şükela:  tümü | bugün
  • filmde 9 kadin olmasinin nedeni bir tanesinin montaj esnasinda çikarlmasindan daha vahim. çünkü 10. kadin asla olmadi. 9 tanesini çekmisler, 10.suna para yetmemis.
  • turk sinemasinda tek filmde farkli roller ve hayatlar islenen ilk filmdir.
  • adı on kadın olan ama dokuz kadın anlatılan bu filmde türkan şoraybedia ener, arsen gürzap ve alev koral seslendirmiştir.
  • (bkz: 8 femmes)
  • 11 aralık 2009 cuma gününden itibaren saat 23:15'te ntv ekranlarında yayınlanmaya başlayacak olan tv programı. "ntv'de kadın hareketi başlıyor" diye lanse edilen programın moderatörü tıpkı haydi gel bizimle ol'daki gibi çiğdem anad olacakmış. ekibin devamı ise şöyle; oya başar, gönül yazar, nazlı eray, güzide duran, günseli kato, hülya uğur tanrıöver, funda özkalyoncuoğlu. konsepte göre her hafta bu 8 kişiye 2 kadın konuk daha katılarak 10 kişilik kadroyu tamamlayacak, bir erkek konuk da bu 10 kişiyle tartışmalara katılacakmış. 10 kişi biraz göz korkutucu duruyor sanki, hele ki olası tartışma durumlarında 10 kadının aynı anda tartışmaya katılması gibi felaket senaryoları olmaz umarım. kadro oldukça ilgi çekici; funda özkalyoncuoğlu hariç. bu sosyetik kişinin cem ceminay back up morning show'da bilip bilmeden her konuda viyak viyak ahkam kesmesine sırf sabahları okula/işe giderken geyik birşeyler dinleyebilmek adına katlanılabilir belki fakat bir de televizyondan cırlamaya başlarsa pek hoş olmaz gibi geliyor bana. ancak kadrodaki diğer isimleri izlemek için, yine mecburen katlanmak durumunda kalıcam sanırım.
  • ntv bünyesinde gördüğüm en traş program.
  • tek programda, bu kadar kadın düşmanı kadını biraraya getirmek de bir başarı sanırım. şu ana kadar, programda mantıklı konuşan tek insan hülya uğur tanrıöver. hayır, kadınların dedikoducu, alışveriş düşkünü, kaprisli olduğunu düşünebilirsiniz, gerçekten öyle de olabilirler, bilmem ne de bunu bin yıllık klişelerle söylemenin ne manası var ki.
  • çoğu erkek bir kadının bile sürekli bıdı bıdı konuşmasına tahammül edemezken "10 kadın"ın aynı anda konuşmasına katlanabilecek erkek izleyici topluluğu bulması zor gözüküyor. en azından ben izlemem. ayrıca şu anda "- 40 yaşlarındaki erkek çıtır bir hatunu götürebilir mi" temalı bir tartışma geçmekte. bunu tartışan kadınların bir bölümü menopoza girmiş veya girme eşiğinde. kime ne anlatıyorsunuz teyzeciğim siz?

hesabın var mı? giriş yap