şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gecmis donemlerde bakanlik ve milletvekilligi yapmis chp'li, sosyal demokrat ve zor isimli kadin.
 • bu donem yeditepe üniversitesinde türk devrim tarihi dersi veren, ses tonuyla ve kültürüyle kendisine hayran birakan kişi.
 • geçtiğimiz yıl devrim tarihi dersine katıldığım ve birikimine hayran olduğum kadın. ders sonrası attığım bir e-postaya şık bir cevap vermişti. öğrencileri pek zorlamaz ama bazı htr hocaları gibi de yatarak geçirmez.

  chp'nin parti meclisine seçildiğini okudum. hayırlı olsun.
 • yeditepe üniversitesinde inkilap tarihi derslerine giren, dersinde sağa sola bakmanın yasak olduğu nefes aldırmayan kül yutturmayan, yutmayan hoca. dersinde arkadaşından silgi istediysen ve bunu hoca gördüyse kendisine hakaret kabul edip dersi yarıda kesen ve silgi isteyenle istenen kişilere beş dakika boyunca o koca gözlerini dikmiş nefret, tehdit ve tiksinti içeren bir ifadeyle bakan kişidir. bu davranışı sonucu bütün sınıf buz kesilmiş ve nefes almamaya özen göstermiştik, ha birde dünyanın en yalan gülüşüne sahip kadın, ama şahane de ders anlatır, anlattığı herşeyi tek tek hatırlarsınız. chp'den ve ismet inönü'den bahsederken de gözleri dolan eski bakan,,,
 • devrim tarihi dersinde, kurtulus savasi zamanlarini, engin bilgisi ve hic duymadigim hikayeler ile anlatan, anlatirken gozleri dolan icli ve duygulu insan. lozan baris konferansini islerken, ismet pasa nin borclar konularinda ingilizleri nasil terlettigini buyuk bir gururla anlatisi, sakarya savasindaki zor gunleri gozlerindeki ha akti ha akacak dedirten yaslar ile aktarisi... her konuyu gunumuz turkiyesine baglamasi ve bugunku ermeni ve kurt sorunlarini da daha iyi kavramami saglayan sevgili hocam.

  her dersini iple cekiyorum, aksamlari eve geldigimde derste anlattigi, ilk agizdan dinledigi anilari, ailemle paylasiyorum.
 • inanılmaz donanımlı, son derece zarif, kibar, türkçeye hakim, tam bir cumhuriyet kadınıdır. kendisinden htr (history of turkish revolution) dersi alabilme şansına erişen öğrencilerdenim. ilk derslerden itibaren gün be gün artan hayranlığım, kurtuluş savaşı zamanlarını anlatırken doruğa ulaştı. pek tabi ki defalarca kez okumuş, dinlemiştim üniversiteye gelene kadar, ama kendisinden dinlemek apayrıydı.
  öğrencisine vizyon katmayı başarabilen, dersin öyle yatarak geçemeyeceğiniz, fakat dersten bırakmak için de asla takıntılı olmayan bir hocadır ayrıca. kendisinden ders alabilme fırsatı olan herkese şiddetle öneririm.
 • kendisi esasen çok donanımlı bir hukukçu ve dolayısı ile son derece iyi ve kuvvetli bir avukattır.
 • türkiye cumhuriyeti hükümetleri’nin birinde kabine üyesi olarak bulunmuş şahsiyettir. hükümet üyesi olarak görev alışına ilişkin bilgiler aşağıdadır:

  s.n./kabine/görevi/görev başlangıcı/görev bitişi/seçim çevresi/partisi/görev süresi/toplam görev yapma süresi
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  1. 50.hükümet/devlet bakanı/27 temmuz 1994/27 mart 1995/meclis dışından/-/8 ay/8 ay

  not: resmi değil bu verilen süreler, ben saydım ve yazdım. nasıl saydım? bir yılda 12 ay var kuşkusuz ve her ay (istisnasız) 30 çekiyor.
 • yanılıyor olabilirim ama shp'den ayrılıp çiller döneminde dyp'ye katılmıştı.
 • an itibariyle cnntürk'te iktidar yanlısı konuşmacıları tatlı tatlı tokat manyağı yapıyor; nereden nerelere gelmişiz yahu...