*

şükela:  tümü | bugün
 • cok sevgili bir arkada$im'a referans olarak onerdikten sonra ellerimi bo$ birakan ba$lik.

  tercih olarak nitelendirdigimiz davrani$ ve hareketlerin temelinde yatan siralamadir oncelik sirasi. secimden farkli olarak, ortada bir eleme degil siraya koyma sozkonusudur.

  eger salak degilseniz ve/veya ortada cok ciddi bir zorunluluk (ornegin profesyonel olarak cali$tiginiz bir i$, veya bir acil durum) yoksa oncelik siranizda sizin icin en degerli olan ilk sirada olur, en azindan olmalidir diyim haydi. ne olsa buyuk konu$mamak lazim ve dunyanin turlu turlu hali var
 • zamanla değişen bir sıralama sistemidir. (tabii burada bahsedilen zaman, bildiğimiz lineer zaman sistemi değil, "0 noktası" içinde bulunan koşullara göre değişen bir zaman -tabiri caizse- çemberidir)
  "0 noktası" kabul edilebilecek öneme haiz şahıs/olay/nesne 0 noktası haline geldikten sonra, t (kişiye göre değişen yarılanma süresi) birim zaman geçene kadar milat varlığı en önemli varlık olacak, kişi hayatındaki diğer varlıkların prioritylerini 'idle' olarak ayarlayacak, milat varlığının belirdiği/belirme olasılığının ortaya çıktığı/belirmesinin istendiği anlarda, yeterli önemi/önceliği gösterebilmek için gerekirse diğer varlıkların processlerini kill edecek, hafızasını flush edecektir.
  şimdi ilk bakışta 'çok saçma', 'ahah olur mu ayol ibnelik resmen' denebilecek bir durum olsa da esasen değildir. böyle yaklaşımlarda bulunanlara lafı hiç uzatmadan 'seni de görecez cicim' diyerek kafalarını okşamak, sevgi ve şefkat göstermek, hiç olmadı "çayçermisin?" diye sormak caizdir, kimi ortamlarda farzdır.

  velhasıl-ı kelam, 'uygundur'.