aynı isimde "one piece (dizi)" başlığı da var
 • “one piece”, korsanlar kralı god rodger’in ölmeden önce son anda gizli bir yere sakladığı hazinenin adıdır. lufy, bir gün korsanlar kralı olmayı düşleyen afacan bir çocuktur. sihirli meyvayı yediği için, bedeni bir lastik gibi esneyebilmektedir. zolo, üçlü kılıcı kullanan genç bir dövüşçüdür ve dünyanın en güçlü savaşçısı olmak istemektedir. nami’nin yön belirleme konusunda çok özel bir yeteneği vardır ve dünya haritasını tamamlamayı hedeflemektedir. farklı hedefleri olan bu üçlü biraraya gelirler ve yeteneklerini birleştirerek “one piece” adlı değerli hazineyi bulma yolunda çok ilginç ve zorlu bir maceraya atılırlar. (kaynak: filma.com.tr)

  star tv'de sanırım lastik adam olarak yaklaşık bir yıldır yayında olan ama ancak bir kaç gün önce rastlayabildiğim bu japon çizgifilmi duyduğum kadarıyla yurtdışında da oldukça sevilen bir seri. ama seslendirme çalışanları sağolsunlar güzelce içine etmişler dublajlarıyla birlikte. ruhsuz ve yapmacık dublajların yanı sıra anlamsız ve takip edildiğinde alakasız diyaloglar oluşturan cümleler içeriyor:

  -sahildeki her tekneler batmış.
  -(karşıdan yara bere içinde bi adam gelmektedir) rahat ve güvende misin? (kısaca iyi misin demek istiyor)
  bazı yerlerde dublaj yapmayı unutup japonca seslerin gelmesi de cabası.

  "hehe sadece çocuklar izler bunları boşver uğraşmaya değmez" diyerek fazla fazla uğraşılmamış veya "eşek kadar adam olmuş çizgifilm derdine düşmüş" dedirtebilen bu çizgifilmin sadece bir bölümünde iki adam ölüyor, birinin vücudu kılıçla parçalanıp sonra dikiş atılıyor, kızın biri adamın ağzına tüfek namlusu dayıyor, adam da o namluyu ısırarak parçalıyor. yakında bir çocuk ben lastik adamım diyip camdan atacak kendini, hissediyorum bunu.
 • (bkz: roronoa zoro)
 • star tarafından cumartesi ve pazar günleri sabah ve öğlen yayınlanan anime dizi. kesinlikle çocuklara göre değildir ve dublaj hataları da yetişkin izleyicileri çılgına çevirecek cinsten. karakterlerin sesleri bölümden bölüme değişmekte. yakaladığım bariz bir dublaj hatası şöyle.
  kafasına ödül konulmuş birinden bahsedilirken bunun yerine "kafası fiyatlı" denmekte. seride kan gövdeyi götürmesine rağmen nedense çocuklar için uygun görülmüş halbuki bizim çocukların japon çocuklarına yetişebilmeleri için daha çok ekmek yemeleri lazım.

  edit: hafta içi saat 8:45 gibi başlayan çizgi kahramanlar kuşağında da yayınlanmakta. sanırım hafta içi tek bölüm... hafta sonları ise iki bölüm birden yayınlanmakta.
 • star'ın artık yayınlamadığı anime.*
 • rtuk karariyla star'a uyari verdiren dizi. sihirli meyvalar dizinin temel kavramlarindan biridir. meyvalar yiyen insanlara cok degisik ozellikler verir. kahramanimizin yedigi lastik meyvasi disinda, yapismazlik (bence teflon), ayrilma ve duman meyvalari gibi abuk meyvalar vardir. rtuk de bu duman meyvasini yiyen arkadasa takmistir. duman meyvasi yiyen arkadas ucer beser puro icen ve dumana donusebilen bir polistir. sigara reklami yapildigi iddia edilmistir aksine filimdeki en kotu adamlardan biridir bu puro icen arkadas. dizinin kahramanlari ise sirinler gibi gezerler. yediklerine ictiklerine dikkat ederler. hatta gemilerinde bir portakal agaci vardir. yemek dizide cok buyuk yer tutar. hatta ekibin uyelerinden biri cok basarili bir ascidir ve "one piece" hazinesini aramasinin nedeni dunyanin butun balik turlerinin bu hazinenin bulundugu denizde bulunabilmesidir. bu ahci arkadas isine o kadar sadiktir ki dovusurken ellerini kullanmaz.
  kahramanimiz obur, korkusuz ve naif bir tiptir. japon kemal sunal'i denebilir. kendini gercek anlamiyla tehlikenin icine atar (kollarini sapan gibi kullanarak). dizinin ilk 60 bolumu boyunca kimse olmemistir (yasli bir ejderhayi bir tarafa koyarsaniz) ancak tarantino filimleri gibi kan akar. dizi hakkinda daha detayli bilgi icin ingilizce fansub'ini yapan gurubun sayfasina bakilabilir:
  http://kaizoku-fansubs.com/
 • ana karakteri monkey d.luffy one piece hazinesine ulaşmak ve korsanların kralı olmak istemektedir. bu yolda yanında nami, roronoa zoro, sanji ve usopp vardır. bunlar nakamadırlar bir nevi aitlik, kankalık bildirmektedir bu sözcük. dizinin bence leziz bi tarafı varsa o da karakterlerin çıldırmış egoları olmayan, gamsız adamlar olmasıdır. izlediğim her bölümü de gayet keyifli izlenmeli dediğim anime.
 • ayrica mangasi da scanlation olarak bulunabilir.
 • (bkz: gomu gomu nooo)
  (bkz: luffy)
  (bkz: roronoa zoro)
  (bkz: nami)
  (bkz: usopp)
  (bkz: sanji)
  (bkz: vivi)
  (bkz: carue)
  (bkz: chopper)
  (bkz: nico robin)
 • 4. filimi cikmistir. kaizoku fansubs tarafindan cevrilmistir.
 • su ana kadar görülen en başarılı ve istikrarlı fansub çalışmasının yapıldığı animedir.
hesabın var mı? giriş yap