şükela:  tümü | bugün
 • italya'nın varese şehrinde yapılan avrupa kıtası seçmelerinde ikinci olup, 2021 tokyo olimpiyatlarında ülkemizi temsil etme hakkı kazanan kürek sporcusu.

  olimpiyatlara tek çifte branşında en son 1992 barcelona oyunlarında sporcu gönderebilmiştik. altı üstü bir eleme yarışına bu kadar sevinilmesinin sebebi biraz da ondan.
 • fenerbahçe sporcusudur.
 • 2020 tokyo olimpiyatları'nda yarışacak ilk sporcumuzdur. inşallah iyi bir başlangıç yapıp diğer sporcularımıza moral verecektir.

  edit: beklenen oldu ve 7.:20.11 derecesiyle serisini 3. tamamlayarak çeyrek finale yükseldi. çeyrek final mücadelesi 26 temmuzda.
 • tebrikler onat kazaklı alakamız olmayan bir sporda seni olimpiyatlarda seyretmek büyük bir keyifti.herşey için teşekkürler.hayalini gerçekleştirdin.tokyo 2020 olimpiyatlarında çeyrek finalde serisinde 4.olarak elenen milli kürekçimiz.
 • üç tarafı denizlerle çevrili, içerisinde ise kurutmaya ve kirletmeye doyulamayan bir sürü göl bulunan ülkemizi, kürek sporunda 2020 tokyo olimpiyatları’nda temsil edebilen tek kürek sporcusu.

  tokyo körfezi'nde sea forest waterway'de gerçekleşen kürek yarışlarında onat kazaklı, erkekler tek çifte (m1x) yarışında 7.32.86'lık derecesiyle serisinde 4. olup maalesef ki çeyrek finalde elendi. ilk üçe girenin yarı finale yükseleceği yarışta, 2 bin metrelik parkurda, (üçüncü olup yarı finale yükselen) en yakın rakibinden yaklaşık 13 saniye fark yiyen kazaklı, önceki turdaki derecesinden çok uzaklarda kaldı.

  başarısız sporcuların japonya/tokyo seyahatinin devamının sağlanması için konulan c/d yarı finallerinde yarışacak olan 28 yaşındaki onat kazaklı, umalım ki bu seride başarılı olur ve genel sıralamada bari 13.lük elde eder.

  ekleme: 13. olmasını beklerken ancak 21. oldu. c/d yarı finalinde yarım dakika kadar bir farkla sonuncu olunca d finali koştu ve genel klasmanda 21. olabildi.
 • alakamız olmayan bir sporda bizi temsil ettiğine inanmadığım kürekçimiz. kürek sporu için türkiye gibi bir ülke bulunmaz bir nimet olmalı. sadece konuşulması gereken şey türkiye'de bu spora neden önem verilmediği.
  bu sabahki yarışta trt spikeri 28 yaşında ve 12 yaşından beri bu sporu yapan onat kazaklı için bu olimpiyatlardan sonra emeklilik düşündüğünü söyledi. bence bu neden başarılı olamadığımızı özetliyor. burada suçlu onat da değil. bu spora verilmeyen değer, derece alsa da desteklenmeyeceğini bilmek. 2020 tokyo olimpiyatları başlığına bakın kürek konuşulmayacaktır. kimsenin kalkıp izlediğini de sanmam.
  kürek sporunu haliçte yapmaya çalışmış biri olarak, temel eğitimi 2004 dünya şampiyonumuz ahmet yumrukaya dan almıştım. başkaları söylemese adamın dünya şampiyonu olduğunu bilmeyecektim. yeni evlenmiş, ders verip eve ekmek götüreyim, kredi çekip ev alayım derdine düşmüştü. neden umutsuz olduğunu sorduğumda da dünya şampiyonu olsan da yaptığımız sporun burada bir değeri yok demişti.

  son 1-2 senedir milli kürekçiler kendilerine küçük kürek kulüpleri açmaya başladı istanbul'da. haliç gibi deniz trafiğinin yoğun olduğu bir yerde kürek sporunu sevdirmeye çalışıyor bu insanlar. ama uğraştıkları şey iskele için belediyeden izin almaya çalışmak.