şükela:  tümü | bugün
  • quentin tarantino'nun sondan bir onceki filmi. brad pitt coktan katilmis leonardo dicaprio filmde bir dizi oyuncusunu canlandirirken brad pitt de onun dublorunu canlandiracakmis. dehset bir film olacak, bu uc ismin bir araya gelmesinden de baska bir sey beklenmez zaten. tarantino'nun kadrolu oyuncusu samuel l. jackson hangi rolde yer alacak onu da merak etmedim degil. film 9 agustos 2019'da gosterime girecek.

edit: tarantino sistemin bug'ini bulmus olabilir. ogrendigime gore kendisi kill bill vol 1 ve kill bill vol 2 filmlerini tek film sayiyormus. o zaman bu 10 film macerasi kill bill vol 32'ye kadar gidebilir ve tarantino hala toplam 10 film cekmis olur.*

edit 2: oyuncu kadrosuna burt reynolds, kurt russell, margot robbie, tim roth da katilmis film, bir televizyon oyuncusu rick dalton(dicaprio) ve onun dubloru cliff booth(pitt)'un hollywood'daki mucadelesini anlatiyor. dalton'un yan komsusu sharon tate manson ailesi tarafindan katledilince isler karmakarisik bir hal aliyor. tarantino'nun dedigine gore bu filmi pulp fiction'a en yakin filmiymis.
  • mükemmel bir film olacağı kadrosundan belli. dicaprio'nun bir kaç yıldır leonardo da vinci'yi konu alan filmde oynayacağı söyleniyordu ancak anlaşılan o haber fos çıktı.
  • charles manson'ın öyküye nasıl dahil olacağını acayip merak ettiğim film.
  • filmde margot robbie'nin de rol alacağı söyleniyor ancak henüz netleşmiş değil.
  • büyük konuşmayı hiç sevmem ama süper bir film olur bu.

şimdi tarantino'nun çektiği filmler ve başarı çizgisi belli. leo dicaprio'da son derece titiz film seçimlerinde, son 15 senede oynadığı kötü film yok nerdeyse adamın. en kötüsü bile ortalamanın üstüdür. brad pitt de sevdiğimiz bir abimiz zaten, o da iyi oyuncudur.

daha nolsun?

bu üçlünün olduğu yerden kötü bişey çıkamaz aga mümkün değil.
  • tarantino'nun sondan bir onceki filmi olamayacak filmdir kanimca.
    sevgili tarantino mit pesinde ''ben 10 tane çektim oturun izeyin nasil çekilirmis ogrenin benden bu kadar'' artistligi pesinde ama kesinlikle dusunmuyorum bu isi 10. filmde birakabilecegini. sinema tarihi bunun ornekleriyle dolu. o yuzden tarantino severler uzulmesinler. olene kadar yolu açik bu isin =)
  • büyük bir merakla beklediğim film.

charles manson odaklı film olursa safi şiddet ve overdose bir kan yüklemesi olur gibi..adam sonuçta yeryüzünde yaşamış en psikopat katil..bakalım bekleyelim görelim.
  • an itibariyle vizyona girmesine daha 18 ay var. askere yeni gitmiş eratın teskeresini beklediği gibi bekliyorum.

iş bu entry 9 ağustos 2019’da salon kapatıp izlendikten sonra güncellenecektir.

tanım: tarantino’nun yıldızlar karmasıyla evrenin en güzel filmine aday olacak filmidir.