şükela:  tümü | bugün
 • sergio leone'nin yonettigi ve robert de niro, james woods, joe pesci'nin oynadigi $ahane film.. ozellikle zamfir'in yaptigi soundtrack'iyle dimaglarda dolanir fakat cok az ki$i bu tanidik tiniyi duydugunda onu bu filmle bagda$tirir..
 • ankara eti sinemasında ilk seyrettiğimde makinistin makara sıralamasını şaşırdığı için ne olduğunu bir türlü anlamadığım muhteşem film.
 • uzun yıllar önce bir yazlık sinemada iki gecede seyrettiğim film. (yaklaşık 4 saat sürüyor)
  flash-backlerle desteklenen bir yahudi mafyası öyküsü. ennio morricone'nin müzikleri de "unutulmazlar" listesinde.
  "nooddles... your mother is calling. "
  unutmak mümkün değil...
 • filmin orjinali 3 saat 40 dakika olarak çekilmiştir. fakat yapımcı filmi yayınlamadan önce montajda katlederek yarım saat kısaltmıştır bu ilk seferinde tutulmamış olan film o senenin en kötü filmi seçilmiştir. daha sonra akıllarının başına gelmesiyle film tekrar montajlanmış ilk yapım tarihinden tam on yıl sonra on senenin en iyi filmi seçilmiştir.
  film robet de niro nun bir afyon batakhanesinde afyon çekmesiyle başlar ve hikaye anlatılır, tüm senaryo zamanın içinde gidiş gelişler üzerine kurulmuştur zira bu yüzden montaj sırasında kısaltılması filme çok zarar vermiştir. filmin bitiş sekansı robert de niro'nun bir yere uzanması ve pis pis sırıtmasıdır. ilk gösterimden çıkan bir seyirci sinemanın karşısında çıkanları izleyen sergio leone'yi tanır ve yanına giderek tebrik eder, hemen peşi sıra bir soru sormak istediğini söyler ve robert de niro'nun sonunda öyle pis pis sırıtmasının anlamanı sorar. yönetmen gülümser ve filmin başlangıç sekansını hatırlatır sözünü bitirmeden izleyici onu susturur ve sorusunu geri alır, zira bütün hikayenin afyon çeken bir adamın kabusundan ibaret olmasından korkmuştur.
  gerçekten öyle midir? kim bilebilir ki..!
 • birkac gun once nihayet 3 cdlik sbc bir divx'i cikmis olan hayatimin filmi... bu gunu de gordum ya, artik olsem gam yemem.
 • yapimci avrupali oldugundan, amerikalilarin bu kadar uzun bir filmi sevmeyecegini du$unmu$ ve filmin amerikan versiyonunu yarim saat ile bir saat arasinda kisaltmi$tir. dolayisiyla filmin en kotu film secildigi yer amerikan sinema kamuoyudur. avrupa'da orjinal uzunlugunda oynami$ ve bir o kadar orjinallikte* sevilmi$tir.
 • new york'lu 4 yahudi gangsterin (noodles, max, patsy, cockeye) hayatini anlatir. tum hayatlarindan birer parca goze carpar. amerika'da bir zamanlar yururlukte olan icki yasaginin etkisi de gorulmektedir. benzeri bir film goodfellasdir, gene robert de niro oynamaktadir
 • damdaki kızın ismi peggy idi. ve 5 centlik tatlıya veriyordu. max'in he is my uncel deyişi ve

  fat moe: what have you been doing all these years?
  noodles: i've been going to bed early.
  repliği akıllarda kalmıştır...
 • vizyona girdiği dönemde, ortaokul ya$ındayken, $i$li gazi sinemasında seyrettiğim ve mum gibi kalakaldığım, hafızamda en az bir cicoz, omni, tonton ailesi ya da korkmaz çakar kadar yer eden süper film...
 • amerikan gencligi tarafindan bilinmeyen bir film(bkz: butun genellemeler yanli$tir). filmde anahtar deliginden gorulen popo jennifer connelly'ye aittir, evet.* godfather serisinin yaninda oldukca zayif oldugunu goruruz. ama yine de guzeldir.
hesabın var mı? giriş yap