şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: doktor, hastane ve şehir araştırmalarımız devam ediyor. önerilerinizi bekliyoruz. hassasiyet gösteren herkese çok teşekkür ederim.

bende teşhis edilen, omurga üzerinde iyi huylu veya kötü huylu olarak ortaya çıkabilen bir tür hastalık. sırt (torakal) bölgemde 1,5 cm boyutunda omurilik zarı içinde sinirlere baskı yapan ve iyi huylu olduğu düşünülen bir kitle keşfedildi, buna menenjiom dediler. 4 farklı doktora danıştım türkiye'de bu ameliyatı yapabilecek 20-25 doktor var dediler. devlet hastanesindeki doktorlar biz yapmayız diyorlar riskli olduğu için. ameliyat tek çözüm ve üniversite araştırma hastanesinde olmasını tavsiye ediyorlar. bir an önce de ameliyat olmam gerekiyormuş yoksa felç kalma riskim varmış. gerçi ameliyatın zor olduğunu ve yine felç kalma riskimin olduğunu da söylediler. el becerisi çok iyi olan ve özellikle omurilik üzerine uzmanlaşmış bir beyin ve sinir cerrahı doktor arayışındayım. fiyat olarak çok uçuk rakamlardan bahsediliyor 50-100 bin tl arası. ücretsiz yapabiliriz 2 ay sonrasına diyen bir prof.dr. bulabildik sağolsun, ancak kime güvenip kendimi tam teslim edebilirim ki. manisa'dayım ne yapacağımı pek bilemez haldeyim. yardımcı olabilecek olan varsa tüm önerilere açığım sözlük.

edit: birkaç kişiye ulaşır belki düşüncesiyle açtığım bu başlığa yüzlerce mesaj ile dönüş yapan siz değerli dostlar beni o kadar çok duygulandırdınızki, desteğiniz, yardımlarınız, dualarınız, iyi dilekleriniz, çabanız herşey için hepinize çok çok teşekkür ederim. sağolun varolun.

gidemediğimiz doktorlara gönderdiğimiz mr raporumu ve ilgili görüntüleri buradan paylaşıyorum. bu görüntülerin ulaştığı doktorlarımız olursa belki onlar yardımcı olabilirler. üniversite araştırma hastanesinde el becerisi iyi olan ve omurilik üzerinde uzmanlaşmış bir hocamız belki sizler aracılığıyla görür.

mr1 : https://drive.google.com/…6tvmrvo/view?usp=drivesdk

mr2 : https://drive.google.com/…y9_ti0i/view?usp=drivesdk

mr3 : https://drive.google.com/…nlrmubv/view?usp=drivesdk

mr raporu: tetkik kontrastlı 20 ml elde olunmuştur.

torakal spinal mrg incelemesinde:

t4 düzeyinde spinal kanal içersinde intradural-ekstramedüller yerleşimli, korda sağ lateralden bası oluşturan, t1-t2a ara sinyal intensitede postkontrast incelemede difüz kontrastlanan menenjiyom düzgün sınırlı yaklaşık 10x15 mm çapta kitlesel lezyon izlenmiştir.

diğer intervertebral disklerin yükseklikleri ve sinyal intensiteleri normaldir. disk posterior konturları normal olup dural kese ve nöral elemanlara bası saptanmadı. ventral subaraknoid mesafe ve nöral foramenler açıktır.

edit 2: mesaj alımımı çaylaklara yeni açabildim kusura bakmayın tüm önerilerinizi bekliyorum. destekleriniz için tekrar çok teşekkür ederim.

edit 3: belirtileri nelerdir ? , şikayetleriniz neydi ? gibi soran dostlar olmuş, hastalığımın hikayesi şu; aslında bel rahatsızlıklarım ve boyun düzleşmesi için muayene olduğum, tedavi aradığım esnada doktoruma (fizik tedavi dr.) sırt bölgemde hafif bir ağrı olduğunu söyleyerek özellikle o bölgenin mr görüntüsünü çekelim demiştim. kendisi de bence sırt (torakal) bölgende birşey yoktur fakat senin için rahat etsin demişti. (kendisi sevdiğim güvendiğim iyi bir doktordur.) mr çektikten sonra biraz pişman olmuştum ben doktordan iyi bilecek değilim boşuna mr çektirdim diye düşünmüştüm. doktorun yanına gittim o mr görüntüsüne bakarken ben de "hocam kusura bakmayın bazen fazla pimpirikleniyorum sanırım" dedim çünkü doktorun da düşündüğü gibi sorunlarımın bölgesi sırt değildi. o da uzun uzun mr görüntülerine baktı baktı sonra şu cümleyi söyledi "bazen pimpiriklenmek de faydalı sonuçlara neden olabiliyor." sonra hemen beyin sinir cerrahını telefonla aradı konuştular döndü bana "senin sorunlarının haricinde farklı birşey bulduk ve bu durum öncelikli şimdi beyin ve sinir cerrahının yanına git ve ne diyorsa yap." dedi. işte benim maceram da böyle başladı. belirtisi ise normalde benim de önemsemeyeceğim hafif bir sırt ağrısıydı.

edit 4: mesaj gönderen herkese, özellikle ourgodgivenrighttobeararms yazar dostuma muazzam şekilde gösterdiği gayretten dolayı çok teşekkür ederim.
  • üst edit: başlık sahibinin mesaj alımı açılmıştır (çaylaklar dahil). bunun dışında bilgi havuzuna katkı sağlamak isteyenler bana mesaj atmaya devam edebilir.

yardımcı olabilecek kişilerin başlık sahibine ulaşmasını dilediğim hastalık.
    ulaşamayan bana yazsın editlerim.

şahsi fikrimce bulabildiğin en iyi doktoru bulup bir de ona muayene olmak ve ameliyat olup olmama kararını onun vermesi daha mantıklı. sonuçta işin ehli değiliz doğru düşünemeyiz yorumlayamayız.

ameliyat olmak için gidemesen bile bi muayene olmak için bu konuyla ilgili bulabildiğin en iyi doktora git.

şimdiye kadar konuştuğum doktorların ortak görüşü bu ve bunun gibi ameliyatları yapacak çok iyi doktorların ülkemizde mevcut olduğu yönünde. onlarca insan ve ben tüm hastalara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz ve aşağıda yardım edebileceğini umduğumuz doktorları öneriyoruz:

just anyone adlı yazar. "dünyadaki en iyi 5 omurga cerrahından birinin ekibindeyim" diye iddia etti. bu konuyla ilgili şikayeti olanların kendisine ulaşmasını bekliyor.

leolp adlı beyin cerrahisi asistanı olduğunu söyleyen bir yazar da şunu gönderdi:
    "ben şişli etfal de beyin cerrahisi asistanıyım.kliniğimizde bu ve benzeri hatta daha zor olan ameliyatlar başarı ile yapılmaktadır.şuan boston da eğitim amaçlı bulunmaktayım,eylül'de tekrardan döneceğim.arkadaşımızın "illa özelde ameliyat olmam gerekir"gibi bir psikolojiye girmesine kesinlikle gerek yok.en iyi mikroskop,en iyi neuromonitör ,en iyi ekipman bizde de var birçok klinikte de var. tabiki odaların konforu,hastanenin fiziki şartları özel hastaneler ile mukayese edilmez lakin,durumu iyi değilse, asla üzülmesini gerektiren bir durum yok.
    şişli etfal beyin cerrahi:
    -doç dr ahmet murat musluman
    -prof dr adem yılmaz
    -prof dr sait naderi (2 yazar daha önerdi)
    marmara üniversitesi'nden
    ve/veya
    -prof. dr. erkan kaptanoğlu (1 ameliyat olmuş üye, 1 cerrah ve 1 cerrah asistanı önerdi)
    devlet kurumunda çalışan güvenilir kişilerdendir. herhangi birine görünmesi yeterli olacaktır."

zeksek isimli doktor olduğunu söyleyen bir yazar da önceki araştırmalarında gazi üniversitesi ekibini öneriyor.

edit: ayhan attar (1 yazarımızın kendisi 2 kere, 1 yazarımızın annesi 2 kere, 1 yazarımızın da karısı 1 kere bu doktora ameliyat olmuş)
    daha çok bu tür ameliyatlara giryormuş. aynı zamanda ankara ütf ibni sina da ki beyin cerrahlarından melih bozkurt veya gökmen kahiloğulları'nın hocasıymış. ankara üniversitesi tıp fakültesinde hocaymış ve özel muayenehanesi de varmış.
    muayenehane adresi; tunalı hilmi cad. bestekar sk. no:47/3 kavaklıdere/ankara

ayrıca yine ankara'da atatürk eğitim ve araştırma hastanesinde gıyas ayberk isimli hoca da çok iyiymiş.

edit 2: bagcilarda feyza karagöz güzey ismli doktorda ayni ameliyati olduk diyen var. yazarin bahsettigi tum riskler gezdigimiz her hastanede söyleniyormuş diyor.

edit3: bir başka ekşi sözlük üyesi arkadaş "üç yıl önce yakın bir akrabama aynı teşhis koyuldu. florence nightingale’de dr. sinan kahraman yapmıştı ameliyatı. şu an çok iyi durumda akrabam." diyor.

edit 4:bir başka üye edirne'de omurilik konusunda uzmanlaşmış prof.cumhur kılınçer ismini öneriyor. (1 beyin ve sinir cerrahisi uzmanı da önerdi)

edit 5: direkt alıntılıyorum: "prof. dr. zeki şekerci
    daha önce vücudumun farklı yerlerinda çıkan tümörler sebebiyle (ailede kalıtsal) 8 defa ameliyat oldum. 5'i çok ağır ameliyatlardı. 3 tanesi beyin, 2'si de sizin gibi omurilik tümörüydü. bana da birçok doktor 'yapamayız' demişti. hepsini zeki hoca yaptı. daha önce dışkapı devlet hastanesi beyin cerrahi klinik şefiydi ancak şimdi özele geçmiş. durumunuz müsaitse kesinlikle zeki hoca ile konuşun. konuşurken bile işine ne kadar hakim olduğunu farkedersiniz. (bir başka yazar bu doktor'un kötü olduğunu söyledi)

https://www.doktortakvimi.com/…r-cerrahisi/istanbul
    "
    edit 6: (bkz: yunus aydın (cerrah)
    (bkz: türker kılıç) (3 kişi önerdi)

edit7: böyle bir mesaj geldi: "izmir çiğli araştırma hastanesinde beyin cerrahisi doktoru hakan korkmaz beyi tavsiye ediyorum. internetten de bakın kendisine. arkadaşımı ameliyat etti geçen sene çok iyi bir cerrah ve çok pozitif harika bir insan. şiddetle tavsiye ediyorum. bazıları özel muaynehanesine çağırıp para istiyormuş ama bu doktor istemiyor." (bir başka üye de bu doktor hakkında olumsuz konuştu: "sadece bişey yapabileceği hastaya" bakıyormuş. "çıkarı için reklam" yapıyormuş)

edit 8: "prof dr. said naderi (2 yazar ve 1 beyin cerrahı asistanı olduğu iddia eden yazar daha önerdi)
    kendisi ümraniye eğitim araştırma hastanesi'nde beyin ve sinir cerrahisi klinik şefi. annemin plazma hücreli lösemi (multipl miyelom) kanserinin spinal kord da malign tümör oluşumunu tedavi eden doktor oldukça popüler ve alanında uzmandır."

edit 9: "abant izzet baysal tıp fakultesi’nde görevli doç. dr. cengiz ışık hocaya gorunmesini tavsiye etmistim. ulastirabilirseniz cok sevinirim."

edit 10: " op. dr. salih aydın var istanbul pendik’te kendisinin youtube üzerinden videolarıda mevcut bahsedilen ameliyatlarda uzman ve bilirkişi olan bir doktor.
    https://www.doktorsalihaydin.com/emsey-hospital/
    bahsedilen hastana yanii emsey hospital’da artık çalışmadığını ve kendi işletmesini açtığını duymuştum başlık sahibi arkadaşın bu doktorada bakmasını tavsiye ederim."

edit 11: "kayseri acibadem hastanesi beyin ve sinir cerrahisi doç. dr. bülent tucer kendisi benim de yakın zamanda beyin tümörü ameliyatımı gerçekleştirdi. sayesinde belki bugün hala hayattayım ve elim kolum tutuyor. maddi açıdan zorlamayacaksa kesinlikle doktor beyi öneriyorum.

edit 12: (bkz: necmettin pamir) - altunizade acıbadem (öğrencisi olduğunu iddia eden bir arkadaş ameliyatları hala kendisinin yaptığını söyledi.)
    şişli etfal - m. yılmaz
    şişli memorial - nezih özkan

edit 13: "konya selçuk üniversitesi tıp fakültesi'nde prof. dr. hakan karabağlı var. kendisi beyin cerrahı. yaklaşık 1,5 sene önce annemin belinde ciddi bir problem vardı ve kimsenin cesaret edemediği ameliyatı başarıyla tamamladı."

edit 14: "bundan 7-8 ay önce ciddi bir bel fıtığı ameliyatı oldum. hocam hakan sabuncuoğlu alanında baya iyi olduğunu düşünüyorum, öneririm."

edit 15:"bir arkadaşımın kimsenin yapmaya cesaret edemediği çok zor ameliyatını başarı ile yapmış birisi
    prof. dr. aslan güzel
    beyin ve sinir cerrahisi gaziantep'te"

edit 16: "kocaeli üniversitesi hastanesinde görev yapan
    prof dr. savaş ceylan beyefendi var.(omurilik hastalarına bakmıyormuş, beyin konusundan uzmanlaşmış) kendisi aynı zamanda türk nöroşirürji derneği başkanıdır. 3 ay içinde bizimle en çok ilgilenen ve en doğru önerileri sunan kendisidir."

edit 17:"ege üniversitesi hastanesi prof. dr. m. sedat çağlı bir arkadaşımız "kimsenin ameliyat edemediği" babasını ameliyat ettiğini söylüyor. (1 yazar arkadaşımızın annesinin de beyin ameliyatını yapmış)

edit 18: "karşıyaka'dan nazmi özkan var. ben kendisine 2 yıl önce bel fıtığı ameliyatı oldum sinir köküm morarmış vaziyette felçten döndüm ve yaklaşık 10 yıldır hastasıyım. çevremde pek çok insan kendisine beyin sinir cerrahisi konusunda ameliyat oldu ve herkesin hayatı olumlu yönde değişti. bir telefon edilse en azından yardımcı olup olamayacağını söyleyecektir. ameliyatları gazi hastanesinde yapıyor ve asla gereksiz ücretler almıyor.
    muayenehane telefonu : 0232 369 83 43"

ayrıca göztepe medical park'ta
    prof. dr. deniz konya
    4 kere ameliyat olmuş ve başarılı geçmiş bir üye bu doktoru eklememi istedi.

edit 19: "istanbul medipol hastanesinde prof dr nejat akalan çok çok iyi bir beyin ve sinir cerrahisi uzmanıdır"

edit 20:" istanbul koç üniversitesinde prof selçuk peker önerildi.

edit 21: bir doktor arkadaşımızın önerisi gazi universitesinde
    memduh kaymaz (1 arkadaşımız çok iyi bir hoca tarafından buraya yönlendirilmiş ve ameliyat olmuş.)
    ve prof. dr. hakan emmez (1 arkadaşımızı daha ameliyat etmiş, sgk'dan 10.000tl fark çıkmış)

edit 22: marmara üni eğitim ve araştırma hastanesinde
    erkan kaptanoğlu ( 1 üyemiz ameliyat olmuş ve öneriyor. 1 beyin cerrahı olduğunu söyleyen üye ve 1 cerrah asistanı olduğunu söyleyen üye daha önerdi)
    devlette şu anki en iyi isimlerden olduğu söylendi.

edit 23: "istanbul fatih sultan mehmet hastanesinde erhan çelikoğlu varmış. leonsait adlı yazar bu hekime doğrudan ulaşım sağlayabileceğini iddia ediyor. normalde başkasına sıra alıp oradan bu hekime ulaşılınabiliyormuş.

edit 24: akdeniz üniversitesi için gelen:
    prof. dr. sabri cem açıkbaş (2 kişi önerdi)
    prof. dr. mehmet recai tuncer

edit 25: denizli için şöyle bir doktor önerildi:
    https://www.mevciozdemir.com/

edit 26: bir üyemiz yakınının beyin tümörü ameliyatını gerçekleştiren doktoru öneriyor: "ankara özel lokman hekim akay hastsnesi burçak bilginer. alanında ve el hakimiyeti konusunda tr'nin sayılı doktorlarınsan kendisi."

edit 27: " antalya'da bektaş açıkgöz bir arkadaşımızın annesinin kafatası tümörünü ameliyat etmiş.

edit 28: erciyes için şöyle bir yazı geldi: "2 yıl önce anneme de menenjiyom teşhisi koyuldu ama tabi annemde ki beyin tümörüydü. erciyes üniversitesi hastanesinde nöroşiruji hocası olan prof. dr. ali kurtsoy’a ameliyat oldu. son kontrolünü de 1 ay önceydi. tümör falan yok çok şükür biz kurtulduk darısı yazara inşallah. hocaya 0 532 677 33 55 bu numaradan ulaşıp muayene için randevu alıyorsunuz. muayene ücreti 2 yıl önce 150 tlydi şimdi ne kadar bilmiyorum. muayene de hoca size bütün tadavi seçeneklerini komplikasyonlarıyla birlikte söylüyor zaten. eğer ameliyata karar verilirse ameliyat için ameliyat sırasına yazılıyorsunuz. bu sıra sizi korkutmasın hemen geliyor bize 1 ayda gelmişti. ameliyatta hiç bir sorun olmazsa 3 gün içinde taburcu oluyor. ameliyat ücretine gelince annem sigortalı çalışan 2 yıl önce 3555 tl ödemiştik. ücretlerin çok değişeceğini zannetmiyorum tabi yine de sormakta fayda var. ameliyat süreci ameliyattan çok daha zor ameliyat hemen olup bitiyor. tekrar çok geçmiş olsun diyorum."

edit 29: medicalpark fatih te prof. dr. kaya kılıç kendisi gazi yaşargil'in öğrencilerinden. (1 üyemizin eşinin omurilik tümörünü, 1 üyemizin de 1,5 yaşında kızını ameliyat etmiş.)

yine istanbul nişantaşı ulus'ta liv hospital'da
    prof. dr. talat kırış
    "diğer doktorların 'ya ölür ya sakat kalır' dedikleri şahsımı minimum hasarla ameliyat eden mükemmel bir doktor. ted'de konuşmaları da var. danışmak çok yararlı olur. beyin cerrahı kendisi.

edit 30: bir arkadaşımızı da prof. dr. ahmet hilmi kaya felç olmaktan kurtarmış. (1 doktor daha önerdi.)
    yine yeditepe üni'den
    prof.dr.uğur türe (1 doktor ve 1 doktor öğretim görevlisi daha önerdi.)

edit 31: cerrahpaşa beyin ve sinir cerrahisinden saffet tüzgen
    cep: 0546 273 75 59
    muayenehane: 0212 587 67 64

edit 32: beyin cerrahisi uzmanı olduğunu söyleyen bir üyemiz diyor ki:
    "ankara şehir hastanesi
    doç. dr. ali dalgıç
    bir yakınımda spinal bir rahatsızlık olsa "abi ne yapayım" diye danışacağım ilk kişidir. tanıdığım en özenli ve eli en nazik spinal cerrahtır." diyor. (başka bir üyenin söylediğine göre yukarıdaki doktorlardan hakan emmez, bu doktoru üstat olarak kabul ediyormuş)
    norosurcin adlı yazar bu doktorun asistanı olduğunu söylüyor iletişime geçebilirsiniz.

edit 33: dicle üniversitesi'nde prof. dr. adnan ceviz önerildi.
    http://hastane.dicle.edu.tr/…z/574-adnan-ceviz.html

edit 34: doç. dr. mete karatay (acilse indirim yapılıyormuş)
    https://www.gophastanesi.com.tr/…e-sinir-cerrahisi/

edit 35: izmir'de özel bir hastanede prof. dr. mehmet zileli (1 beyin ve sinir cerrahisi uzmanı önerdi)
    https://www.zileli.com/index.php

izmir için bir diğer öneri prof. dr. emin alıcı
    yine izmir'den prof. dr. tayfun dalbastı ile irtibat kurmak isteyenler sinanistan nickli yazarla irtibata geçebilir.
    yine izmir'den kemal yücesoy adlı cerraha ameliyat olan bir üyemiz öneriyor hekimi. (1 arkadaş daha önerdi)

edit 36: bir üyeden geldi: "babamin son evre grade 4 kotu huylu beyin tumorunu ameliyat etti temizledi 2 sene arayla kendisi beyin ve sinir cerrahisinde cok cok iyidir:
    sedat dalbayrak
    bu suan gorev yaptigi hastene
    https://okanhastanesi.com.tr/…rimiz/sedat-dalbayrak
    burda bikac yorumu var
    https://www.doktortakvimi.com/…r-cerrahisi/istanbul "

edit 37: aydın için adnan menderes üniversitesi'nde;
    varol aydın doktor varmış.
    https://akbis.adu.edu.tr/…onel_detay.asp?sno=a-1089

edit 38: nöroradyoloji ile ilgilenen bir öğretim üyesi olduğunu söyleyen bir arkadaşımız tavsiye ediyor:
    ankara acıbadem’den prof.dr.selçuk palaoğlu da iyi bir spinal cerrahtır.

edit 39: hatay için:
    op. dr. alper alabulut
    https://www.instagram.com/alperalabulut/
    "eğer hatay'a gelebilirseniz ameliyatınızı bazal riskler ile gerçekleştirebiliriz. geçmiş olsun."
    menthern nickli bir arkadaşımız bu hoca için sizinle ilgilenebilir.

edit 40: ısparta için madde42 nickli ısparta beyin cerrahisi anabilimdalında
    ali serdar oğuzoğlu'nun asistanı olduğu söyleyen bir arkadaşımız var. hocamla birlikte operasyonu gerçekleştirebiliriz diyor.
  • up up up denilerek yukarıda tutulması gereken başlık.
  • başlığı canlı tutalım yardımcı olacak arkadaşlar çıkacaktır acil şifalar
  • guncel tutulmasi gereken bir basliktir.
  • teşhis konan arkadaşın en kısa zamanda kurtulmasını dilediğim hastalık. yardımcı olacak birileri mutlaka bulunur, yukarıda tutmak için up.
  • umarım bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz.
  • up up
  • şifa diliyor ve acil olarak işinde uzman doktorların arkadaşa ulaşmasını istediğimiz başlık.
  • acil şifalar dilerim kardeş. up.