şükela:  tümü | bugün
 • ziyaretçilerin ego doldurdukları benzin istasyonlarıdır.
 • oldukça tehlikeli olduğunu düşündüğüm testlerdir. şöyle ki kimse mmpi roschard ya da beier test sonuçlarının psikiyatristi ya da psikoloğu dışında birinde olmasını kabul etmez. ancak bu testler aracılığıyla olan şu ki tüm kişilik bilgilerinizi tüm internete armağan ediyorsunuz. facebook skandalı düşünüldüğünde çok paranoyakça olduğunu düşünmüyorum. 1984 demeden de entrymi bitirmek istemiyorum. esen kalın psikopatolojilerinizi saklayın.
 • hani onedio'da gezinirken saçma sapan testler ve/veya testlerde saçma sapan sorular görüyorsunuz ya işte o sorulara (ve tabii ki diğerlerine de) vermiş olduğunuz cevaplar sizin özel hayatınıza ve özel hayatınıza ilişkin tercihlerinizi içeriyor.

  bu tercihlerinizin depolanması (bilgilerinizin değil buraya dikkat) kullanıcıların profillerine ilişkin olarak bir takım sonuçlara ulaşılmasını sağlıyor. bu veri toplama sistemi özellikle 'kişisel verilerin korunması kanunu'nun yürürülüğe girmesinden sonra çok önem arzediyor. zira bu şekilde kanunun yasakladığı herhangi bir eylemi gerçekleştirmeden ulaşılmak istenen bilgilerin tamamına en ufak bir risk taşımaksızın erişilebiliyor.

  bu sayede edinilen veri en çok anket şirketlerine yarayacaktır tabii ki. ancak malum olduğu üzere bilgi önemli bir silah ve eğer nasıl kullanacağınızı biliyorsanız da en güçlüsü.
 • (bkz: barnum etkisi)
 • ya şaka gibi. dolar olsan kime yükselirsin nedir çıldırıyorum. link
 • bir girince çıkış yokmuşcasına daha fazlasını istediğin testler. kara delik.
 • herkesi mutlu etmeye çalışan testlerdir
 • son kullanıcı açısından saçma ve zaman kaybı olan testlerdir. şöyle ki,
  bu testlerin temel amacı internet reklamcılığında doğru demografi seçimi yapabilmek için kullanıcı verisi toplamaktır. bu toplanan veriler kişiselleştirilmiş reklam gösterme kurallarınca işlenir ve size en uygun reklamlar gösterilerek reklamveren için maksimum dönüşüm ve roi sağlanır.

  dikkat ettiyseniz hemen hemen her testin ilk sorularında önce cinsiyetinizi ve yaş aralığınızı sorarlar. içeriğe göre başka kişisel bilgi aldıkları da olur tabi ilerleyen sorularda. sizden gelen bu veriler, cookie ve client side (istemci taraflı) veriler ile işlenerek ilgi alanlarınıza en uygun olabilecek reklamı görmeniz sağlanır.