• istanbul, alibeyköy'de enfes lezzetli dürüm ve ızgaraları olan mekan...
    ciğeri gerçekten muazzam.. közlenmiş soğan inanılmaz..
    hafta sonu çok kalabalık oluyo ama değer..
  • (bkz: olsa da yesek)
  • trileçeyi meşhur eden mekan.
  • varoş semtin yağız dürümcüsü. hafta sonu akşamları yer bulmak neredeyse imkansızdır. fiyatları makul, içerisi temiz, kebap, dürüm ve ciğerleri başarılı. künefe yi 20 dk beklemeyi göze alarak denedim ama beklediğime değmedi, başarısız. park problemi yok. alibeyköy endüstri meslek lisesi yanındadır.
  • alibeyköy'e yolu düşenlerin şayet açsa uğrayacakları 2 yerden biri. (diğerini sormayın bilmiyorum ama illa ki vardır.)
    unutmadan ramazan menüsü 50 tl.
  • sahipleri doğulu değil göçmendirler, ustalarını iyi seçerler. kebaptan kazandıklarıyla rüzgarı yakalayıp inşaat işlerine el atmışlar. alibeyköy de yemek yenilebilecek en iyi yerdir diyebiliriz.
  • sahiplerinin ismi onur ve doğan'dır. dalga geçmek için söylemiştim, garsonlardan biri "doğru tahmin" dedi. ahahah süperim.

(bkz: yumatu)
    (bkz: yes kardeşler)
  • dün tesadüf o civarlarda acıktık ve ondo'yu görünce durduk, dışarıdan pek çöp duruyordu ama öyle çıkmadı

vale arabamızı alınca demek içerisi baya doldu diye düşündük, öyleymiş

çöp şiş'i çok beğendik, mezeler de gayet güzeldi

fiyatlar da öle çok pahalı değil, gidilesi, görülesi, anadolu yakasında uzunlar kebap neyse sanırım avrupa'da da ondo o.
  • baştan söyleyeyim uzaklardan gelinip yemek yemeye değecek bir yer değil. çöp şiş ve ciğer şiş için konuşacaksam kesinlikle beklediğinize değmez. ciğerler büyük kesilmiş, çöp şiş az pişmesine rağmen kuru ve yavandı. yediğim en güzel şey pişmiş soğandı.

sucuğu ve fıstıklı kadayıfı güzel görünüyordu. eğer alibeyköye işim düşerse ancak, bu ikisini denemek için tekrar giderim. ama özellikle gidilecek bir yer değil.

edit: bir de sanırım herşey de sumak var.
hesabın var mı? giriş yap