şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın en fazla tanınan iki anime/mangasının yıllardır süren ama bir sonuca ulaşmayan karşılaştırması. korsanlar mı ninjalar mı döver geyiğinin manga alemine sıçramasına örnektir.
  • naruto'nun one piece'den hızı alınamayıp takip edilip o an ki yanılgıyla ikileme düşülmesidir. her ne kadar ikisi de içerik açısından zengin de olsa, one piece çok dinamiktir ve sevilmeyen karakterler ya iğrençlik derecesinde kötüdür ya da küstah işe yaramaz tiplerdir. oda sensei karakterleri ve görüntülerini çok iyi oturtabiliyor. ayrıca çizim açısından mangada da one piece daha iyidir. sürekli tekrarlanan karakterler içinn 600 küsür bölüm boyunca daha realistik ifadeler ya da shojou dantelleri, kelebekleri beklenemez tabii ama one piece'e quirky çizimler yakışıyor. film olsa karayip korsanlarına rakip olsa derdim ama o karakterlerin karşılığı olamaz bence. ve çok pahalıya patlayacağı kesin.

naruto'yu bir noktadan sonra bıraktım. çünkü gerçekten bıkkınlık veriyor. ve tekrara varıyor. bleach'i ikinci sıraya koyardım ama rukia hikayeden koptuktan sonra anlamsızlaştı. yine kayboldu falan. savaş sahneleri olarak da naruto bleach'e göre daha başarılı. one piece'se soluksuz takip ediliyor. ama ben yine kılıç tabanca tercih ettiğimden bir numara dogs: bullets & carnage. ayrıca katekyo hitman reborn bleach'ten daha çok tercih ediyorum.
  • dragon ball ve türevi mangaların en büyük sıkıntısı seri ilerledikçe belli bir noktadan sonra konu sıçar, olay örgüsü boka sarar ve hep daha güçlüsü ve karakterlere buff basmaya döner. naruto da bundan muzdariptir, bleach de ve daha niceleri ama one piece öyle midir? bölüm sayısı yüzleri buldukça one piece güzelleşir, hikaye efsaneleşir.
  • one piece'in naruto'ya gomu gomu no pistol'le vuracağı karşılaşma.

not:galatasaraylıyım.

not2:pardon bu entry'nin sonuna koymuyorduk böyle, di mi?
  • naruto içerik bakımından daha zengindir. jutsular, geçmişte yaşananlar bakımından. ama sürekli kendini tekrar eder ve anlamsız güçler serinin akışını düzeltmesi için anlamsızca ortaya çıkar.
    one piece ilerledikçe üzerine bir şeyler koyar. geçmişi geleceğine benzer ama arada muhakkak farklılıklar olur. güç dengeleri iyi oturtulmuştur, torpil de fazla yoktur.
  • bir dövüşün kırk bölüm sürdüğü naruto ile 500 küsür bölümde hikayesinin ancak yarısına gelebilmiş olan one piece'in karşılaşmasıdır.

her boku karşılaştırmaktan zevk alan insanımızın son gözdesidir.

(bkz: anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı)
  • fullmetal alchemistin aralarından sıyrılarak yükseldiği karşılaştırma olacaktır.
  • one piece ' in naruto 'yu parçalamasıyla sonuçlanacak karşılaştırmadır.

2011 yılı manga satış rakamlarına bakıyoruz ve one piece gerçekten parçalamış.

one piece 37,996,373

naruto 6,874,840.

evet 37 milyona karşılık 6 milyon ile neredeyse altı kattan daha fazla satış rakamı farkı var one piece ile naruto arasında.
    dağılabilirsiniz

http://www.animenewsnetwork.com/…pan-by-series/2011
  • bir one piece hayranı olarak one piece'in daha iyi olduğunu söyleyemeyeceğim karşılaştırma çünkü naruto'yu okumadım. bu başlık altında one piece'in daha iyi olduğu görüşü yaygın olmasına rağmen sözlükte one piece başlığı 16 sayfayken naruto başlığı 41 sayfadır.
  • filler çöplüğü, emo ve gay karması naruto'nun nasıl olur da efsanevi one piece ile karşılaştırılabildiğini öncelikle anlayamıyorum. one piece, naruto'yu defalarca cebinden çıkarır.

şu diyagramlar herşeyi açıklar sanırım:
    http://global3.memecdn.com/…ory-diagram_o_88614.jpg