lifi attı lifi..........."
  • ya tamam mahvetti dünya kupası zevkimizi falan da, gene de daha fazla üstüne gidilmemeli, bitti sonuç olarak dünya kupası :/ bi dahakine zaten gelemez artık iyicene yaşlanır falan. bu da böyle bir dünya kupasıydı diye geçmek lazım. no?
  • aslında onursal üye olarak trt'de yorumcu görevine devam etse fena olmaz. yalnız başka bir yorumcu daha olacak maçlarda, o işini doğru düzgün yaparken, ömer abi, "kaleci tutmasa idi topu gol olurdu", "enteresan bir defans bloğu" gibi yorumlarına devam edecek.
  • trt'den para almadığı konusunda bir teori geliştirdiğim yorumcu. şöyle ki bence digiturk ve d-smart ömer üründül'ün trt yorumcusu olması için para harcıyor.

insanlar da "allahtan ihaleyi trt almadı, parası neyse verelim lig tv alalım, d-smart alalım!" diyor. böylece hem üründül kazanıyor hem trt hem digiturk hem d-smart hem de türk futbolu. ha arada olan dünya kupasına oldu o ayrı. bize de lig maçlarını yayımlayan dijital platformlara şükretmek kalıyor.
  • maçı izlerken söylediklerinde mantık aramadığınızda maçın gayet keyifli hale gelmesini sağlayan yorumcu.

örneğin çocukluğumun idolü tsubasanın maçlarını izlerken dünya dururdu benim için. yok wakaşimazu nasıl direkten direğe zıplayıp top çıkarıyor, yok bakkala gittim geldim adam hala kaleye varamamış diye düşünseydim ohoo 15 yaşında hayatı anladığını sanan gerizekalılar fahri üyesi olurdum. bir üründül'lü maçlarda bir de askerde mantık aramayacaksın.
  • bugün türkiye'ye gelecek ve binlerce kişi dünya kupasının bu büyük yıldızını karşılamaya gidiyor.

http://www.facebook.com/…nt.php?eid=138692256157111
hesabın var mı? giriş yap