şükela:  tümü | bugün
  • odtü sbky'nin genç ve güleryüzlü hocalarından biri.
  • odtü kamunun genç dinamik bir o kadar da idealist hocalarından biri. 3-5 saatin lafını ederek biz öğrencilerin kalbini kırmıştır. *
    (bkz: bunlara gerenk yok)
  • şimdiye kadar onlarca hocadan ders aldım ama hiçbiri ömür birler'inki kadar zevkli geçmedi. dersi aşırı keyifli. ilk defa bi derse her seferinde büyük bi hevesle gidiyorum hatta sayesinde. ayrıca iibf'nin en güzel hocası olabilir kendisi.

seneler sonra gelen edit: kendisi beni 2 sene üst üste dersten bıraktı, en son pınar akçalı'dan alıp geçtim.
  • odtü siyaset bilimi ve kamu yönetimi' nin açık ara farkla en değişik ve eğlenceli hocasıdır. b.s. metu, m.a. bilkent university, ph.d. carleton university gibi birbirinden farklı atmosferleri de yaşamasını sağladığını, bunun da kişiliğini olumlu yönde etkilediğini düşündüren bir akademik geçmişi vardır. akıcı ingilizcesiyle kendini dinleten vurgular yaparak nispeten ağır konularda bile sizi uyanık tutar. derslerindeki duracell enerjisiyle size sıradan karbon pil olduğunuzu hatırlatır. yeri gelir kürsüye zıplar yeri gelir tarihten canlandırmalar yapar yeri gelir ağzını bozar. sizin içinde bulunduğunuz dönemi, odtü hayatını en iyi bilen hocalardan biridir çünkü anlattığı kadarıyla kendisi de işletme bölümünde öğrenciyken bu yılları dolu dolu yaşamıştır. bence her sbky öğrencisi bir ders için olsun not kaygısını bir kenara bırakıp ondan en az bir ders almalıdır, özellikle akademik kariyer hedefleyenler. disiplinler arası eğitim ve kültür tanımında ismi mutlaka yer almalıdır çünkü ona ister müzikten ister danstan ister spordan bahsedin mutlaka bilgisi vardır ve bu engin kültürün az rastlanan bir şey olarak kendinde bulunduğunun farkındadır, sizden yüksekte olduğunu hissettirebilir zaman zaman. kolay kolay ağzınızı açıp aa ben de okumuştum o kitabı diyemezseniz mesela bazen. bu yüzdendir ki öğrenciden de çok şey bekler ve bu yüzden bol notlu hocalar arasında anılması imkansız hale gelir. introduction to politics i( adm1121) gibi temel kavramlarla alakalı bir dersten bile birçok yeni hikaye ve bilgiyle, bolca kahkaha atarak çıkabilirsiniz. ya da sadece onun verdiği social and political history(adm1116) dersinde dünya tarihinin daha az bahsedilmiş kısımlarını eğlenceli bir biçimde dinleyebilirsiniz - ders amfide yapılmasına rağmen- öğrenciler arasındaki diyaloglardan edindiğim izlenime göre onu ya sever ya da nefret edersiniz.
  • odtü sbky'deki açık ara farkla en iyi hoca. kendisinden sadece bir ders almış olmama rağmen bana bölümümü ve hocalarımı sevdiren insan. ders anlatırken kendisinden geçer koşar, dans eder. gerçekten bir şeyler öğrendiğinizi hissedersiniz. derslerini, öğretilerini, kendisini asla unutmazsınız..