• siz hiç cem karaca, mazhar alanson ve erkin koray'ı bir orhan gencebay şarkısını düet yaparken dinlediniz mi?
    yıl 1999 temmuz ayı, akşam namazını müteakip fuarda çamuru dinlemeye gidiyoruz. ömür ağzında sigarayla sahnenin en sağında. birisi geliyor biten sigarayı değiştiriyor , biten bira yenileniyor. gecenin ilerleyen saatlerinde süper bir çağlama girişiyle gönülü solo olarak söylüyor. ve o ses benim beynime kazınıyor. sonra ömürün izini bir şekilde kaybediyoruz. aradan iki sene geçiyor yine bir temmuz akşamı bir yerlerden tamirci çırağı nağmeleri geliyor ama ; ya cem karaca ile mazhar alanson'un düeti ya da ömür tekrar ortalıklarda... sesin bizi götürdüğü yere doğru ilerliyoruz ve askere gidene kadar geçecek bir seneyi hariçten gazelciler dinleyerek geçiriyoruz. benim sadık yarim kara topraktır, miskin , gönül, ay beyaz deniz mavi , hatasız kul olmaz, arap saçı gibi klasikleri bağrını yakarak yorumlayan sevdiğimiz bir arkadaşımızdır.
  • ölümünü öğrenerek kendisini tanımış oldum ama aşina insan, daha önce bolca görmüştüm, hatta kadıköyde polka'da takılıyordu sanki bir aralar.

memlekette neye üzüleceğimi şaşırdım.
  • ulan ömür, en son 7 sene önce sarılmıştık, sonra siz çalarken biz sarhoş olmuştuk. o gece eve dönerken arabayı bariyere gömüp bi' başıma öleyazdım da öğrenince olaya baya bi' bozulmuştun. ölmek sıkıntı değil de zamanı var demiştin.

keşke ölmeseydin lan, zamanı vardı.
  • derviş edasında, babacan bir hali vardı hep. huzur içinde yatsın.
  • akıllı sözlerin adamıdır..
  • az önce öldüğünü öğrendiğim güzel insan. ofiste ağlamamak için kendimi zor tutarken hiç kimsenin de onu tanımıyor oluşu daha acı.
  • ölümüyle beni güne çok boktan başlatan yetenekli müzisyen, başkada birşey söylemek istemiyorum..
  • onun sesinden haydar haydar'ı dinlediğim için kendimi şanslı saydığım, aykırı insan, güzel insan. çok üzdü..
  • güzel insan ömür kılıçaslan ne acı seni sonsuza uğurlamak...!
hesabın var mı? giriş yap