şükela:  tümü | bugün soru sor
 • demokratik sol parti genel başkan yardımcısı.
 • 13 aralık 2015'teki dsp olağanüstü kongresinde aday olacağını açıklamış.

  kendisi mevcut yönetimin ve masum türker'in desteklediği aday. karşısında ise parti tabanının ve gençlerin adayı emrah konuralp var.

  1 kasım'da %0,07 ile tarihinin en düşük oyunu almış bir partinin örgütlerden sorumlu yöneticisi iken, hiçbir sorumluluk hissetmeksizin genel başkanlığa aday olması trajikomik.
 • dsp'nin yeni genel başkanı.
 • dsp'nin yeni genel başkanı seçilmiştir. zeki sezer döneminden beri (ki o dönem bile iyi bir dönem değildi) gittikçe batan partinin masum türker önderliğindeki merkez sağcı yönetiminin devamını getirecek başkandır.

  kısacası yönetim anlayışı değişmeden sadece vitrindeki isim değişmiştir. türkiye toplumu kafasında partileri başkanlarıyla ilişkilendirdiği için bu hamle tutmaz demek biraz erken konuşmak olabilir, ama yine de pek birşeyin değişeceğini sanmıyorum
 • dsp'nin yeni genel başkanı seçilmiş.

  http://www.ntv.com.tr/…-oldu,sxx8dfwvakof7katpflclg
 • kim daha çok milletvekilliği verirse onunla ittifak kurarız minvalinde konuşmuş. gündemi takip etmiyor belli ki. dsp'nin başına geçmiş olan kişiye bak.

  getirilmek istenen sistemde seçimde, ittifakta olsa bile halen partiye mühür vurulmasının sebebi her partinin kendi oyu kadar milletvekilliği alması, ittifakın baraja takılmayı önlemesi. öyle gel sana 3 verelim olmadı 5 verelim filan olmayacak.

  --- spoiler ---
  mutlaka chp ile ittifak kurarız gibi bir saplantımız olmadığı gibi ak parti veya mhp ile herhangi bir ittifakın içerisinde yer almayız gibi bir ön yargımız, ön koşulumuz yok. a partisi geldi sizinle ittifak yapalım size 10 milletvekili verelim dedi, b partisi de geldi sizinle ittifak yapalım size 30 milletvekili verelim dediğinde herhalde biz saf değiliz yani 10 milletvekili veren yere gidip orada güdük kalmayız. 30 tane arkadaşımızla devlet yönetimine katkı koymak dururken niye gidelim 10 tane milletvekili ile oralarda bocalayalım.
  --- spoiler ---
 • yeni katıldığı bir tv programı için; https://www.youtube.com/watch?v=qtbeyjynv7k

  hakikaten de iyi bir hatip ve dsp'nin oy oranlarını arttırma potansiyeli olan bir lider. bu nedenle, kılıçdaroğlu vakit kaybetmeden seçim ittifakına onu ve partisini (dsp) dahil etmeli.
 • en cok milletvekili veren partiyle ittifak yapmaya hazir oldugunu ilan eden sozde dsp genel baskani. adeta rte'ye gel beni kullan, dsp'yi ayagina paspas yaparim, yeter ki beni vekil yap diye zarf atiyor.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…fakta_yer_aliriz.html
 • ittifakli sistemde partilere oy verilmeye devam ettigini bilmeyen fikra gibi parti baskani.

  yeni sistemde milletvekilleri once ittifakin toplam oyuna gore dagitiliyor sonra da ittifak icinde partilerin oyuna gore. yani dsp, akp-mhp ittifakina katilirsa istanbul, ankara, izmir gibi yerlerde veya secimin ucu ucuna gittigi yerlerde belki 1 milletvekilligine etki eder. o da kendisine degil akp'ye kazandirmasi seklinde.

  kendisinin milletvekili koparabilmesinin tek yolu gizli ittifak yapmak. yani dsp secime girmeyip akp'yi destekleyecek ve kendisi akp listesinden aday olacak. bu zaten eskiden beri varolan bir olay. hatta 2007'de chp'den listeye girip bedavadan 12 vekil almislardi.
 • "kim daha fazla vekil verirse onunla ittifak yaparız" sözleriyle siyasi omurgasızlığın resmen vücut bulmuş bir hali olduğunu gösteren şahsiyet. dsp'nin ecevit'ten sonra böyle kişilere kalması tam anlamıyla bir trajedi. kaldı ki yeni ittifaklık sisteminde sadece bir parti üzerinden aday gösterilmeden bir blok altında herkes kendi partisinden aday gösteriliyor. yani dsp'nin oyu en fazla 0.1 veya 0.2 civarlarında olması kuvvetle muhtemelken, ideolojini ve duruşunu paspas etmenin gereksizliğini anlamak mümkün değil. ki hangi cepheye dahil olursan ol, zaten tek bir vekil bile çıkartacak oy alamayacağın malum. hani "biz de bbp gibi akp adı altında seçimlere girelim bize de bedavadan bir kaç vekil versinler" hevesi varsa, akp onlara ancak avuçlarını yalatır. kaldı ki bu omurgasızlıktan sonra chp bile böyle bir şahsiyetin lideri olduğu oluşuma vekil hibe ederse yazıklar olsun onlara da. ama bunu rüyalarında bile görebileceklerini hiç sanmıyorum dsp böyle vizyonsuz kişilerin elinde bir ömür tabela partisi olarak kalmaya devam eder.