şükela:  tümü | bugün
 • 1998 yılında, omurilik felçlilerinin tıbbi, mesleki, ekonomik, sosyal sorunlarının çözümü ve yeni omurilik felçlilerinin oluşmaması için hizmet vermek amacıyla kurulmuş bir sivil toplum kurulusudur.

  http://www.ofd.org.tr/
 • tiyatro, halk oyunlari, spor faaliyetleri, egitim hizmetleri, rehabilitasyon, uretim etkinlikleri, resim, yabancı dil, bilgisayar, müzik kursları, kuaforluk, dis bakim gibi is edindirme programları ile omurilik felçlilerini yaşam içinde uretici ve etkin konuma gecerek desteği de vermektedir.
 • turkcell hat sahiplerine yonelik bir kampanya da duzenlemis olan dernektir.

  http://www.2005de2005.org/
 • (bkz: 3430)
 • --- spoiler ---

  türkiye omurilik felçlileri derneği orange’ın düzenlediği e- gönüllülüğü keşfet yarışmasında buradaengellendim.com ile 63 siteyi geride bırakarak ilk 9 web sitesi arasına girerek finalde yerini almıştır. bundan sonra kazanan sitelerin oy toplaması ile belli olacaktır.

  buradaengeelendim.com engelli insanların yollarda karşılaştığı engellerin foroğraflarının çekilip yüklendiği bir site. eğer yarışma kazanılırsa bu engeller ortadan kalkacak.

  oylama şu şekilde gerçekleşiyor.

  http://www.e-wolontariat.pl/en sitesine girip "discover e volunteering" tabını tıkladıktan sonra "online voting"i tıklıyoruz.

  gelen projelerden 1. katagoriden 2 tane, 2. katagoriden bir tane proje seçip oylanıyor. confirmation e-mail onaylandıktan sonra oylamış oluyorsunuz.

  --- spoiler ---

  önemli not: burada amaç "biz yaptık arkadaşlar hadi lütfen oylayın" değil, böyle projeleri gün ışığına çıkarmaktır. zaten benim bu projelerle uzaktan yakından alakam yok. bir yerde gördüm ve paylaşıyorum.

  ayrıca: http://antik.eksisozluk.com/…=buradaengellendim.com
 • şöyle bir hizmetleri var ki, 10 numara fikirdir. bilhassa yeni ticaret kanunundan sonra çok daha önemi anlaşılacak bir konu. tekerlekli sandalyaye mahkum gençlere harika bir istihdam olanağı.

  http://www.engelsizwebtasarim.com/
 • metrobuse verdikleri reklamlarla beni derinligini bilmedigim suya baliklama atlamayi gectim, uslu uslu kenarda yuzmekten sogutmustur.
 • türkiye omurilik felçlileri derneği tam ve doğru adıdır.
  (bkz: tofd)

  güzel projeleri var yakın zamanda engellilerin de oynadığı bir dans/sahne gösterisi var rüya ve maskeler, benimle çıkar mısın diye bir projelerini duydum bir pazar gününüzü 6-12 yaş arası engelli bir çocuğun yapmak istediklerine ayırıyorsunuz. sinema, balık, sahilde gezmek, parka gitmek falan gibi.