• kitabının tanıtımını zevkle okuduğum yazar.

tarihe geçen savunmalar kitap tanıtımı
  • (bkz: ot dergi) 'de ilginç röportajlar yapan güzel hanımefendi. attığı başlıklar, seçtiği konular çok başarılı. farklı bir bakışaçısı var. aynı zamanda (bkz: tarihe geçen savunmalar) kitabının yazarı. reklâm yazarlığından gelme. yaratıcı, akıcı, akıllı, mizahi, güçlü bir dili var. çocuk hikayeleri de yazdığını duymuştum. daha çok yazmasını temenni ediyorum. :)
  • 'bir madagaskar macerası zulu' isimli 5 kitaplık bir seriden oluşan nefis bir çocuk kitabı yazmıştır. mizah seviyesi yüksek, oldukça eğlenceli bir seridir. ayrıca ömür uzel'in anlatım dili, her zamanki gibi çok başarılıdır. kendisi durmadan yazan, çıtayı sürekli yukarıya koyan bir yazar olduğu için ömür hanım'a, barış manço'dan 'yaz dostummmm, boşa geçmiş ömre yaşam denir mi?' şarkısını armağan ediyorum.
  • yaklaşık 3 yıl beraber çalıştığım, sonrasında dünyalar güzeli oğluna bakmak için işten ayrılan fakat asla kendini geliştirmekten vazgeçmeyen kişidir. böyle bir dönemde tarihe geçen savunmalar isminde bir kitap çıkararak çok akıllıca bir projeye de imza atmıştır. türkiye'de gerçek anlamda "okunmaya değer kadın yazar" açığını dolduracak gibi duruyor. yolu açık olsun.
  • babası denizli merkez orta okulundayken tarih öğretmenimizdi, idris hocam. ömür ile de ortaokulda aynı sınıftaydık, en önden ikinci sırada otururdu diye anımsarım.
hesabın var mı? giriş yap