şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu eylemi gerçekleştirenleri görenler de bi acelesi var falan zanneder. halbuki amaç önde yürüyen kadını "popoma mı bakıyor" sorusundan çekip almak, rahatlatmak, kanın gövdeyi götürdüğü ortadoğu coğrafyasında safiyane düşünceyle bireylerin kafasında dolaşan bu grift bilmeceye bir son vermek. insanlık için bilmiyorum ama benim için büyük bir adım çünkü bazı hanımlar gerçekten çok hızlı yürüyor. önümde muayyen aralıklarla yürüyen kadınlar varsa da sanki içime philipp lahm girmiş gibi direkt deparı basıyorum.
  şu tecavüz vakaları azalıp kadınlar bu tedirginlikten kurtulsalar eminim gayri safi milli hasılamız ve toplumsal refahımız üç kat artacak.
 • konu sadece popo değil, bunu tek yapan da erkekler değil. takdir ettim, bu açıdan bakmamıştım olaya ayrıca. öndeki kişi özellikle orta yaş ve üzeri teyze ya da amca ise, yaşadığı "acaba arkamdaki kapkaççı mı" tedirginliği gözle görülür oluyor. bu sebeple o korkuyu yaşatmama amacıyla da yapılan düşünceli hareket.
 • bunu yapmak insanlık adına iyi bir davranıştır. lakin gölgeni takip eden kadın sen hızlandıkça o da hızlanır, onu geçmek artık insanlıktan çıkmış hırs olmuştur. en son kurdeleyi göğüsleyen kim olacak diye koşarken buldum kendimi. tedirgin olan kadınlar; yavaş yürüyün ben geçeyim.
 • geçen, yanlış anlamasın diye mahallenin su kamyonunu solladım. tipim o kadar kayık ki indi damacanaları saydı adam.
 • ben de yaparım bunu arada yalan yok.
 • bir çok kez yaptığım eylem. saat geç bir saatse etrafta da kimse yoksa kız yanlış anlamasın kendini kötü hissetmesin diye açıyı genişleterek hızlı hızlı geçer ben kendi yoluma bakıyorum gözünü seveyim kötü şeyler aklına getirme korkma ürkme mesajı veririm. çünkü bu kız her gün taciz tecavüz kapkaç cinayet haberi, kadına şiddetin nasıl normal hale geldiğini okuyor. hemen hemen her defasında da doğru bir hareket yaptığımı hissederim yanından geçerken. yaptığım şey, nezaket ve iyi niyet içerikli olmasına rağmen temeline baktığımızda, sebep sonuç ilişkisini irdelediğimizde ne kadar boktan bir yerde yaşadığımızı gösteriyor . rica ediyorum kimse senin aklına geliyor ki diye mal mal konuşmasın ağır küfür ederim. zihniyete sahip olmak ayrı şey bazı iğrenç gerçeklerin farkında olmak ayrı şey.
 • (bkz: arkada yürüyen erkekten tedirgin olup hızlanmak)

  ... yarış başlasın!

  edit: şaka bir yana, yapmayın böyle şeyler. siz sollamak için hızlanınca öndekinin nasıl strese girdiğini tahmin edemiyorsunuz demek ki. doğrusu, eğer tenha bir yerde gelişiyorsa olaylar, yavaşlayıp arayı açmaktır, ya da varsa yolun karşısına geçmek.
 • toplu taşımada adamı fena zorlayan durum. yeminle psikopatın biri çıkar "imdat ellediler" derse kimseye bir şey de anlatamayız. ayakta kızın birine çok mu yakın kaldın? devam et abi sıkış tıkış biyerlere. gerekirse mahmut abilere dayanak ol. ulan memleketimin sapıkları... maymun ettiniz hepimizi.

  neyse ki toplu taşımayı çok nadir kullanıyorum da kurtuldum.*
 • özellikle gece geç saatte tenha sokaklarda denk gelirse yaptığım şey. o sırada tedirgin olmayacak birini tanımıyorum, kadın olmak zor bu memlekette.
 • bir süre baktıktan sonra kız anlar diye yapılan sollamadır o, birbirimizi kandırmayalım.

  önünde kız yürürken doğru anlar diye sollamak olmasın o?