şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da yeni bir oluşum. şimdilik akademik düzeyde olmayan başta felsefe olmak üzere çeşitli sosyal bilimler alanında yazıların olacağı bir dergi. yazarları, türkiye'ye hakim olan kıta felsefesine karşı alternatif bir bakış açısı sunmak için kolları sıvadıklarını söylüyorlar. yani okullarda gördüğümüz klasik felsefe tarihi ya da felsefeciler şunları dedi ortaya şu fikirleri attılar gibi ezber sözlerden ziyade argümantasyon ağırlıklı ve bir fikri düşünceyi pratikte de işler hale getirmeye yönelik çalışmalarda bulunacaklar. en azından ben böyle anladım. birkaç haftaya dergi piyasada olur.
  • ankara'da kurulmuş bir analitik felsefe dergisi. manifestolarında da yazdıkları gibi amaçları türkiye'de hakim olan kıta ekolünün bir alternatifi olduğunu göstermek. başarılı olacaklarına inancım tam, verdikleri emeğin ve çabanın karşılığını alacaklardır.
  • söyleyen olmamış ama ilk sayısı çıkmış olan dergi. şuradan nasıl sipariş edilebileceğine dair bilgi edinilebilir. içinde benim de makalem olduğu için demiyorum, epey iyi bir iş oldu.
  • evrim ağacı youtube hesabında kurucularından birkaçı ile dergi ve 21. yy'da felsefe hakkında konuşacak birazdan. güzel bi içerik olur umarım. canlı yayın linki

edit: evrim ağacı canlı yayını kaydına bu linkten ulaşılabilir.