şükela:  tümü | bugün
  • microsoft'un bulut depolama hizmeti olan skydrive'ın; apple'ın icloud hizmetine özenmesi ile evrim geçirmiş hâli.

edit:

tahmin ettiğim gibi, senkronize özellikleri gelmiş.

ne olur ne olmaz diye skydrive'da bulunan 4-5 senelik fotoğraflarımı indirmiştim, belgelere zarar vermeden geçiş yapmışlar sağolsunlar.

pek gözle görülür bir fark olmamasına rağmen, mobil versiyonu otomatik senkronize özelliği eklemiş fotoğraflara. kaybolmaması açısından çok iyi.

eğer bir onedrive hesabınız yoksa, aşağıdaki linkten hotmail ya da outlook hesabınızla giriş yaparsanız; hem sizin yeni onedrive hesabınız fazladan 500 mb alana sahip olacak hem de benim hesabım 500 mb artacak:

<silinmiş link>

şimdiden teşekkür ederim.

edit2:

ulaşabileceğim maksimum depolama kapasitesine (45 gb) ulaştım. hemen hemen de doldurmak üzereyim zaten. bunlar sizin sayenizde oldu, hepinize teşekkür ederim. :) artık benim linkimden üye olmanıza gerek yok, o nedenle linki sildim. :)
  • microsoft'un bulut depolama hizmetidir.
    http://www.youtube.com/watch?v=e4nsppudjyu

hatırladığım kadarı ile microsoft ingiliz sky adlı kanal ile anlaşmazlık yaşamış ve davayı kaybetmişti. yani mecburi bir değişiklik.
  • isim konusunda kaliteli bir adım attığını düşündüğüm microsoft hizmeti. sky her ne kadar bulutla özdeşleşmişse de "bir" kelimesi daha hoş gözükmekte.
  • bilişim dünyasının taze skandalıdır.

hizmet güzel ama.
  • ubuntu one ile de isim sıkıntısı yaşaması ihtimali olan servis.

edit: ubuntu one kapatılınca böyle bir sıkıntı yaşanmadı.
  • ismi değişse bile kullanmayacağım servis. ydisk varken israf...
  • yandex.disk'e bulutta rüzgarda fark etmez koyan servistir. bunu windows phone 8 kullanıcıları için söylüyorum. sisteme bütünleşik olduğu için uygulamayı açmaya bile gerek yok.
    yandex ne iş anlamadım zaten anca bedava alan dağıtıyor ücretsiz kullanıcılara. gerçek bulut sandılar boyuna dayıyolar millete şu kadar hediye alanınız var falan diye.
  • şimdi de one.com ile isim hakkı tartışmasına maruz kalan bulut depolama servisi. sonu microsoft drive olacak ya hadi bakalım.

http://www.chip.com.tr/…-siradaki-gelsin_45127.html
  • --- spoiler ---
    önümüzdeki haftalarda bir değişiklik fark edeceksiniz. skydrive, sevdiğiniz her şeyi sevdiğiniz tüm cihazlarda depolamak ve paylaşmak için daha iyi bir yer olan onedrive'a dönüşecek. endişelenmeyin, bu geçiş sırasında tüm fotoğraflarınıza, videolarınıza, belgelerinize ve dosyalarınıza hala erişebileceksiniz.
    --- spoiler ---

şeklinde bir mail ile haberdar olduğum skydrive'ın yeni ismi. seviyordum ben skydrive ismini ya kalsaydı öyle.