şükela:  tümü | bugün
 • hürriyet’in kelebek ekinde sinema yazıları yazan ve tv8’in sinema programı stüdyo'yu sunacak zat
 • kadin sacinda aslan marka.
 • hababam sınıfı askerde filmini beğenen sinema eleştirmeni*
 • ilk zamanlarda hürriyet'in ekinde yazdığı yazılar oldukça sıradan bir havaya sahipken, eleştriden çok tanıtım içerikli olurken sonraki haftalarda yazıların kalitesinde bariz bir değişim görülmeye başlandı. eski, "basit olsun, sade olsun, herkes okusun, herkes anlasin, herkes sevsin, herkes seyretsin" tarzının yerine "film hakkında biraz daha araştırma yapayım, biraz daha derinine ineyim, temalarını inceleyeyim, irdeleyeyim" tarzı geldi. yine de muhteşem değiller ancak bariz bir ilerleme söz konusu.
 • hem türkçeyi kusursuz kullanan, hem yaptığı işten anlayan hem de güzel olan kadın gazeteci. bir diğeri için (bkz: eray aytimur)

  zöge: ulan bu kadın ne zaman hata yapsa, sözlükçüler gelip bu entrimi bulup eksiliyolar. erkekler, size söylüyorum; tamam siz daha çok anlıyosunuz sinemadan çünkü hepiniz über entelsiniz amk, kadınlar size söylüyorum; evet, hepiniz aslında ondan daha güzelsiniz, kimsenin kimseyi kıskandığı yok.

  edit: al amk bu kez de erdoğan hayranı olduğunu belirtmiş, yine oylanmış entry :) ulan ben de pes ediyom artık, nası birini övmüşüm ben öyle...
 • hürriyet pazar'ın keyif ekinde bu hafta harry potter ve ateş kadehi (bkz: harry potter and the goblet of fire)'ni yorumlamış yorumlarken de kafa göz yarmış şahsiyettir. zaten daha ekin kapağına atılmış manşetten içerideki sayfalarda bir felaketle karşılaşacağımız bellidir zira eşek kadar harry aşık diye atılan manşet, film yorumunda değinilecek konular hakkında ışıklar saçmaktadır. bir de harry potter'ı oynayan arkadaşın (bkz: dan radcliffe) hüzünlü bir fotoğrafı ile süslenmiş kapaktan sonra yorumcu kişinin yazdıklarını okuyunca keşke bi kitabı okusaydı da öyle yazsaydı diye düşünmeden geçemiyorsunuz. ama tamam bu bir sinema filmidir filmsel açıdan belki yorumlamış deseniz yine de kitap fanlarına ayıp etmiş oluyorsunuz zira kendisi yorumunun sonlarına doğru aynen şöyle demiştir
  aslında film rahatlıkla kısaltılabilirmiş. en basitinden, son derece gereksiz gazeteci karakteri (rita skeeter'dan bahsediyor ki kendisi kitapta çok da önemli bir karakterdir) filme en azından 10 dakika eklemiş oluyor.
  zaten büyücüler de aşık olur gibi alt başlıklar falan da atmış kendisi ki madem kitap hakkında hiçbirşey bilmiyorsun bir uyarlama olan film hakkında yorum yapma. başka filmler girmiş gösterime güzel güzel onlara baksaymış.
 • üçüncü yıldız kısa film festivali bünyesindeki tv sinema konulu söyleşide tanıştığım, televizyonda gözüktüğünden daha güzel olan bayan.
 • 90'lı yılların başlarında mavi topluluk ta da soprano olarak şarkı söylemekteydi. gazeteci bir sevgilisi vardı o zamanlar, sonra kendisi de gazetede çalışmaya başladı, o günlerdeen bu günlere...
 • film eleştirmeni mi sinema yazari mı yoksa sadece filmleri tanıtan kişi mi olduğuna karar verememiş, eğer yaptığı iş film tanıtımı ise onu da, "herkeslerden önce seyredilen bir filmi baştan sona çatır çatır anlatmak" sanan kafası karışık, spoyler bir dergi ve televizyon insanı...