*

şükela:  tümü | bugün
  • başlığın uzun hali samsun 19 mayıs üniversitesi diş hekimliği fakültesinin ambleminden atatürk'ü çıkarması olacaktı.

link

tanım: ismi "19 mayıs" üniversitesi olan bir üniversitede gerçekleşen olay.

edit 2: gece 2'de tam yatmak üzereyken bu habere denk geldim ve sinirlenip başlık açayım biraz küfredeyim dedim. ama uykusuzluktan mı, yoksa sözcü'de de öyle yazdığından mı(ben öyle hatırlıyorum) bilmiyorum omü yerine amü yazmışım. başlık değiştirilince de alttaki bazı entry'ler anlamsız kalmış.
  • atatürk görselini çıkarmak bile bir sene geriye götürmüş.
    işte o amblem
  • (bkz: hay sözcünüze)

(bkz: adblock)
  • 10 tl'ye yaptırılmış logo gibi durmaktadır.
  • başıma bir iş gelmesin ama eski logoda atatürk olduğuna emin miyiz? ben göremedim şahsen. *

edit: görmez olaydım. hiç koymasalar daha iyiymiş o ne öyle yaa
  • vay amü
  • yetmez! isimini de değiştirsinler. boşta pırıl pırıl üniversite adları var! mesela:
    (bkz: on beş temmuz şehitleri üniversitesi)
    bence yalakalıklarını diş hekimliği fakültesi ile sınırlandırmasınlar. doğrudan üniversitenin adını değiştirsinler.
    not: yazım ve noktalama yanlışları düzeltildi.
  • önemini anlayamıyorum.
    10 kasım 1938'di bir miras bırakıp gittiğinde.
    yıl 2017 oldu.
    arkasından zırlamaktan başka ne yaptık?
  • isabetli karar olmuş. kimsenin birbirini kandırmasına gerek yok. biz müslümanların ne mal olduğunu biliyoruz, müslümanlar bizim ne mal olduğumuzu biliyorlar. aramızda bir sevgi saygı ilişkisi imkansız. o bakımdan dürüst davranmışlar, ben kendi şahsıma tebrik ediyorum.

atatürk görmeyen şahıs da, samsun ve atatürk ilişkisini biraz düşünsün, sonra yeniden baksın.
  • yalniz yeni amblem ile universitenin kisaltmasi arasinda baglanti kuran ilk ben miyim?