şükela:  tümü | bugün
    mantik orgusu zayif, yolda gorsem selam vermeyecegim bir tip.
  • bir yazar

olmayan şeyleri olmuş gibi yazan, uydurma bilgilerle sözlüğü kirleten bir şakirt.
  • kemalis, layikci, din dusmani diye agzindan kopukler sacarak sadiran fetosun kopegi.
    #55880005 bu da feto'nun yayin organi bugun gazetesi icin aglamasi.

duyumlar aldim ki yurt disina kacan fetocular iade edilmesinler diye burokratlara karilarini siktiriyorlarmis. var mi asli?
  • kalıplara girmediği için kalıplara sokulmak istenen bir yazar.
  • iftiralara ve yalan yanlış bilgilere karşı... ben kimim?

ne kemalistim, ne de islamcı... temel insan hak ve özgürlüklerinden, hukukun üstünlüğünden, bireycilikten, sınırlı devletten yana bir liberalim. hangi siyasi ideolojiden gelirse gelsin yasaklara, devrimlere, despotizme, istibdada karşıyım.

müslümanım. fakat hayatım boyunca hiçbir cemaatte, örgüte, tarikata, yapıya, şehye, hocaya, gruba katılmadım, bağlanmadım.

osmanlı/türk modernleşmesini önemsiyorum. fakat din, tarih, gelenek ve halk düşmanlığı yapılmasına karşıyım. hem batılı kültürü hem de doğulu-yerli kültürü beraber temellük etmemiz gerektiğini düşünüyorum. oğuz atay'ın da dediği gibi, "biz doğuya da batıya da sahip çıkabiliriz oysa. kültürümüzü zenginleştirecek bu evrensel özelliğimizi belki bilmeden baltalıyoruz.”

benim yazarlarım (düşünce dünyamı onların metinleri inşa etti, ediyor)

* kemal tahir
    * ahmet hamdi tanpınar
    * orhan pamuk
    * oğuz atay

edit: ekleme ve çıkarma
  • mustafa kemal atatürk düşmanı bir vatan haini.