• hiçbir albümde kahkahalarla güldüğün bir fotoğrafını bulamamak. ciddi ciddi arayıp bulamamak hem de.
  • isteklerine sahip olmak için ömür boyu borç ödemek yeterli
  • günün 2 saatten fazlasını telefon ekranına bakarak geçirmek.
  • kendinden çok başkalarını önemsemek, önceliklerini de o başkalarına göre belirlemek.

öyle demişti babam. "ben zannettim ki bir yerden sonra beni bırakacaklar, biz de kendi hayatımıza bakacağız." demişti. bunu söyledikten birkaç ay sonra öldü. 58 senelik ömrüyle ilgili düşünceleri buydu.
  • her şeyin başında tembellikten kapasiteni kullanamamak gelir.

iyi bir genetik mirasın vardır zora gelemezsin idman yapamaz iyi sporcu olamazsın.

analitik zekan kuvvetlidir zahmet edip çalışmaz atıyorum iyi bir mühendis olamazsın.

sosyal zekan gelişmiştir atıyorum bir otelde çalışmaya üşenirsin.

tembelliktir uzun lafın kısası...
  • yapmayıp kafanda yaşamak.
  • zannımca hayatı kaçırma hissine kapılmaktır.
  • hep yarını düşünmek.

hep yarını düşünmek zorunda kalmak. doğuştan şanslı olmayan, ana -baba parası ile sefa sürmeyen, tırnaklarıyla bir yerlere gelmeye çalışan insanların ortak sorunu.

sorumluluklarınız olduğu sürece hayatınızı dolu dolu yaşamak kolay değildir.
  • sistemin çarkına kapıldıysan, geçen her zaman boşunadır. saçma telaşların esiri olmadan var olabiliyorsan bu hayatta, gerisinin bir anlamı yok zaten. köle olmayı seçtiğin her gün, boşa geçen zamanın sessiz çığlıklarıdır adeta.
  • ömrünüz dolu dolu geçse bile elinize kalan tek şey iki metrelik bir mezar.
hesabın var mı? giriş yap