şükela:  tümü | bugün
  • şu sıralar davranışsal iktisat alanında hazırlamakta olduğum bir paper vesilesiyle en sonunda tanıştığım, moleküler psikiyatri alanında doktora çalışmasını tamamlamak üzere olan bilim insanı. çiçek gibi adam. geçenlerde bir gazetede gördüğüm çarpıcı akademik çalışmanın mimarı kendisi. bu çalışmasıyla ilgili uzun uzun konuşma fırsatımız oldu. klasik bilim adamı formatının çok dışında, nevi şahsına münhasır birisi. muhabet ilerledikçe çok sıkı bir beşiktaş sevdalısı, sağlam bir heavy metal dinleyicisi olduğunu öğrendim. türkiye’nin yetiştirdiği önemli bilim adamlarından biri olacağı muhakkak. inşallah bir gün türkiye’ye döner de tekrar karşılaşırız.
  • çalışmaları kullanıcılar tarafından ilgi ile izlenen bilim insanı. bizce de yararlı hocam, araştırmaya devam et.

http://www.sciencedaily.com/…11/07/110712093856.htm
  • eğer doğruysa bipolar bozukluğun iyileştirilmesi yolunda adım atan başarılı insan.

http://www.radikal.com.tr/…d=1112027&categoryid=118
  • psikolog bir arkadaşım vasıtasıyla haberdar olduğum şizofreni kimyasına dair önemli çalışmanın mimarlarından değerli bilim adamı.
    http://www.schizophreniaforum.org/…tail.asp?id=1802
    daha önce kendisiyle konuşmamızda, önder hocam beynin fiziğine minimalist çizgilerle bakmalıyız dediğinde neyi kastettiğini tam olarak anlamamıştım. bu çalışmanın detaylarını arkadaşlarımla tartışınca, beyinin dünyasını anlamak için matematik denilen formel düşünce yapısını bir süreliğine dışarıda bırakmak zorunda olduğumuz gerçeğini daha net görebilme şansım oldu. çünkü, beynin çalışma yapısını anlamada matematik göreceliliği yetersiz kalabiliyor.
  • kaliteli adamdır. bilim dünyasında katkılarını tek tek buraya yazmanın gerçekten anlamı yok, birazcık google search ve çok az ingilizce ile bırak türkiye'yi, ülkeler üstü bir düzeyde ne kadar kaliteli bir bilim adamı olduğu zaten anlaşılır. ama onun dışında, kendisiyle arkadaşlık kurma şansına nail olmuş bir insan olarak şunu diyebilirim ki, güzel insandır.

bir kere beşiktaşlıdır ki bu bile pozitif ayrımcılık sebebidir. şahane çiğ köfte yoğurur (etti mi sana iki), ama hepsinden öte, samimiyetle, bu zamana kadar tanıdığım onca tanıdığım insana nazaran, bunca başarıya rağmen inanılmaz mütevazidir. kısa zaman içinde de olsa dostumdur, kardeşimdir. iyi ki vardır.
  • adamı durduramıyoruz, literatüre kendini yazdırmadan duramıyor sevgili beşiktaşlı önder bey. şimdi de alzheimere el atmış
  • metal müzik tutkunu, beşiktaş taraftarı genç bilim insanı. bazı makaleleri dünyanın en saygın bilim dergilerinden olan nature'da yayınlanmıştır. şu sıralar harvard'da kronik travmatik ensefalopati üzerine çalışmaktadır.
  • endocannabinoid system(endocannabinoid sistem) üzerinde deneyler yapmış thc ile ilgili deneyleri ile ilgimizi çekmiş güzel insan. şuanda da cte (kronik travmatik ensefalopati) üzerine çalışmalar yapıyor. kendisi bilimin cesur şövalyesi. lobilere karşı tarafsız bilim için mücadele ediyor. çalışmalarını takip ediyorum. türkiye'den böyle güzel bilim insanlarının çıkması hoş gerçekten.
  • kuzenimin lise arkadaşından mütevellit olarak uzun yıldan beridir tanıyorum.ailesine kadar tanıdığımdan dolayı annesi,babası ve kardeşi kendisi gibi çok iyi ve tatlı insanlardır.
    üniversite hazırlık döneminde genetik müh.olacağını söylerdi.
    "bende türkiye bu mesleği yapamazsın yurtdışına gitmen gerektiğini söylerdim"
    o ise " mesleğimi burada değil yurtdışında yapacağım derdi"
    ve yıllar geçti azmetti,mücadele etti ve dediğini yaptı
    kendisini tanıdığımdan ve başarılarından dolayı çok mutluyum
    başarılarının artarak devam etmesini dilerim
    benim gözümde geleceğin (bkz: prof.dr. aziz sancar) dır

geçtiğimiz günlerde kuzenim istanbul'a geldiğinde muhabetti geçti.derken arayayım dedim
    googledan aradığımda bulduğum numarayı aradım.tel'e çıkan önder di.nasıl mutlu olduk kuzenle birlikte sormayın gitsin uzun uzun konuştuk.önder'i nasıl tanıdımsa hala aynı