• onedio'nun sosyal medya içerik üretme kapsamında yaptığı iş. aslında bir rezalet.

birkaç dakikalık bu videoda, halihazırda zaten obez olan, artık medyanın bir kurmalı oyuncağı haline gelmiş efe koçyiğit'e brokoli, sebze suyu, salata vb. yedirmişler ve çocuğun bunlara "iğrenç" "öhh" "alın bunu önümden" demesi ve komedi kahkaha gülmece amaçlanmış.

https://www.facebook.com/…m/videos/1752626598133307

komik olduklarını zannetmişler ama rezalet bir içerik ortaya çıkmış.

birkaç sene sonra obezitesi sebebiyle sosyal, psikolojik ve fizyolojik olarak büyük sorunlar yaşayacak bu çocuk için çok akıllıca bir içerik olmuş.

başta ailesini ve sonra da onedio'yu kutlarım.
  • medeni bir ülkede sosyal hizmetler çocuğu ailesinin elinden kurtarıp tedavi programına alırdı eminim. bizde ise çocuk istismarı kurbanı olmuş.
  • gelen tepkiler üzerine marifetmiş gibi aşağıdaki açıklamayı yapmışlar:

"çekimler aile, psikolog ve diyetisyen denetim ve gözetiminde gerçekleştirilmiştir. ailesi uzman hekim denetiminde efe'nin sağlığı açısından diyet programı uygulatmaktadır. ayrıca ailesi, ulaşım masrafları dışında ücret talep etmemiştir. biz jestiyonda ısrarcı davranarak kıyafet gideri diyebileceğimiz tutarı kendilerine zorla, ısrarla, ricayla iletmek istedik. ilaveten, eğer böyle bir talepleri olsaydı bile gelecekteki eğitim masrafları düşünüldüğünde çocuğuna imkan sağlamak istemelerinde bir sakınca da görmezdik. bilgisi olmadan ailesini itham altına alan, siber zorbalık ile hakaretamiz ifadeler kullananları kınıyoruz."

uzman hekimler gözetiminde diyet programı uygulanan çocuğa, diyet yemeklerinden nasıl da tiksindiğini gösterecek ve kahkahalarla karşılanması beklenecek video çektirilmesi müthiş bir kafa.
  • içerik üretmek ve hit almak adına her şey yapılabilirin göstergesidir. black mirror bölümünden farkı yok.
  • videodaki yemeklerin tadına bakmadım ama izlerken resmen midem bulandı.

nasıl bir ailesi var bu çocuğun? bu nasıl bir sorumsuzluk, nasıl bir rezillik yahu? o çocuğa karşı hiç mi sevgi hissetmediniz? izlerken çocuğun düşürüldüğü duruma hiç mi üzülmediniz, cidden merak ettim.

edit: açmayın, çocuk istismarı var!
  • komik değil.

öncelikle bunu belirtmek istedim çünkü bu çocuk ile varılmak istenen izleyiciye kahkaha attırmak.
    gülünen şey ise çocuğun erzurum şivesi kullanması ve yemeğe düşkün olması.
  • (bkz: obezite)

(bkz: şeker bağımlılığı)

sosyal medyaya içerik üretmek için yaratıcılıktan yoksun ve çok çok yanlış bir yaklaşımla hazırlanmış bir video. umarım bir an önce kaldırırlar.
  • bu çocuğu harciyorlar net!
  • çok fazla eğreti duruyor. şöyle ki bir çocuk önüne konan şeyleri yerken bu kadar igrenmez ne olursa olsun. bence fazla paralar dönmüş çocuğa iğrenc istemiyorum alın yemicem demesi için. tıpkı bi videoda konusmasi düzgün olan çocuğa erzurum şivesi ezberletilmesi gibi. çocuk istismarına buda girer bence.
    not: istismarı yapan kendi ailesi yanlış anlamasın kimse.
hesabın var mı? giriş yap