şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yine bizzat eiichiro oda sorumluluğunda hazırlanan ve 15 aralık 2012'de japonya'da gösterime girmesi planlanan 12. one piece filmi.

  eski ve hayvan gibi güçlü 'z' adında bir marine amiralinin, ancient weapons ile eşdeğer güçte bir marine silahını çalması ve sonra tabii ki mugiwara tayfasıyla kapışmasını anlatıyor. new world dolaylarında geçecek olan ilk film olmasıyla dikkat çeken ve çılgınca beklenen film hakkında şimdilik bilinen her şeye şuradan ulaşabilirsiniz:

  [http://onepiece.wikia.com/wiki/one_piece_film_z http://onepiece.wikia.com/wiki/one_piece_film_z]

  not: anlatımdaki yoğun türkilizce kullanımı için üzgünüm, ancak animeyi japonca seslendirme ve ingilizce altyazıyla takip etmeye çalışınca ortaya böyle bir jargon çıkıyor.
 • trailer da internet ortamına düşmüştür.
  http://www.youtube.com/watch?v=pdzey78_x5c
 • one piece'in yeni çıkacak olan filmidir. baştan sona genel senaryosu aşağıdadır.

  --- spoiler ---
  kendilerine "neo denizciler" ismini veren z önderliğindeki bir grup, denizciler'in kalesine girerek "diana kayası" isimli bir kayayı çalar. olayın ardından ortaya çıkan kizaru saldırmadan önce "uzun zaman oldu, zephyr-sensei. lütfen diana kayası'nı geri ver" der.
  z de "sana şu lazer gücüne çok güvenmemen gerektiğini öğrettiğime eminim" der ve dövüş başlar.
  z'nin çaldığı kaya, ada genişliğinde bir patlamaya neden olur.
  kizaru yaralanmaz, z patlama tarafından yutulur.

  birinci bölüm - patlamadan sonra

  luffy ve arkadaşları yeni maceralara giderken, franky'nin kafasından kiraz yemektedirler.
  aniden gökten volkanik küller yağmaya başlar ve çok geçmeden tayfa z'nin denizde sürüklenen bedenini bulur.
  chopper, z'yi muayene eder ve olayı atlattığını, ciddi bir yarası olmadığını söyler.
  chopper z'nin sağ kolunu (smasher - ezici) bulur ve deniz taşından yapıldığını farkeder. her ne kadar z'nin bir düşman olabileceğini düşünse de, ona ilaç verir. bir süre sonra z gözlerini açar.
  başta tayfa z'ye yabancı gelmez, ancak luffy kendini korsan olarak tanımladıktan sonra, z'nin davranışları tamamen değişir ve gemiye zarar vermeye başlar.
  luffy, zoro ve sanji z'ye saldırır ve o sırada "neo denizciler"in diğer üyeleri olay yerine gelir. liderlerini arayan diğer adamlar da kavgaya karışır.
  bins ve ain, franky ve nami'ye karşı küçük bir dövüş gerçekleştirir. z, luffy'yi deniz taşından yapılma koluyla yakalar. luffy, "korsanlar kralı olacağım!" sözlerini söylerken, z gemiden ayrılır ve adamlarına sunny'yi bombalamalarını emreder. sunny, "coup de burst" sayesinde bizimkileri kurtarır.
  z adamlarına bir tapınağa gitmelerini ve dinlenmelerini söyler.
  bu sırada, denizci karargahı z'yi yakalamak için bir strateji geliştirir.
  amiral akainu, bir grup denizci'ye eski hocasını ortadan kaldırma görevini tamamlamalarını söyler.
  hasır şapkalar, gemilerini tamir etmek için yakınlardaki bir adada konaklarlar. ardından dağılırlar. robin, usopp, nami ve chopper z hakkında bilgi toplamak için bir bara giderler. luffy, sanji, zoro ve brook dinlenmek için bir sıcak su kaynağına giderler. franky ise takviyeler yapmak için gemiyle birlikte kalır.
  sıcak su kaynağında, luffy ve arkadaşları eğlenirken, beklenmedik bir misafir ortaya çıkar. bu kişi eski amiral aokiji'dir.
  bizimkiler aokiji'den rahatsız olurlar, ancak aokiji dövüşmek gibi bir niyetinin olmadığını söyler.
  bizimkiler sıcak su kaynağından ayrılırlarken, aokiji'nin buzdan yapılmış yapay bacağını görürler. aokiji'ye neden akainu ile dövüştüğünü sorarlar, ancak aokiji "bu konuşmaya değmeyecek bir konu..." şekilde cevap verir.
  barda nami, z tarafından kışkırtılan bazı denizciler olduğunu öğrenir. bizimkiler bunları luffy'ye söylemeye giderler, ancak bir grup denizci onları takip eder. luffy haoshoku haki kullanır. denizciler'den sadece biri ayakta kalır ve o da z ve denizciler arasındaki savaşı anlatmaya başlar.
  aokiji, hasır şapka korsanları ile buluşur, onlara z'nin geçmişini ve bitiş noktası'nın ne olduğunu anlatır. aokiji'ye göre, z'nin planı, yeni dünya'daki üç bitiş noktası'nı patlatarak büyük korsan çağı'nı bitirmektir.
  bitiş noktaları halk tarafından efsane olarak bilinir. sadece yüksek mevkideki dünya hükümeti çalışanları ve denizciler bu gerçekten haberdardır.
  garp, coby ve helmeppo'ya z'yi anlatır.
  z'nin gerçek adı amiral "kara kol" zephr'dir. karısı ve çocuğu bir korsan tarafından öldürülmüştür. bu yüzden korsanlardan nefret eder. bu olaydan sonra, meyve kullanıcısı olan çok güçlü bir korsan z'nin kolunu keser, ain ve bins haricindeki tüm adamlarını öldürür.
  bahsi geçen korsan shichibukai olunca, z, hükümete kızar ve denizciler'den ayırılı. coby, bir amiral'in kolunu koparacak güçte olan korsanı duyunca korkudan titrer.
  luffy adadaki çölde z ile karşılaşır, ancak deniz taşından yapılmış bir kurşun yüzünden etkisiz hale gelir.
  z, luffy'yi kaldırır ve amacının büyük korsan çağı'nı bitirmek olduğunu söyler. luffy doğal olarak sinirlenir, ama smasher'dan aldığı güçlü bir saldırı sonucu bilincini kaybeder. z bu adadaki bitiş noktası'nı patlatır.
  aokiji, hasır şapkalar'la buluşur ve onlara periyot adası'nı (son ada)işaret eden bir daimi seyir belirleyici verir.
  hasır şapka korsanları elbiselerini değiştirerek periyot adası'na giderler. franky geride kalır. luffy, z'nin peşinden gider. zoro ve sanji, ain ve bins'e karşı dövüşmeye başlar.
  luffy, z'yi yakalar. son dövüş başlar. luffy, smasher'ı kırmayı başarır. z'nin gözlükleri yüzünden düşer. z'nin hayat dolu yüzü ortaya çıkar.
  aokiji gizlice savaşı izler ve "zephr-sensei geri dönüyor..." der.
  şiddetli dövüş devam eder, ancak en sonunda ilerlemiş yaşından dolayı gücü tükenen z, dizlerinin üzerine çöker.
  luffy dövüşü kazanmak üzereyken, kizaru ve altı kor-amiral luffy ve z'yi ortadan kaldırmak için ortaya çıkar. z düşmanları engellemek için öne atılır. aokiji, luffy ve z'nin arasında devasa bir buz bloğu çeker.
  z, aokiji'ye teşekkür eder, "kuzan... bana ölecek güzel bir yer hazırladın" der ve denizciler'e karşı saldırıya geçer.
  kizaru "elveda, zephr-sensei" der ve z'nin üzerine acımadan yasakani no magatama saldırısını gönderir. z vurulurken "borsalinoooo!!" diye bağırır. kor-amiral doberman sessizce ağlar. z saldırı sonucu ağır yaralanır, ancak yine de yere düşmez. "şimdi sana son dersini vereceğim!!" der.
  hasır şapka korsanları karmaşık duygular eşliğinde adadan ayrılır.
  aokiji, z'nin mezarının önünde ağlayan ain ve bins'i teselli eder.
  (son sahne) z'nin çocukluğu gösterilir ve kendi kendine z isimli bir "kahraman" yarattığı öğrenilir.

  --- spoiler ---

  (bkz: copy paste değil alın teri)
 • --- spoiler ---

  one piece serisinin 12. ve en aksiyonu bol filmi. ihtiyar z filmin başında kendisini kurtaran luffy'ye olan borcunu filmin finalindeki kıyağıyla ödemiştir. ayrıca filmin sonunda çalan avril lavigne - how you remind me cover'ı laaps diye oturdu hikayenin sonuna. ama bir animede böyle bir popüler parçanın çalınabileceğini hiç düşünmezdim.

  filmler mangadaki hikayeyi etkiliyor mu bilmiyorum ama animede z sensei hala yaşıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
  --- spoiler ---