şükela:  tümü | bugün
 • yakin bir gecmise kadar eksisozluk.com adli, moderator'lerini atan, kaliteyi dusurmek icin elinden gelen yapan forum sitesi turkiye'nin en cok ziyaret edilen turk websitesi iken, onedio.com sol aciktan yardirarak bu taci elinden almistir.

  kanzukcum, ssgcim neymis? kalite onemli miymis?
  eksiseyler'in icat edilmesi de bu sebeple olsa bile onedio'nun yaninda esamesi okunmuyor.

  istatistikler su sekilde efenim:

  1. google.com.tr
  gelişmiş arama seçenekleri ve sade yapısıyla etkili sonuçlar veren arama motoru.

  2. youtube.com
  user-submitted videos with rating, comments, and contests.

  3. google.com
  enables users to search the world's information, including webpages, images, and videos. offers…more

  4. facebook.com
  a social utility that connects people, to keep up with friends, upload photos, share links and …more

  5. onedio.com
  onedio size en iyi, en güncel, en çok konuşulan içerikleri sunar. reklamlara boğulmadan, haber,…more galeri, video ve testlerleri tüketin.

  6. eksisozluk.com
  sözcük ve terimler konusunda kullanıcıların subjektif sunumlarıyla genişletilen sözlük.

  kaynak: http://www.alexa.com/topsites/countries/tr
 • sözlüğün kalitesi bir yana, kalite-ziyaretçi arasında bir korelasyon kurulacak son ülke muhtemelen türkiye olacaktır.

  öte yandan kalite önemliyse bu kalitenin kriterinin nasıl onedio olacağı sorusu hala cevap bekleyen bir sorudur. yani sanki şöyle: ya önerme yanlış, ya da önermenin taraflarından birisi yanlış.

  şuraya da kaliteyi biraz daha düşüren, küçük, şirin bir bakınız verelim.

  (bkz: onedio cehaleti)
 • çünkü onedio resimli. oraya girenler de resimlere bakıp kapatıyordur zaten.sikinti yapacak, kaliye falan sorgulatacak bir durum yok. ha eksinin kendi içinde kalitesi sorgulansin ama onedio ile mukayese edilerek degil.
 • normaldir.onedio'nun öne geçmesi konusunda biraz daha yakın plan çekelim:

  size en iyi, en güncel, en çok konuşulan içerikleri sunar. reklamlara boğulmadan, haber,…more galeri, video ve testlerleri tüketin.

  ...en çok konuşulan içerikleri sunar. reklamlara boğulmadan, haber,…

  ...içerikleri sunar. reklamlara boğulmadan...

  ...reklamlara boğulmadan...

  ''neden burası değil'' sebebi sanırım anlaşılmıştır. siz hala sayfa başına entry arasına kafa sokan stoper gibi reklam koyun. devam...
 • tüm interneti ele geçirmiş buzzfeed çılgınlığının türkiye şubesi olmasından ileri gelir. ben daha annemin, teyzemin ya da anneannemin ekşi sözlük'e girdiğine hiç şahit olmadım. ancak günde en azından birkaç kere onedio'ya giriyorlar, test çözüyor, ilginç* şeyler okuyup vakit öldürüyorlar.

  onedio insanlara eğlence vaat ediyor, karşılığını da alıyor. peki ekşi sözlük ne vaat ediyor? milletin ortak kültür değerlerine hakaret eden trolleri mi sunacaksın insanlara? yoksa futbol konuşurken 2 kelimesinden 3'ü küfür olan holiganları mı?

  sözlük entelektüel karakterini kaybettikçe (ki kaybedeli çok oldu), daha çok düşer aşağılara. yarın sözlük formatını alıp içine az biraz entertainment ekleyen bir girişimci ekşi sözlük'ü tokatlaya tokatlaya tahtından eder. ancak asıl soru şu? yazmak ve kendimize bir şeyler katmak için girdiğimiz bu sitede eğlenceye ihtiyacımız var mı? bence yok. ama bu demek değil ki eğlenceli olmasın. ne yazık ki türkiye'nin gergin ortamı buraya da sirayet ediyor. karşılıklı küfürleşiyoruz, değerlerimize hakaretler savuruyoruz, arada bir iki naif insan çıkıp bizi bilgilendiriyor, hayatımız bu şekilde devam ediyor. yani bu sitede eğlenmemiz pek mümkün değil.

  onedio ne yapıyor? oradan, buradan toplanmış bilgileri gifle görselle süsleyip paketliyor, sürüyor facebook'a. e oradan anneannem de görüyor, lisedeki müdür yardımcısı da. eğlenmeyi vaat ediyor, vakit öldürmeyi vaat ediyor ve karşılığını da alıyor.

  not: onedio'ya neredeyse hiç girmem, çok övmüş gibi oldum ama pek haz ettiğim bi site değil. entry sayımdan ekşi'de ne kadar vakit geçirdiğimi aşağı yukarı anlayabilirsiniz.
 • bu nitelik ve nicelik unsurlarını tartıştıracak bir mesele. örneğin posta gazetesi yaklaşık 300 bin satarken sözcü 279 bin, habertürk ise 204 bin satıyor. posta gazetesi'nin tirajı, diğer saydığım bu 2 gazeteden daha fazla. nicelik bakımından habertürk'e göre göz dolduruyor öyle değil mi? markasal ölçüde ve etkisi anlamında hangileri daha çok ön plana çıkıyor? bu listede emin olun posta gazetesi son sırada kalıyor. listeye daha başka gazeteleri de eklesek durum yine pek değişmeyecekti. ekşisözlük ile onedio markalarını birbirinden çok keskin çizgilerle ayıran özellikleri var. ekşi sözlük kullanıcılarını, onedio kullanıcılarına göre daha nicelikli, daha etkili düşünebilirsiniz. onedio ise at yarışı sonuçlarına bakılan, magazin sayfası müptelalarının ateşini söndüren, iddia tahminleri veren bir posta gazetesi gibi düşünün.
 • en çok ziyaret edilen haber sitelerini gördükten sonra şaşırtmamıştır.

  7. sabah
  8 .haber7
  10. hürriyet
  11. milliyet
  19. yeni şafak
  25. yeni akit
 • (bkz: reklamlara boğulmadan)
  adamlar reklam varsa linke yazıyor, reklam olduğunu bilerek tıklıyorsun. ama teste falan bağladıkları için gene açıp bakıyorsun ve zorla olmadığı için sinirlenmiyorsun.

  bu arada buradaki reklamlara da süre gelmiş, x saniye geçmeden kapatamıyorsun.
  hareket yaptım ama haliyle göremiyorsunuz. neyse ben onedio'ya gidiyorum.
 • çırak ustayı geçmezse sanat ölürmüş. gerçi onedioyu bu günlere taşıyan da sözlüktür biraz. sözlükten alıntıladıkları! içerikler olmasa bu seviyeye gelmeleri çok daha uzun sürerdi.
 • kapitalizmin sonucudur. kapitalizmin tek derdi insanları daha fazla eğlendirmektir çünkü eğlenen insan daha çok harcar. bu yüzden kapitalizmi, show ana haberin renkli yuvarlaklar içine aldığı objelerden tutunda görsel olarak var olan her şeyde görmek mümkündür. dolayısıyla bu kadar kapitalist etkiye maruz bırakılmış insanoğlu doğal olarak daha fazla eğlence arayacaktır. onedio işte bunu karşılıyor. işi boş ve sadece eğlenceye dayalı içerikler üretiliyorlar, kapak fotoğraflarının çoğunu kadın kalçası veya göğüsüyle donatıyorlar, çözdüğün taktirde sonucunda seni hunharca öven testler sunuyorlar. kapitalizm düzeni yüzünden aşağılık psikolojisiyle yaşayan insanlar herhangi bir yerde müşteri konumuna geldiğinde garsonları, patronları, müdürleri ezmeye çalışıp egosunu tatmin eder ve yine bu kişiler işte bu abuk sabuk testlerin pohpohlayıcı sonuçlarını yorum kısmına "bakın ben aslında ne kadar süpermişim" dercesine paylaşıp o aşağılık psikolojisinden bi nebze olsun kurtulmaya çalışıyor.

  gel gelelim ekşisözlükte maalesef insanların dini ve siyasi inançları sürekli aşağılanıyor, insanlar kutuplaştırılıyor (çomarsın, yobazsın bla bla) bu cehalet dolu tavırlara rağmen çoğu durumda insanlar kendilerine ait fikirleri ortaya koyuyor, eğlenmeyi bir süre bi kenara bırakıp bir durum hakkında düşünüp fikir yürütüyorlar. ancak dedim ya kapitalizm diye... işte bu kapitalist düzende insanlar asla düşünmek istemiyor sadece vakitlerini sıkılmadan tüketmenin derdindeler. bu yüzden onedio, ekşi sözlüğün önünde ve bu gayet normal. yani facebook'un ekşisözlüğün önünde olması kadar olağan bir durum aslında.