şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gittiğimiz yayla turunda, uzungöl'de kaldığımız otelde alınan akşam yemeğinin ardından dinleme fırsatı bulduğumuz fazlasıyla sempatik ve eğlenceli, karadenizli kemençe sanatçısı. sahnede kendisine gitarı ve vokaliyle turan şahin eşlik etmekte. fiziksel olarak pek benzemeyen bu ikili kardeş midir orasını bilmiyorum ama her ikisi de fazlasıyla güleryüzlü. özellikle turan şahin'in şarkı söylerken kendinden geçercesine mutlu oluşu dinleyiciyi de mutlu ediyor. onay şahin ise benim gibi çok fazla fıkra sevmeyen insanları bile güldürebilir. galiba işin sırrı güleryüzde.
  ayrıca onay şahin'in onaylı kaydeler adlı albümü de piyasada.

  televizyonlarda ismail türüt gibi sıkıcı ve eskimiş yüzlere yer verileceğine onay ve turan'a program yaptırılsa bence çok daha yerinde olur.
 • (bkz: turan şahin)

  (bkz: #16653143)
 • sevval sam'a karadeniz adli albumde cay elinden oteye adli turkude eslik etmistir.
 • trabzon-caykara ilcesi şur koyundendir.
 • 2010 ramazan bayramı doğu karadeniz promosyon turunda uzungöl inan kardeşler otelinde parçalarıyla ilk horonumu düzmeye çalıştığım, tur rehberimizin yolculuk sırasında anlattığı fıkralar yüzünden biz misafirlerine anlatacak fıkrası kalmayan ünü bölge sınırlarını aşmaya başlayan iyi fıkra anlatan kemençe çalabilen sempatik sanatçı.

  performansı için
 • tatilim boyunca her yerde sesini duyduğum sanatçı. sesi güzel. lakin şarkılarında hep aynı isim ve konu üzerinde durmuş.

  ayşem çıkma yaylaya yayla soğuk üşürsün.
  basalım hamsi köyü alalım ayşeyi.
  ayşem nereden geldin çarşıdan.

  bunların hepsi ayrı şarkılardan nakaratlar. sağa dön ayşe sola dön ayşe. bir tutkusu var ayşelere.
 • ayşe sevdası bir yana onaylı kaydeler albümü harika olan türkücü. onaylı kaydeler 2 için aynı şeyi söylemek zor ama onaylı kaydeler en iyi karadeniz albümleri arasına girer.
 • üçüncü albümü horon düzü'nü sessiz sedasız çıkarmış. zamanı gelmişti.
 • youtube'daki konser kayıtlarından göründüğü üzere aynı müzik üzerine 20 tane karadeniz türküsü okuyor. maddi yönü tabii ki önemli ama acilen bundan vazgeçmeli.
 • 2010 yılında verdiği bir röportajdan:

  karadeniz sanatçıları olarak bizler, geriden gelen nesle doğru şeyler bırakmalıyız. (at beni, tut beni, gıdıkla beni, sen çok manyak güzelsin gibi…) içi boş yoz şarkılar yerine kırandan aşan aydur, ayna ayna ellere, gugu, gibi kültürümüzü yansıtıcı, orijinal eserleri, özünü bozmadan gelecek nesillere aktarmalıyız.

  bu bizim birinci görevimiz olmalı… biz sanatımızı icra ederken kültürümüzü ön planda tutmalıyız. karadenizliyi eğlendiren, güldüren konumundan çıkarıp ona yakışır duruşu sergilemeliyiz. ulusal medyada karadenizli sanatçılara bir önyargı olduğunu kabul ediyorum. ne var ki bu önyargıyı kırmak, reyting malzemesi olmaktan çıkmak yine karadenizli sanatçıların görevidir.