şükela:  tümü | bugün
 • çanta takmak için en ideal vücut bölgesi, naturel askılık.
 • bir kaynağa göre türkçe'ye, yunanca omos sözcüğünden geldiği söylenmektedir. diğer bir kaynağa göreyse, türkçe'den yunanca'ya iltica etmiştir bu sözcük. ne idüğü belirsiz bi sözcüktür :p

  (bkz: sözlüklerin yalancısıyım)
 • yolculuklarda, yanınızda oturan kişi tanıdıksa, üzerinde uyumak için kullanabileceğiniz en uygun yerlerden biri. bazen bir yastıktan daha rahat bile olabilir. özellikle yüzücülerde olmak üzere sporcularda genellikle geniştir omuzlar.
 • uzaydan görülebilen yegane çifti için (bkz: dwight howard)
 • anadolu'da hala kemiklerin yuvarlak uc kismini nitelemek icin kullanilan "om" kelimesinden turemistir.
 • güneşin en pis yaktığı vücut yeri. yer. çok pis güneş yer.
 • saç ile birlikte, steinbeck'in fetişlerinden sanırım. saçla ilgili olanı fareler ve insanlar'daydı da omuz ilgili olanı bi arkadaş anlattığından nerde olduğunu şeyapamadım şimdi. her ikisinin de sapıkça düşkünü bi karakter yaratmıştı işte. ki bu benim steinbeck'i çok çok çok sevmemin de yolunu açabilecek bi şey. daha açmadı ama bekliyorum.

  çünkü bu saç-boyun-omuz triosu, benim için göt-göbek-göğüs triosundan daha mühim. göğüs dediğim bildiğin meme tabi de baş harf kombinasyonunu bozasım gelmedi şimdi. neyse. insanı cehenneme götürebilecek şeyler işte bunlar velhasıl.

  omuz dediğin mesela, çok geniş olmayacak zaten de böyle sıradan da olmayacak kardeş. kendini belli edecek, elalemin içinde ben burdayım demesini becerecek. böyle siyah ince askılı bi badi bi şey giydiğinde aman yarebbim dedirecek insana. giymeyince de dedirecek ki zaten asıl mesele bu zaar. o hani köprücük kemiği var, onun omuz başıyla birleştiği nokta birazzzcık böyle belirgin olacak. o belirgin olan noktaylen boyun arasında hafiften bi çökük kalacak omuz dediğin. çeneni koyunca göz muayenesi yapılabilecek işte. öyle bi şey olacak.

  kendimi hermetik ve author gibi hissettiğimden daha fazla uzatmıycam bu entry'i ama uygun bi zaman ve mekan olsa sabahlar olmasın diyip anlatırım yani. o derece.

  güzel bi omuz örneği sunmak isterim bu noktada. ama benim kendi kişisel şahsi şeyimdir yani seversin sevmezsin bana ne:

  http://www.imdb.com/media/rm650085120/tt1375666

  http://www.listal.com/viewimage/454261h

  http://tinyurl.com/3a5qbob
 • ters bir hareket ile çok kolay hasar görebilen bir yapıdır. tedavisi yıllarca sürebilir.
 • 30 yaşında yavaş yavaş dökülen vücudumun ilk patlak veren organı oldu. beni morg gibi mr tabutlarına soktu ve omuz uzmanı diye bir tabirle karşılaştırdı.

  (bkz: omuzman)