*

şükela:  tümü | bugün
  • outdoor reklamcılığının teknik elemanlarından. cam alanlara yapıştırılan bir malzeme. içerden yapıştırılır. dışarıdan görünür.
  • üzerinde delikler olan, digital baskı yapılabilen bir malzeme. cam yüzeyler üzerine dışarıdan uygulanır. arka yüzü genellikle siyahtır. dışarıdan bakıldığında içerisi görünmez, içeriden dışarısı görülebilir demek isterdim ama ne yazıkki tam da öyle değil. camın hangi yüzü daha aydınlıksa o taraftan bakıldığında diğer taraf görünmez. yani gündüz güneş ışığı içerideki aydınlatmadan çok daha fazla olduğu için içeriyi göremezsiniz fakat ne zamanki güneş batar, bu sefer dışarısı karanlık olduğu için içerisi kabak gibi ortaya çıkar ve malzeme üstündeki baskı da farkedilmez olur.
  • (bkz: folyo)
  • eğer solvent bazlı boya kullanan bi makinanız varsa ve bu malzmeye baskı yapıyorsanız kafayı bulmanız işten bile değildir. nerden mi biliyorum?
  • ne olduğu belirsiz bir programla iki resmi birleştiren ama benim bilgisayarımda resimlerden sadece birini görebilmemden dolayı "evet şubenin camına sadece bunu yaptırmak istiyoruz " dediğim, gerçek ortaya çıkınca herkes tarafından eleştrildiğim bu sayede ne olduğunu öğrendiğim türkçede " cama giydirme " dediğimiz olay, olgu.