• chage ve aska adli japonlarin bir sarkisi olup orjinalde, unlenmesi hayao miyazaki'nin sarki icin yarattigi klip sayesinde oldu diye tahmin ediyorum.. zira artik bi miyazaki filmi gozuyle bakiliyor o klibe..
    hikayesi kisaca soyle: alternatif bi gelecekte meydana gelmis nukleer patlama sonrasi insanlar yeraltina cekilip orda sehir kurmuslar.. klip de bu sehrin icinde bi grup polisin bi binaya baskin yapmalari ile basliyor.. iki kafadar iceride bir "melek" buluyorlar (beyaz kanatlari olan bir kiz), yalniz bi takim insanlar kizi alip deney yapmak icin sanirsam bir laboratuvara goturuyorlar.. bizim kafadarlarda kizi kacirip ozgurlugune kavusturmak icin ugrasiyorlar.. "melek"in cizimi nausicaa'ya inanilmaz benziyor bu arada..
    filmin ozelligi arada surekli gecmise donus gelecege gidisler var.. ilk izleniste anlamak bu yuzden imkansiz gibi birsey.. bazi seylerin 2-3 degisik sekilde gerceklestigini goruyorsunuz bitene kadar..
    toplamda 6:40 suruyor ama icerigi gercekten inanilmaz, yani 1.5 saatlik bir filmi ziplemissiniz gibi birsey.. tum datayi almaniz icin de 4-5 kere minimum izlemeniz gerekiyor, bu da unzip kismi oluyo.. sonucta inanilmaz guzel, oldukca duygusal bir eser olmus.. bunu sozsuz (sarki sozlerini saymiyorum, onlar japonca bilene zaten) anlatmak da buyuk basari..
  • miyazaki'nin hasta zihninden peydah olan, müzik klibinden hatta kısa filmden bile öte bir iş. her izleyişte hastalık derecesinde hayranlık duyacağımız bir çalışma.

buyrun

edit: link her yerden silinmiş. sadece şarkıyı bulabildim. kısa filmi bulunca tekrar ekleyeceğim.
  • gregor salto ve wiwek tarafından yapılmış, ritm olarak beni benden almakta olan parçadır. buyrunuz.
  • kısa film, bir şarkının klibi; güçlü bir hayalperestin zihninden bir kesit.

çok keyifli. mutsuz olduğum zamanlarda açıp izlemek, dinlemek beni mutlu ediyor.
  • atletizm ve yüzme şampiyonalarında sık sık duyulan uyarı... sporcular yerlerine geçer bu uyarı sonrasında.
hesabın var mı? giriş yap