• (bkz: flash tv)
  • rte'ye boyun eğmemiş tek türk medya patronu diyebiliriz kendisi için.
    en son kanal binasını hukuksuz şekilde yıkma kararı çıkınca yayınına ara vermeyi tercih etmiştir.kendisi aynı zamanda rte'nin nasıl kinli biri olduğunu bir kez daha ortaya çıkarmıştır.

(bkz: flash tv'nin kapanmasının nedeni)

--- spoiler ---

“son cumhurbaşkanlığı seçiminde iki adayın da mitinglerini yayımladık” diyen göktuğ, tarafsızlığın yetmediğini şöyle aktarıyor:
    “bizim binamız bursa’da stadın karşısında. kim orada miting yapsa ‘binaya benim resmimi as’ diye rica ediyor. muharrem bey’in resmini astık. tayyip bey’in resmini asmaya mecburmuşuz gibi yaptılar. kızdım, son anda asmadık.”
    erdoğan’ın o gün “o binayı indireceğiz” dediğini iddia eden göktuğ; bursa belediyesi’nin, cumhurbaşkanı’nın telkinleriyle, flash tv binasını yıkmaya karar verdiğini ifade ediyor. göktuğ’a göre deprem yönetmeliği de bahane ediliyor.
    19 senedir ayakta olan bina için özel bir şirketten alınan hatalı raporla yıkım kararı alındığını söyleyen göktuğ, hem odtü’den hem uludağ üniversitesi’nden lehine çıkan raporları gösterdi. odtü’den iki profesörün imzaladığı değerlendirmeyi aktaralım: “yapıya ‘risklidir’ denmesinin hatalı olduğu kanaatine varılmıştır.”
    yerel mahkemeler belediyenin yıkımını durdurmazken, son bir umutla istinaf mahkemesine götürülen dosya için 20 şubat’ta flash tv lehine karar çıktı. ancak buna rağmen belediye ekibi kanalı yıkmaya başladı.
    --- spoiler ---
  • kendisi pek tanınmasa da flash tv'nin kurucusuydu. vefat etmiş. mekanı cennet olsun.
  • bugün medyaradar'daki röportajında muhabirin, flash tv hakkında sorduğu sorulara verdiği cevaplarla göz doldurmuş patron kişidir. yazının spotunda da dert niteliğinde bir röportaj demiş, katılıyorum, güzel kapaklar yapmıştır. ilgili röportaj için buradan buyrun.
  • covid’den vefat etmiş. üstelik herhangi bir sağlık sorunu yokmuş.
hesabın var mı? giriş yap