şükela:  tümü | bugün
 • atilla atalay'in sikilhan karakterinin arada basina eksiyen abazanin hasi dayisi. devamli suretle sikilhan'in kiz arkadaslariyla tanismaya çalisan, bu amaç ugruna organizasyon düzenlemekten çekinmeyen insan. "küçükken yediniz milupa mamalari akliniz paso vurusa karisa çalisiyo" cümlesiyle gönül salincagimizda yerini almistir. atilla abi biraz daha ilgi bu karektere gözünü seviym. bak tutmazsa cümle alem s... anladin sen iste kötü kötü söyletme beni.
 • yeğeninden çook şey bekleyen dayı.

  - sıkılhan, naaber dayısının zımbacı, bafici, taktakan yeğeni... bahar geldi lan, üçüncü cemre düştü burlara. dallar kuşlar tomur tomur... ahah... bak dinne: “hey delikanlı yıllarım deli yıllarııım, bağıra çağıra geçti en güzel anlarııım, eyyy kuru dallara can veren allahıııım biz daha ölmedik bizi de gööööööööörrrrr” iyi mi?
  - pek güzel şarkıymış ömür dayı. sezen’indi galiba...
  - şarkıyı boşver, dala bak, dallama yeğenim. “kurumadı” diyo anladın mı? “bizi de gör” diyo... lan daha ne diyim sana salak çıktı lan sizin nesil. yediniz milupaları aptamillerle büyüdünüz, boy pos endam alayı yerinde ortam gevşemiş, seks olayı aşılmış, çat çat vuruşuyonuz. ama yaşı geçti deye dayıya bişey yok. kaç kere diycez lan kızlarla bi grup yap al gel arkadaşlarını, bizim de bildiklerimiz var, yardımcı oluruz, piknik olur, şarap olur, barbakü, yeşil, dere... biz göremedik kodumun hürriyetini, “yeğenimiz var, bakar bize ortamı var oğlanın” diyoruz senden tık yok. ortayaşlıyım diye öliim mi ben taze şülle yemeden...
  - reenkarnasyon die bişe olabilir dayı.
  - o ne, bizim zamanımızda “ispanyol sineği” diye bi ilaç vardı, kızın gazozuna atardık karı azardı...
  - yok ööle diil, ölcen sen şimdi. sonra belki yeniden dünyaya gelcen, aptamil, milupa, daha da hür ortamlar, anladın? öl bi dene.
 • leman'ın son sayısında soyadının kartzambak olduğunu öğrendiğimiz dayı.
  (bkz: ömür kartzambak)
 • yeğeninden medet uman bir tür saldıray abi.
 • hep ister hiç olmaz. akışına bıraksa belki olacaktır (nah olacaktır).

  akıllara hep “arkadaşı var mı abi, sorsana kardeşi var mı?” diyen arkadaşları getirir. akıbet hep aynıdır, kovalayan bulamaz. neden bilmem.