şükela:  tümü | bugün
131 entry daha
  • çok doğru; neye bozuldunuz ??
  • maddelerin her biri anılarımı canlandırdı.
    tanım: eski sevgilim.
  • suç olduğunu düşündüğüm için https://www.ihbarweb.org.tr/ adresinden şikayette bulunduğum sıçmık tespit.
  • erkeği kadınından da ziyade insanlık olarak aşağılayıcı bir başlık nasıl izin veriyorlar anlamak güç.
  • tdk'deki orospu sözcüğünün karşılığını eleştirmek için karşı cinse saldırmaya gerek var mıydı? içerik nedir, ne değildir?

içerik dediğin şey ya bilgi verir ya eğlendirir ya da düşündürür. başkaca da bir alternatif yoktur. burada düşündürücü bir şey yok; ilk akla gelen saldırı mekanizması işletilmiş. bilgi zaten vermiyor. güldürmenin yanından geçmeyip irite ediyor. dolayısıyla bu bir içerik değildir, en fazla çöptür.

ilk soruya dönersem; bir şeyi eleştirmek için eleştirilecek başka utanç verici şey yapmaya gerek yok. sadece başlıkta değil, detayda da 'yavşak yavşak' gibi argo söylemler var. ne amaca hizmet ettiği, ne başardığı belli olmayan ve cinsiyetçi söylemler içeren bir yazı.

cinsiyetçiliğin her türlüsüne karşıyız da avamlaşmadan da karşı gelinebilir. içerikçi olduğunu varsaydığım bu meslektaşıma bir şeyi eleştirirken bile kendini güzel ifade etmenin önemli olduğunu anımsatır kaçarım.

çirkin yazı.
  • bir cok kezbanin
    `sen gercekten cok iyi bir insansin ben seni haketmiyorum`
    `bilmiyorum kafam karisik biraz zamana ihtiyacim var`

gibi sebeplerden iliskilerini bitirip, bu tarz yasayan erkeklere prim verdiklerinden, yedikleri kuskulerin feryat figani.

yazida sayilan maddelerin bir tanesi bile karsidaki insandan (kadin erkek farketmez) uzak durmak icin yeter sebepken, sizler boka konan sinekler gibi yapisiyorsunuz. adam da veriyor küsküyü, veriyor coskuyu.

mal misiniz? evet boyle tiplere prim vermeye devam ettikce malsiniz. arabesklik, kezbanlik ruhunuzda var. okurken ben cok eglendim. ellerinde peceteler ile aglayan en yakin arkadasina stalk yaptiran kezbanlar geldi gozumun onune.

sonuc olarak onedio daki bu yazi icin, kezban lugatindan bir ozlu soz ile siz kezbanlara gonderme yapmak istiyorum.

(bkz: alemin derdi ben olmusum, demekki zamaninda iyi koymusum)
  • ılk basta zaytung haberi sandığim içerik. "orospu" kelimesini insanlar iki kişilik ortamlarda bile fısıltı ile kullanirken kitlelere ulasan bir platformun bu denli açıktan sansürsuz kullanması ahlakın hakikaten çöktügüne dair en açik gösterge.
    yaziyi hazirlayan kişi muhtemelen birlikle olduğu erkek tarafindan benzer seylere maruz kalip bir öfke patlamasiyla yazmis ancak editöru vs yokmu bunu sayfaya eklemisler.
    bu anlamda gelecek çok endişe verici...
  • (bkz: onedio ne amk)
  • zamanında yazılmıştı

(bkz: bir erkeğin patlak olduğu nasıl anlaşılır)
  • adamlar hakkaten erkegin orospusunu kaşarını yazmışlar. bu yazıdan alınan erkek kaşardır net.
9 entry daha