şükela:  tümü | bugün
 • beyzbol konulu, diğer spor animeleri gibi farklı konulara sapmadan ilerleyerek hemen hemen bütün bölümleri maçlarda geçen, her halükarda kazanan karizmatik bir pitcherın etrafında dönen oldukça başarılı bir anime.
 • sayesinde beyzbol kurallarını ve ingilizcedeki terimlerini öğrendiğim " beyzbol bilmem kaç kişiyle oynanan ve sonunda hep tokuchi'nin kazandığı bir oyundur " temalı eh işte bir anime.

  hayır, spoiler değil! zaten ilk saniyeden söylüyor böyle olacağını.
 • süper zeka ürünü olan anime gerçekten çok efsane tek eksik noktası yan karakterlerin solda sıfır kalması. tokuchi allah gibi bir şey beyzbol allahı. absürd deil ama mantıklı bir şekilde yazmış mangaka.
 • beyzbolun bomboş bir oyun olmadığını sayesinde gördüğüm faydalı bir anime.
 • güzel ama yarım kalmış anime. ikinci sezon lazımdır.
 • tanıtımı, animeyi tarif etmek için yetersiz kalmış. death note'dan sonra ilk kez arka arkaya 10 bölüm izlediğim animedir. çizimleri, sürükleyiciliği en önemlisi stratejisi beni benden aldı. (kumarbazın her maç için başkanla iddiaya girdiği, şartların sürekli değiştiği başka bir anime izlememiştim)
  öncelikle beyzbola merakınız varsa çok dikkatinizi çekecek bir anime. (ben çocuklğumdan beri beyzbol filmleriyle büyüdüğüm için çoğu kurallarını öğrenmiş, çocukken de arkdaşlarla kozalaklarla beyzbol oynamış biri olarak çok etkilendim.
  anime diğer spor animeleri gibi bir maçın bir dakikasının bir bölüm anlatıldığı diğer animelere benzemiyor( ayrıca maç dışına da çok çıkmıyor. hikayenn geçtiği yer genel olarak saha).ya da animede süper güçler, atışlar ya da süper yetenekli bir karakter yok. ama asla kaybetmeyen bir karakter karşımızdaki. hikaye, tipik gıcık, kendini beğenmiş ve takım tarafından sevilmeyen bir baş karakter etrafında dönse bile daha sonraları herkes gibi sizde ısınıyorsunuz bu figüre. en önemli özelliği ise atıcı olan tokuchi, maç esnasında oyuncuların hareketlerini analiz edip onlarla resmen akıl oyunlarına giriyor. yani bu sefer kesin hızlı bir top atacak diye bekeyen vurucuya çok yavaş bir top fırlatabiliyor.
  spor animesi sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gerekir, slam dunktan sonra en başarılı animedir benim için...(bu arada posterine bakınca çizimleri kötü olarak düşünmeniz sizi yanıltır çünkü son zamanlarda izlediğim en iyi grafiklere sahip yapım one outs)
 • ılk basta beyzbol animesi diye pek ilgimi cekmedi ama death note a benziyor diye bir bakayim dedim ve iyi ki de izlemisim. biraz beyzbol bilgisi gerekiyor bazi sut cesitleri var,terimler var ama zor degil 1 kere baksaniz yeterli internetten. tou tokuchi 77 numarasiyla sizi etkileyecegine eminim mutlaka izleyin
 • yanlış hatırlamıyorsam bir gün içersinde izleyip bitirdiğim anime. epey iyiydi diye hatırlıyorum. akıl oyunları, beyin fırtınaları sevenler mutlaka izlesin.
 • altı bölüm izledim. müzikler falan amerikan lise dizisi havası taşıyor biraz. tokuchi'nin aynı zamanda kumarbaz olması daha da renk katıyor diziye. ama kendi takımındaki oyuncular bu kadar mı mal olur be kardeşim. tokichi attırmıyor ama adamlar da tık yok 0-0-0-0-0 gidiyor maçlar. hayır kendisini takıma getiren oyuncu da kaliteli bir oyuncu, iyileşti ama atış yaptığını bile göremedik. neyse ilerleyen bölümlerde göreceğiz. genel olarak güzel bir anime. geçer not alır.
 • death note dan sonra ikinci sırayı alabilir bana göre.akıl oyunları sevenlere death note dan sonra ilaç gibi gelecektir.
  tanım: finali berbat olan anime.