şükela:  tümü | bugün
 • vlade divac ve drazen petrovic'in arkadaşlıklarını divac'ın gözünden anlatan espn'nin oldukça başarılı belgeseli.

  https://www.youtube.com/watch?v=dkyoktdtxoi bu adresten izleyebilirsiniz.
 • espn'in "30 for 30" serisinden; yugoslav basketbolu, vlade divac veya drazen petrovic'e ilgi duyan kişilerin izlemesini kesinlikle tavsiye ettiğim belgesel. belgeselde divac ve petrovic'in nba kariyerleri, yugoslavya'daki savaş, 1990 dünya şampiyonası finalindeki bayrak olayı ve drazen'in ölümü işleniyor. divac dışında uzun süre konuşan isimler alexander petrovic, biserak petrovic(drazen'in abisi ve annesi), danny ainge, jerry west, toni kukoc ve dino radja.
 • beraber büyüyen, beraber basketbol oynayan, aynı milli takımda aynı formaları terletmiş iki arkadaş drazen petrovic ve vlade divac'ın hikayesini konu alan espn'in 30 for 30 serisinin bir bölümü, belgesel. birbirlerine kardeş kadar yakın olan bu iki arkadaş savaş sonucu yugoslavya'nın dağılmasıyla beraber iki farklı ülkenin vatandaşı oldular. bu olaydan sonra da bir daha konuşmadılar. 93'te drazen petrovic trafik kazasında öldükten sonra vlade divac ilerleyen yıllarda şu sözleri söyleyecekti. "keske onunla barışmış olsaydık, toni'yle (kukoc) yaptığımız gibi. duyduğumda ailemle televizyon izliyorduk, kıpırdayamadım."

  her basketbolseverin, özellikle drazen petrovic severlerin kesinlikle izlemesi gereken efsane bir belgesel. bazı sahneler gözleri doldurup, tüyleri diken diken edebilir, bilginize..

  izlemek için: http://watchdocumentary.com/…s-video_b0295ca21.html

  (bkz: drazen petrovic/#25187839)
 • 30 aralık 2011 cuma günü saat 22.00'de ntvspor tarafından ''bir zamanlar kardeştiler'' adıyla yayınlanacak olan belgeseldir. izlemeyenlere, tekrar izlemek isteyenlere duyurulur.
 • bir zamanlar bir ülke vardı; adı yugoslavya.... divac/petrovic dostluğu yugoslavya'yla beraber dağılır. hem basketbolun mozart'ını anmak hem de basketbolun ötesine geçen bir belgesel izlemek için tavsiye ederim.
 • eğer göçmen bir ailenin çocuğuysanız gözleriniz dolar bu belgeseli izlerken. spor anlamında konuşayım; tarihi kasıp kavurabilecek bir ırk dağıldı gitti. bu belgeseli izlerken hem o kusursuzluğa hayran kalıyorsunuz hem de yugoslavya'nın dağılma döneminde akrabalarınızın yaşadıklarını kafanızda canlandırıyorsunuz. kesinlikle ve kesinlikle izlenmesi gerekir.

  http://www.youtube.com/…v=3host_nexgi&feature=share

  ayrıca (bkz: yugoslavya milli basketbol takımı)
 • mükemmel bir spor-politik belgeseldir. yakın siyasi tarihe ve spor tarihine dair olayları çok başarılı bir şekilde anlatıyor. kesinlikle tavsiye ederim.
 • an itibariyle ntvspor'da yayınlanmakta olan belgeseldir.

  yugoslavya'nın parçalanmasına sebep olan savaşın acı yüzünü ve bir zamanlar kardeşten de öte olan petrovic ve divac arasındaki ilişkinin bu sebepten nasıl bozulduğunu sarsıcı bir şekilde anlatıyor.
 • bir çok insanın ve benim gözleri dolarak izlediğimiz belgeseldir. hem basketbol açısından hem de yugoslavya'nın son zamanları açısından çok güzel izlenilesi bir belgesel.