şükela:  tümü | bugün
 • tam açılımı "one more mile riders" olan ve türkiye'deki motorsikletlilerin buluştuğu bi grup.**
 • http://www.omm.riders.com/ adresinden, uyelerine, gezilerine ve calismalarina ait bilgi alinabilecek, motorsiklet gezginleri sitesi.
 • akademik motorcular diye tanimliyorum, nacizane. seviye seviye egitimleri vardir, her turden motosikletlinin denk gelirse kacirmamasi gereken guzel seyler anlatirlar bu egitimlerde. biraz pahalidir egitimleri gerci. istanbul'da cok daha aktiftirler ama ankara'da da 16 mayis 2004'de ara-flex egitimini duzenlemislerdir.

  resmen taninabilmeleri icin turkce bir isme sahip olmalari zorunlugu cikinca karsilarina, "onat motosiklet meraklıları" klubu olmuslar, mecburen. bir de kucucuk bir duzeltme yapmak isterim, web varliklari http://www.ommriders.com/ adresi uzerindedir.
 • gönüllülerden oluşan, kar amacı gütmeyen bir dernek. ama aynı eğitimleri ticari kurumlar da hemen hemen aynı ücretlere veriyorlar. bu paraları kar etmiyorlarsa nerede kullanıyorlar o zaman?
 • 4 kitabı 145 tl ye satmakta olan kar amacı gütmeyen dernek. keşke uygun bir fiyata yazsalar da alabilsek. 4 kitap 100 tl deseler mesela gözü kapalı alabilirdim, ancak 145 dokunuyor açıkcası...

  türkçe'ye kazandırdıkları kitaplar:

  yol sanatı
  “motosiklet yol sanatı” kitabı motosiklet sürme konusunda önde gelen bir el kitabıdır. ingiltere’de motosikletli polislerin eğitiminde kullanılan bu kitap, güvenli motosiklet sürmenin yöntemleri üzerine en kapsamlı bilgileri içermektedir. kitabın amacı, sürücünün yol ve trafik koşullarını en iyi biçimde değerlendirebilmesi için becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktır. sürücü yeterliliği, motosikletin özellikleri, yol ve trafik koşulları gibi motosiklet kullanmayı etkileyen unsurlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen tüm motosiklet sürücülerinin okuması gereken temel bir başvuru kaynağıdır.

  tam hakimiyet
  “tam hakimiyet” kitabı yüksek performans sürüşü hakkında ulusal şampiyon lee parks’ın genel kabul gören ileri sürüş kliniği’nin (advanced riding clinic) kanıtlanmış tekniklerini anlatır. parks bu kitapta üst seviye yarışçılar tarafından kullanılan teknikleri açıklığa kavuşturur ve motorunuz ne tip olursa olsun, bunları yüksek performanslı yol sürüşüne nasıl uygulayacağınızı gösterir. tam hakimiyet, gereksiz riskler almadan, sürüşlerini kısa zamanda bir sonraki seviyeye taşımak isteyen tüm yarış, spor, tur ve gezi tipi motor kullanan sürücülerin olmazsa olmaz kitabıdır.

  nasıl daha iyi bir motosiklet sürücüsü olunur
  “nasıl daha iyi bir motosiklet sürücüsü olunur” kitabının amacı; sizi daha iyi bir motosiklet sürücüsü yapabilmek için gerekli olan kilit fiziksel ve ruhsal noktaları göstermek ve bunu yaparken de ınstitute of advanced motorists – ileri sürücüler enstitüsü (ıam) sınavını geçmenize yardım etmektir. bu kitap, ileri sürücü testi’ne hazırlananlar için bir başvuru kaynağı ve ıam temsilcilerinin verdiği uzman tavsiyelerine ilave bir rehber niteliğindedir. kitap ileri sürüş mücadelesine girmek için hazırlanmanıza ve böylece güvenli, daha yetkin ve daha nazik bir sürücü olduğunuzu bilmenin getirdiği özgüvene sahip olmanıza yardımcı olacaktır. sınavı geçtiğinizde de, her gün daha da büyüyen ileri seviye sürücüler grubunun bir parçası olacak ve bunun getirdiği tüm avantajların tadını çıkartacaksınız.

  motosiklette tam kontrol
  “motosiklette tam kontrol” kitabı ara müfredatında “motosiklet yol sanatı” kitabıyla birlikte bir referans noktasıdır. yol sanatı kitabı etkili bir planlama ve tehlikelerle başa çıkma için temeli destekliyorsa, “motosiklette tam kontrol” kitabı da hız ve yön değişimlerinde motosiklet kontrolünü “yönetmeyi açıklamaktadır”. güvenli sürüşün tek koşulu hassas bir sürüş tekniğinde ustalaşmaktır.
  bir motosiklet sürücüsü motoru yönlendirebilmeli, fren yapabilmeli ve ivmelenebilmelidir – bunlar motosiklet üzerinde yapılabilen yegane üç şeydir. ayrıca bu kitabın da ilk bölümünün konusudur.
  kitabın ikinci bölümünde ise deneyimli motosikletçilerin yol, trafik, motosikletler, ekipman ve aksesuarlar hakkında bildiği bir çok nokta bir araya getirilmiştir.