1. 90lı yıllarda türkiye'de yapılan erkek güzeli (yakışıklı erkek) yarışmalarından birinde 3. olan, fakat heyecandan ağladığı için yarışma sonrası en çok iş yapan manken kişi. bi süre magazin dünyasında yer aldığını ve defilelerin aranan kişilerinden olduğunu biliyoruz.

edith aydur: üç yapraklı yonja formatına dönüşmüş kişi. (bkz: vay bana vaylar bana)
  2. miami de okumaktadır kenidisi deh$et verici bir güzelliğe sahiptir ayrıca selin toktay gibi birçok mankenle birlikte olmu$tur, bir zamanlar iyi aranan mankendi $imdilerde ne yapmakatdır bilinmez...
  3. kendini beğenmiş biri. bir arkadaşımın evine kendi posterlerini yapıştırıp "herkese göster de erkek görsünler" demiş bir insan.
  4. aradan geçen zamanla, amerika'nın aile boyu porsiyon hadisesine kurban giderek midir bilinmez, semirmiş, tosuncuk olmuş, yanına da solaryumdan koyu turunculaşmış teni sayesinde pek bir göze çarpan mavi gözlerinden başka bir şeyi kâr kalmamış olan kişi.
  5. favori deyişi "gercekleri tarih yazar tarihide galatasaray / atam izindeyiz" olan insan. (bkz: yonja) bir arkadaşı da o'nun için şöyle yazmış : "playboy olunmaz playboy dogulur lafini gunumuzde doludizgin yasatan onder kardesim"
    oldukça ilgi çekici bir adam olduğuna kanaat getirip web sitesine daldım. resimlerim bölümünde "babam&annem ciragana gitmeden once.jpg" isimli bir fotografa rastladım, peki dedim. iyi eğlenceler.
  6. yonja da eğlencenin yeni adı. web sitesi de varmış, demek ki eğlenmeye devam edeceğim.
  7. zamanının en taş heriflerinden biriydi, şimdi de muhtemelen öylemiş ama helin avşar ile evleneceği yazıyordu gazetede, soğudum gitti.
  8. iyi yere dükkan açmıştır.
    süreyya yalçın'ın yeni kocasıdır.

önder bekensir hakkında bilgi verin