şükela:  tümü | bugün
  • adalet bakanlığı konuyla ilgili çalışma başlatmış haberin linki
    bir kadın olarak desteklediğim düzenlemedir.
  • bunu kaldırırken bekaret kavramını da kaldırsalar keşke?
    o zaman böyle bir nafaka ihtiyacı vs kalmaz.
    kadınlara eğitim alanında iş hayatında daha çok yer verseler keşke, o zaman nafakaya gerek kalmaz.
    edit: bekaretten kastım, evlenip boşanmış bir kadınla hiçbir erkeğin evliliğe yanaşmaması, sebebini hadi siz tahmin edin. istanbula bakıp ülke değerlendirmesi yapan zekaların da hastasıyım.
    edit: anadolu köylerinde kadın olmanın ne demek olduğunu bilmeyen erkekleri sevinçten ağlatmış başlık.
    annem babam ayrı, babamın kuruşu geçmedi eve. ancak annem biri laf eder, biri çocuklarına zarar verir diye 2. kez evlenmeyi bir kere düşünmeyip ömrünü bize adamış. şimdi hangisi hak? nafaka olmasın tamam da, şu el alemin çenesini nasıl kapayacağız? istanbula bakıp da kadınlar da artık çalışıyor demesin kimse.
  • ömür sömürücü asalak kezbanlarımızı sokaklara dökecek olay.

hahahaha.

"evlilik yapmış ve boşanmış erkeklerin yaşadığı bu mağduriyet, diğer evlilik adaylarını da olumsuz bir şekilde etkiliyor. bu da toplumdaki erkeklerin önemli bir kısmının evliliğe daha mesafeli bir duruş göstermesine neden oluyor."

beyler bildiğin pasif direniş sergilemiş. ama böyle bir değişiklik olacağı belli idi. sürekli nafaka mağdurları ile ilgili yapılan haberlerle yol yaptılar bildiğin.

"boşanmada kadın kusurunun %50'nin üzerinde olması durumunda erkeğe nafaka yüklenilmeyebilecek."

hanımlar biraz daha aklını başına alır artık.

feminiklerin ve asalak kezoların hala başlığa uğramaması da beni ayrı bir şaşırttı. gelin de eğlenelim hanımlar.

(bkz: erkeklerin evlenmek istememe nedenleri/@mucadele)
  • tanıdığım genç bir kadın 18 yaşında evlenmiş 21 yaşında boşanmış, şimdilerde hem sosyal hem de mesleki anlamda hızlı bir yaşamı var, nafakası kesilmesin diye sigortasız çalışıyor. yani aslında, zaten zeki enerjik yetenekli falan, hak ederek kazandığı bu paraya bakınca patron sigorta da yapar ama tercih etmiyor. kesinlikle kendini geçindirebilecek durumda.

buraya kadar işte kadınların sinsiliği adiliği falan dedik ama evlendiği çocuk da kendisinden bir yaş büyük bir çocuk, klasik maço dominant erkek şeyiyle, seviyorumlarla, bekaret muhafazakar akraba çevresi seks arzusu derken, o yaşta kızı evliliğe sürüklüyor, üniversiteye gitmesine, daha doğrusu sınava girmesine izin vermiyor (kız orta halli bir üniversiteyi kazanacak kapasitede). oğlanın ailesi ve kendisi kıza çocuk yapalım diye kasarken başkalarıyla da ilişkisi olduğu ortaya çıkıyor evliliğin ikinci yılında, allahtan mahkemede dürüst davranmış kusurlu taraf benim demiş. kadınlarda sadakat şeyi var, şimdilerde kırmadığı fındık kalmayan bu kızımız asla aldatmamış aklından geçirmemiş üstelik öğrenince de sinir krizi geçirip oğlanı öldürmeye kalkmış (ne derece ciddi bir girişimdi bilemiyoruz). yani bu tip aldatma konulu boşanmalarda duygusal ve sair maddi anlamda mağdur ediliyorlar. olayın her zaman iki yanı var.
  • erkekler için boşanma kampanyası niteliğinde bir haber.

avukatların işleri de hızlanır şimdi. gelsin bmw'ler, gitsin mercedes'ler.
  • bir feminist olarak desteklediğimdir, ömür boyu nafakanın feminizmin felsefesiyle zerre alakası yoktur çünkü.
  • dünyanın hiçbir yerinde olmayan uygulamaların tamamı bize dayatılıyor. dünyanın hiçbir yerinde ömür boyu nafaka yok hiç bir yerinde kadın beyanı esastır diyen hakimler savcılar yok, avrupada çok zor veriliyor uzaklaştırmalar...
    6284 sayılı kanun yüzünden baktılar oy kaybediliyor tekrar kaybettikleri oyları geri istiyorlar.
    bakın görün şuraya yazıyorum yine kazansınlar ömür boyu değil öldükten sonra bile nafaka verdirirler.
  • 28 yaşındayım diyelim ki evlendim 2 sene sonra boşandım diyelim ortada çocuk yok. e bu kadın 28 ine kadar bi baltaya sap olamadı da eğitim hayatını ben mi söndürdüm değil bir ömür bir gün bile nafaka vermemem lazım. gururu olan kadın da almaz zaten.
  • destekliyorum. ömür boyu nafakaya mahkum etmenin cidden adalete sığan bir tarafı yok.
  • evli kalındığı gün kadar nafaka ödenmesi tarzında bir kanun gelirse destekleyeceğim olay.

ömür boyu nafaka gerçekten büyük toplumsal krizlere yol açan, çok yanlış bir uygulama idi.