şükela:  tümü | bugün
  • bir arkadaşımın uzun yıllardır içinde bulunduğu ilginç durum. ilk 3 sırada yer yoksa bilet almıyor.
  • tercihi ön sıradan izlemek olan tiptir. oysa ki orta sıralar en güzeli oluyor bence.
  • tum sahneye en arka koltukta oturarak hakim olabilecegini bilmeyen tiptir.
  • miyoptur. belki gözlüğü kırılmıştır.
  • tiyatro oyuncularıyla göz göze gelmekten çekinmeyen özgüvenli elit tiptir.aynı zamanda duyma problemi de çekiyor olabilir.
  • o yüzden biletini gerekirse gişeye gider alır, internet satışından alacaksa saatini kurar 10:10'da sayfasını yeniler.

şahsi fikrim ankara sahneleri için önden ilk üç sıra oyunu izlemek açısından elverişsizdir. çünkü sahnenin tamamını göremez sürekli kafanızı sağa sola çevirmek zorunda kalırsınız, ayrıca yüksek sahneleri izlemek icin kafanızı hep yukarı kaldırmanız gerekir. sahnesine gore değişmekle birlikte d sırasının ortası en ideal izleme yeridir.

ama tutar oyunu akün'e, irfan şahinbaş'a koyarlarsa en ön sıradan izlemek de gayet keyifli olur.
  • bulana kadar da peşinden koşar o oyunun. zira her sahne aynı değil. bazı sahnelerin düzenini sevmiyorum ve gitmiyorum son yıllarda. misal (bkz: haldun taner sahnesi). zaten oyun açıldığı gibi koltuklar ne hikmetse bitiyor internette. kısacık boyum ile de arka sıralardan yer alamam açıkçası.
  • yine giderim ama içim biraz buruk giderim, sahnenin kokusuna yakın olmayı birçok şeye tercih ederim.
  • tam olarak benim bu tip, son yıllarda bu uğurda ne oyunlar heba ettim ama yolumdan dönmedim, dönmem, en çok bana soracaksınız * kendi çıtamı o kadar yükselttim ki, neredeyse artık orta sıralarda izlerken bile zevk alamaz, oyunun içinde hissedemez oldum kendimi. tiyatro o kadar büyülü bir sanat ki oyuncuların anlık mimiklerini görmek, duygu değişimlerine hakim olmak için mümkün olduğunca sahneye yakın olmak gerekiyor bence. yoksa olayımız sadece konuyu anlamak, oyun metnini dinlemek, oyuncu(lar) ve dekoru ana hatlarıyla görmek olsaydı internet ortamında pek çok ünlü oyunu izleyebileceğimiz videolar bulunmakta halihazırda. adt sahneleri için akün ve irfan şahinbaş'ta en ön sıraları bulursanız hiç kaçırmayın, sahne tozu yutmak neymiş anlayıp müthiş keyif alırsınız. şinasi sahnesi ile küçük ve büyük tiyatro için ise üç, dört, beşinci sıralar idealdir, ilk iki sırada boynunuz ağrıyabilir.
  • 12 öfkeli. oyununu sahneden izleyen tiptir, zira oyunu sahneden izleme imkanı varken en önde bile olsa salonda oturmakla yetinmez.